Jak mogę kupować akcje Netflix?

Kto z nas nie słyszał o jednej z najbardziej popularnej usługi transmisji strumieniowej? Netflix jest największym płatnym dostawcą filmów i seriali posiadającym ponad 100 milionów użytkowników i nic dziwnego, że jest to odzwierciedlone w ogromnym wzroście ceny akcji. To właśnie dlatego atrakcyjna może być inwestycja w Netflix poprzez zakupienie ich akcji. W tym artykule możesz przeczytać wszystko, co powinieneś wiedzieć, zanim zaczniesz inwestować w tę firmę.

Jak mogę inwestować w Netflix?

Możesz inwestować w Netflix za pomocą brokera internetowego. Wystarczy założyć konto, abyś mógł rozpocząć kupowanie i sprzedawanie akcji Netflix. Możesz także zdecydować się na aktywny handel akcjami Netflix, lub na długoterminow zakup akcji.

Aktywne handlowanie na Plus500

Na platformie Plus500 użytkownik ma możliwość kupna lub sprzedaży akcji Netflix.

Jeśli nie jesteś pewien czy Plus500 będzie Ci odpowiadał, to możesz wypróbować jego funkcje i usługi za pomocą darmowego konta demonstracyjnego. Po kliknięciu poniższego przycisku użytkownik będzie mógł natychmiast otworzyć bezpłatny konto demonstracyjne na Plus500:

86% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

W jaki sposób mogę kupić akcje Netflix?

Możesz również zdecydować się na długoterminowy zakup akcji Netflix. Jest to rozsądne w sytuacji, kiedy uważasz, że wartość akcji będzie w przyszłości ciągle rosnąć. Kolejnym bardzo dobrym miejscem do kupowania akcji Netflix jest platforma eToro. Na eToro nie musisz płacić prowizji od wszystkich transakcji na akcjach Netflix. Skorzystaj z następującego przycisku, aby natychmiast otworzyć konto na eToro:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

Netflix_inwestowanie

Korzyści płynące z inwestowania w Netflix

Netflix może być bardzo interesujący do zainwestowania. Obecnie firma ma ponad 100,000,000 klientów w 190 różnych krajach. Obecnie firma bada możliwości wejścia na rynek chiński, który liczy ponad 500,000,000 osób i gdzie korzystaniie z usług streamingowych jest bardzo popularne. Jeśli Netflixowi uda się wejść na ten rynek, to ich zyski mogą jeszcze bardziej wzrosnąć.

Netflix tak bardzo się rozwinąl i jest niezmiernie ważną pozycja, która może negocjować ze studiami filmowymi, a wszystko ze względu na ogromną liczbę użytkowników. To właśnie dlatego mogą oni dokonywać wielkich transakcji, które mogą przyczynić się do zwiększenia rentowności firmy. W przyszłości Netflix może jeszcze bardziej się rozwinąć: miesięczne koszty abonamentu są niskie, więc usługi są dostępne dla szerokiego grona potencjalnych klientów.

Jakie są ryzyka handlowania Netflix?

Jak w każdym przypadku, inwestując w Netflix istnieje również jakieś ryzyko. Największym zagrożeniem dla istnienia Netflix byłaby konkurencja. W ostatnim czasie powstało wiele podobnych usług streamingowych – Amazon uruchomił swoją usługę Prime Video, a Disney i Apple również rozwinęły swoje własne usługi strumieniowe. Netflix będzie musiał stale walczyć o najlepszy wybór seriali i filmów, a jeśli nie będą mogli już tego robić, to użytkownicy będą odczuwać potrzebę zmiany dostawcy.

Poza nadchodzącą konkurencją, piractwo może być rownież dużym zagrożeniem dla Netflix. Już teraz firma zmaga się z zakupem praw do nowych produkcji, w związku z powstaniem tak wielu nowych usług streamingowych. Z tego własnie powodu ludzie muszą kupować wiele abonamentów u różnych dostawców, aby móc oglądać wszystkie najnowsze filmy i seriale. Jeśli Netflix stanie się mniej przyjazny dla użytkownika niż nielegalne alternatywy, to bardzo możliwe, że nastąpi drastyczny spadek ilości klientów.

Ekskluzywne produkcje wyłącznie dla Netflix są dosyć kosztowne. W 2017 roku firma zainwestowała 2,5 mld dolarów w nowe produkcje, które muszą przyciągnąć dużą rzeszę fanów, aby firma mogła uzyskać duże zyski. Prawdopodobieństwo sukcesu Netflix zależy w dużej mierze od opinii ich użytkowników. Jeśli zainteresowanie spadnie lub inna usługa streamingowa stanie się bardziej popularna, to mądrze byłoby wtedy sprzedać swoje akcje Netflix.

Kupowanie akcji Netflix w paru krokach

Przed zakupem akcji Netflix ważne jest, aby wykonać kilka kroków. Zanim zainwestujesz w Netflix, powinieneś zrobić rozeznanie. Za pomocą analizy określ, czy w spółce istnieje duży potencjał wzrostu. Jeśli tak jest, to możesz rozważyć zakup akcji Netflix.

