Jak kupić akcje Netflix (2024)? – inwestowanie w akcje Netflix

Czy chcesz wiedzieć, jak kupić akcje Netflix ? Netflix jest największym płatnym dostawcą filmów i seriali, z ponad 230 milionami użytkowników. W tym artykule dowiesz się, czy warto inwestować w akcje Netflix.

Jak kupić akcje Netflix?

Zastanawiasz się, gdzie kupić akcje Netflix? Musisz otworzyć konto u wiarygodnego brokera, aby kupować i sprzedawać akcje Netflix:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
Spekuluj z CFD na rosnących i malejących cenach Netflix! 82% indywidualnych kont CFD traci swoje pieniądze.
eToro akcjeKupuj Netflix bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Netflix przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaka jest cena akcji Netflix?

Poniżej możesz zobaczyć aktualną cenę akcji Netflix. Możesz także użyć przycisków, aby otworzyć nową pozycję na akcjach.

Informacje o firmie Netflix

Poniżej znajdują się najważniejsze informacje o firmie Netflix.

Analiza akcji Netflix

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży akcji Netflix, należy je najpierw przeanalizować. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak Netflix rozwijał się w ostatnim okresie.

Ceny akcji z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Netflix z ostatnich 5 dni:

Dlaczego cena akcji Netflix gwałtownie spada?

W 2023 r. cena akcji Netflixa znacznie spadła, o ponad 60%! Dzieje się tak pomimo faktu, że akcje radziły sobie bardzo dobrze podczas pandemii. Ale dlaczego akcje Netflix radzą sobie teraz tak słabo i czy może się to poprawić w przyszłości?

Powód 1: Niepewność

Inwestorzy są teraz bardzo przestraszeni. Wysoka inflacja i wojna na Ukrainie sprawiają, że wielu inwestorów woli sprzedawać swoje akcje. Ta niepewność ma również silny wpływ na cenę akcji Netflix. Stopy procentowe mają znaczący wpływ na akcje wzrostowe, takie jak Netflix.

Powód 2: Spadająca liczba użytkowników

Netflix stracił użytkowników po raz pierwszy od momentu powstania. Tymczasem widać, że konkurencja rośnie. Firma straciła wielu użytkowników w Ameryce, gdzie niedawno podniosła ceny. Netflix stracił również użytkowników w Europie, ale wynika to głównie z utraty rosyjskich subskrybentów.
Udział Netflix w rynku

Udział w rynku Netflix w Ameryce

Czy warto teraz kupować akcje Netflix?

Cena akcji Netflixa znacznie spadła. Netflix nie stoi jednak w miejscu i ma plan przyciągnięcia nowych użytkowników.

Plan 1: rozprawienie się z udostępnianiem kont

Szacuje się, że około 100 milionów gospodarstw domowych nadal korzysta z serwisu Netflix za darmo, udostępniając swoje konta. Powoduje to, że Netflix traci wiele przychodów. Firma rozważa zakazanie tej praktyki lub pobieranie za nią dodatkowych opłat. Jeśli nie doprowadzi to do masowej utraty subskrybentów, firma może zwiększyć swoje przychody poprzez ograniczenie udostępniania kont.

Plan 2: wprowadzenie reklam

Netflix rozważa również uruchomienie tańszego planu subskrypcji z reklamami. Pozwoli to firmie przyciągnąć grupę osób z mniejszym budżetem.

Plan 3: unikalna zawartość

Netflix chce dalej podnosić poziom swoich usług i udostępniać jeszcze więcej wysokiej jakości treści. Jeśli Netflix zdoła wypuścić więcej popularnych seriali i filmów, może przyciągnąć nowych użytkowników.

Jak myślicie, czy te działania wystarczą, by kupowanie akcji Netflix znów stało się atrakcyjne?

Dlaczego inwestowanie w akcje Netflix może być interesujące?

Powód 1: wielu użytkowników i lider rynku

Netflix może być atrakcyjną inwestycją. Obecnie firma ma ponad 200 000 000 płacących klientów w 190 krajach. Firma bada możliwość wejścia na rynek chiński. Na rynku chińskim z usług streamingowych korzysta obecnie ponad 500 000 000 osób. Jeśli Netflixowi uda się rozpocząć działalność na tym rynku, może znacznie zwiększyć rentowność.

Powód 2: silna pozycja przetargowa

Ponieważ Netflix ma wielu użytkowników, firma może dobrze negocjować ze studiami. Pozwala im to na zawieranie dobrych umów, które mogą przyczynić się do rentowności firmy.