Ważne jest żebyś ustalił, czy akcje Netflix będą pasowały do Twoich planów inwestycyjnych. Akcje Netflix są akcjami technicznymi o dość wysokim ryzyku oraz prawdopodobnie dużym wzroście. Kupując akcje Netflix, należy sprawdzić, czy pasują one do reszty Twoich akcji. Przykładowo, czy byłbyś zdruzgotany, gdybyś stracił dużą część swojej inwestycji? I czy masz wystarczająco dużo czasu, aby poczekać, gdy rynek niespodziewanie się załamie?

Jeśli jesteś pewien, że chcesz kupić akcje Netflix, to powinieneś założyć konto u internetowego brokera. Broker jest to taka strona, która umożliwia indywidualnym inwestorom obrót akcjami. Zaleca się wybrać brokera, u którego koszty transakcyjne są niskie dla rynku amerykańskiego. Wybierając taniego brokera masz pewność, że nie stracisz pieniędzy płacąc wysokie koszty od każdej transakcji.

Kiedy będziesz składał zamówienie, to należy najpierw się zastanowić się, ile udziałów warto żebyś kupił. Odpowiedź na to pytanie zależy od łącznej kwoty, którą chciałbyś zainwestować. Zaleca się, aby rozłożyć swoje inwestycje, dzięki czemu zapobiegniesz utracie dużej kwoty na swojej inwestycji w Netflix. Kiedy skorzystasz z zlecenia typu limit (ang. limit order), to Twój udział zostanie kupiony bezpośrednio. Używając limit order, będziesz mógł ustalić cenę, za którą chcesz kupić akcje.

Netflix podczas pandemii Covid-19

Epidemia Covid-19 wywarła na całym świecie duży wpływ na wyniki funkcjonowania wielu firm. Dla Netflix epidemia ta miała swoje duże zalety. Ludzie pozostali w domach i szukali wielu nowych form rozrywki. To właśnie dlatego Netflix zyskał w tym okresie wielu klientów.

Jaka jest cena akcji Netflix?

Możesz zobaczyć aktualny kurs akcji CFD Netflix na poniższym wykresie. Możesz również skorzystać z przycisków, aby bezpośrednio otworzyć transakcję:

Historia Netflix

Netflix został założony w 1997 roku i jest firmą w 100% legalną, w przeciwieństwie do popularnych aplikacji takich jak naprzykład Popcorn Time. Firma kupuje licencje na wyświetlanie niektórych filmów i pokazów w wielu krajach. Choć początkowo firma skupiała się głównie na rynku amerykańskim, obecnie zmieniła swoją strategię. Netflix powoli podbija resztę świata.

Międzynarodowa rozwój firmy Netflix rozpoczął się w 2013 roku. W tym okresie ceny akcji Netflix rosły jak szalone. Rynek europejski jest duży, a prędkość Internetu stale się poprawia. Jest to jeden z powodów, dla których rynek dla Netflix wciąż się rozwija.

Oczywiście, firma Netflix musi osiągać zyski i robi to poprzez wymaganie od swoich użytkowników comiesięcznej opłaty, tak jak podobnie robi to Spotify. Wydaje się, że to działa lepiej niż model, w którym ludzie płacą za każdy oddzielny film, który chcą obejrzeć.

Czy cena akcji Netflix jeszcze bardziej wzrośnie?

Trudno jest określić, czy kurs akcji Netflix będzie nadal rósł. Kiedy inwestujesz w Netflix, musisz uważnie obserwować wszystkie wydarzenia, które dzieją się wokół tej firmy. Rentowność akcji jest bardzo niska i kolekcja filmów i seriali na Netflix musi być stale aktualizowana. Należy meć na uwadzę , że takie wydarzenia będą kosztować całkiem sporo pieniędzy.

Istnieje jednak również kilka rozwiązań, które mogą prowadzić do poprawy przyszłych wyników. Na przykład, Netflix produkuje więcej filmów i seriali niż w przeszłości, co może prowadzić do spadku kosztów licencji. Ekskluzywne serie i filmy produkowane przez Netflix mogą również przyciągnąć nowych użytkowników do platformy. Co więcej, Netflix wypuszcza co raz więcej filmów i pokazów w rozdzielczości 4K.

Jak mogę zarabiać pieniądze dzięki Netflix?

Jeśli chcesz osiągnąć zysk z inwestycji w Netflix, to powinieneś podążać za ogólnym trendem. Wiele osób zna Netflix, dzięki czemu kupują oni kilka ich akcji, niekoniecznie będąc profesjonalnymi inwestorami. Z tego właśnie powodu małe wiadomości mogą mieć duży wpływ na cenę akcji Netflix.

Spróbuj oszacować, jaki wpływ będą miały wiadomości na sytuacje Netflix. Jeśli będziesz robił to dobrze i właściwie dobierasz czas transakcji, to powinieneś być w stanie osiągnąć ładne zyski z inwestycji w akcje Netflix.