Powód 3: mocna treść

Netflix ma obszerną bibliotekę treści, których użytkownicy nie mogą się nacieszyć. Firma jest również dobra w wydawaniu własnych unikalnych treści. Dobrym tego przykładem jest udany Squid Games, który był oglądany przez aż 1,65 miliarda godzin!

Wraz z rosnącą konkurencją coraz ważniejsze będzie tworzenie unikalnych i atrakcyjnych treści. Netflix wydaje się być w stanie dobrze się wyróżnić dzięki swoim Netflix Originals.

Powód 4: obecność międzynarodowa

Netflix działa w wielu krajach, co pozwala zrównoważyć słabe wyniki w jednym regionie dobrymi wynikami w innym regionie.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje Netflix?

Ryzyko 1: konkurencja

Istnieją jednak również zagrożenia związane z inwestowaniem w akcje Netflix. Największym zagrożeniem dla przetrwania Netflix jest konkurencja. W minionym okresie uruchomiono wiele podobnych usług.

Amazon, Disney i Apple również uruchomiły własne programy streamingowe. Netflix będzie musiał nieustannie walczyć o najlepsze treści. Jeśli nie będzie już w stanie tego robić, istnieje duża szansa, że użytkownicy przejdą na inną platformę.

Ryzyko 2: piractwo

Piractwo jest również zagrożeniem dla przetrwania Netflixa. Właśnie dlatego, że dodano tak wiele usług steamingowych, można zauważyć, że Netflixowi nie zawsze udaje się już kupować prawa do nowych produkcji. Ludzie są więc zmuszeni do subskrybowania wielu usług, aby oglądać wszystkie nowe filmy. Jeśli Netflix stanie się mniej przyjazny dla użytkownika niż nielegalne alternatywy, może to doprowadzić do spadku liczby klientów Netflix.

Ryzyko 3: unikalne produkcje są drogie

Wyjątkowe produkcje Netflixa są kosztowne. Na przykład w 2021 roku firma zainwestowała 17 miliardów dolarów. Wyprodukowanie jednego odcinka The Crown kosztuje 13 000 000 dolarów!

Następnie serial musi odnieść wielki sukces, aby nadal osiągać dobre wyniki. To, czy Netflix odniesie ogólny sukces, będzie w dużej mierze zależeć od tego, co użytkownicy myślą o platformie. Jeśli zainteresowanie spadnie lub inna usługa streamingowa stanie się bardziej popularna, rozsądnie będzie sprzedać akcje Netflix.

Jacy są najwięksi konkurenci Netflix?

  • Amazon: Dzięki Amazon Prime Video Amazon jest potężnym konkurentem Netflix.
  • Apple: Apple uruchomiło również swoją usługę streamingową pod nazwą Apple TV+.
  • Walt Disney: Disney konkuruje również z Netflixem poprzez swoją usługę Disney+.
  • AT&T: Firma ta konkuruje z Netflixem za pośrednictwem popularnego HBO Max.

Jak kupić akcje Netflix?

Krok 1: Zbadanie akcji Netflix

Przed zakupem akcji Netflix należy wykonać kilka kroków. Przed inwestowaniem pieniędzy w Netflix bardzo ważne jest przeprowadzenie badań. Ustal na podstawie analizy, czy uważasz, że firma ma duży potencjał wzrostu. Jeśli tak jest, możesz rozważyć zakup akcji Netflix.

Ważne jest, aby samodzielnie określić, czy akcje Netflix dobrze pasują do Twojego planu inwestycyjnego. Netflix to spółka technologiczna o stosunkowo wysokim ryzyku i potencjalnie wysokim wzroście. Dodając akcje Netflix do swojego portfela, należy rozważyć, czy ten rodzaj akcji nam odpowiada.

Na przykład, czy miałbyś coś przeciwko utracie dużej części swojej inwestycji? I czy masz wystarczająco dużo czasu, aby czekać na dobre wyniki akcji, gdy rynek nie radzi sobie dobrze?

Krok 2: Załóż konto u brokera

Gdy jesteś pewien, że chcesz kupić akcje Netflix, musisz otworzyć konto u brokera online. Makler giełdowy to podmiot, który umożliwia inwestorom indywidualnym handel akcjami. Zaleca się wybranie brokera z niskimi kosztami transakcyjnymi dla rynku amerykańskiego.

Wskazówka: Zwróć również uwagę na koszty konwersji. Niektórzy brokerzy pobierają wysokie opłaty za konwersję walut na dolary.

Krok 3: Złożenie zamówienia na akcje Netflix

Składając zamówienie, musisz zastanowić się, ile akcji chcesz kupić. Odpowiedź na to pytanie zależy w dużej mierze od całkowitej kwoty, jaką chcesz wykorzystać do inwestowania. Zawsze zaleca się jak największą dywersyfikację inwestycji. Zapobiega to utracie dużej części pieniędzy z inwestycji w akcje Netflix.

W przypadku zlecenia rynkowego kupujesz udział bezpośrednio, a w przypadku zlecenia z limitem możesz ustawić cenę, po której chcesz kupić akcje.
Kup akcje Netflix.

Jaka będzie cena akcji Netflix w ciągu 2024?

Jesteś ciekawy, jak według analityków Netflix poradzi sobie w 2024 i kolejnych latach? Zebraliśmy prognozy analityków na podstawie danych z Alpha Vantage. Należy pamiętać, że dane te stanowią jedynie prognozę wyników akcji Netflix i niekoniecznie muszą się sprawdzić.

Rozwój cen Netflix w [roku] będzie zależał między innymi od:

  • Liczba nowych płatnych użytkowników serwisu Netflix
  • Rozwój Netflix w porównaniu z konkurencją
  • Rozwój inflacji i stóp procentowych

Jak powstał Netflix?

Netflix został założony w 1997 roku i istnieje już od dłuższego czasu. W przeciwieństwie do popularnych aplikacji, takich jak Popcorn Time, Netflix jest w 100% legalny. Firma kupuje licencje na wyświetlanie seriali i filmów w różnych krajach. Choć początkowo firma skupiała się głównie na rynku amerykańskim, obecnie Netflix podbija resztę świata.

Międzynarodowa ekspansja została zapoczątkowana przez Netflix w 2013 roku. W tym okresie kurs akcji Netflix gwałtownie wzrósł. Rynek europejski jest duży, a prędkość Internetu poprawia się. Oznacza to, że rynek dla Netflix wciąż rośnie.

Oczywiście firma musi również osiągać zyski. Netflix osiąga zysk, zmuszając użytkowników do płacenia stałej miesięcznej składki. Wydaje się to działać lepiej niż modele biznesowe innych usług streamingowych, w których trzeba płacić za film.

Czy warto kupić akcje Netflix?

Akcje Netflix radziły sobie bardzo dobrze w długim terminie. Firma przyciągnęła wielu użytkowników i jest liderem na rynku streamingu wideo. Inwestycja w akcje Netflix może być zatem interesująca dla inwestorów o wysokiej tolerancji ryzyka.

Ważne jest jednak, aby mieć oko na konkurencję. Jeśli wielu użytkowników przejdzie do konkurencji, cena akcji Netflix może znaleźć się pod presją.

Trudno jest określić, czy cena Netflix będzie rosła w nieskończoność. Inwestując w Netflix, należy bacznie obserwować rozwój sytuacji. Zyski na akcję są niskie, a zawartość Netflix musi być stale aktualizowana, co może być kosztowne.

W firmie pojawiają się jednak innowacje, które mogą prowadzić do lepszych wyników. Na przykład Netflix coraz częściej produkuje własne seriale i filmy, co może obniżyć koszty. Ponadto jest to dobra motywacja, aby zostać członkiem Netflix, ponieważ niektóre filmy i seriale są dostępne tylko za pośrednictwem Netflix. Co więcej, coraz więcej filmów i seriali staje się dostępnych w wyższej rozdzielczości 4K.

Aby osiągnąć zysk z inwestycji w Netflix, należy przede wszystkim podążać za ogólnym trendem. Wiele osób zna firmę Netflix, więc wiele osób kupuje kilka akcji Netflix, a osoby te niekoniecznie są profesjonalnymi inwestorami. Dlatego też niewielkie doniesienia prasowe mogą szybko wywrzeć duży wpływ na cenę akcji.

Dlatego warto spróbować oszacować wpływ wiadomości na cenę akcji Netflix. Jeśli zrobisz to dobrze i odpowiednio zaplanujesz swoje inwestycje, możesz osiągnąć dobre wyniki dzięki inwestycjom w Netflix. Nigdy jednak nie zapominaj, że inwestowanie w akcje jest ryzykowne i możesz stracić swoją inwestycję.

Akcje Netflix można kupić za [stock symb="NFLX" curr="USD" curr_symb="$"]. Należy pamiętać, że cena akcji Netflix podlega ciągłym wahaniom.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *