Jak kupić akcje Ahold Delhaize (2024)? – Inwestowanie w Ahold

Ahold Delhaize to silna grupa detaliczna działająca na arenie międzynarodowej. Rozważasz inwestycję w akcje Ahold Delhaize? W tym artykule dowiesz się, jak kupić akcje Ahold. Na tej stronie możesz również sprawdzić aktualny kurs akcji Ahold Delhaize.

Jak kupić akcje Ahold Delhaize?

Czy masz zaufanie do ambicji rozwoju Ahold Delhaize? Czy uważasz, że fuzja przyniosła firmie wiele korzyści? W takim razie rozsądnym rozwiązaniem może być zakup akcji Ahold Delhaize.

Poniżej znajduje się przegląd brokerów, u których można kupić akcje Ahold Delhaize.

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Ahold bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Ahold przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Jaki jest aktualny kurs akcji Ahold Delhaize?

Dane spółki Ahold Delhaize

Poniżej znajdują się kluczowe dane firmy Ahold Delhaize.

Ceny akcji Ahold z ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny giełdowe Ahold Delhaize z ostatnich 5 dni:

Mocne strony akcji Ahold Delhaize

Ludzie zawsze muszą jeść

Sieci supermarketów są stosunkowo bezpiecznymi, stabilnymi inwestycjami. Oczywiście skandal księgowy lub inne poważne wydarzenie może mieć negatywny wpływ na cenę akcji. Sektor ten jest jednak dość stabilny, ponieważ ludzie zawsze muszą jeść.

Nawet w gorszych ekonomicznie czasach ludzie nadal odwiedzają supermarkety. Naturalnie kupują mniej produktów podczas kryzysu gospodarczego. Kryzys gospodarczy nie będzie zatem dobry dla wyników akcji. Jednak skutki dla innych sektorów są często znacznie bardziej ekstremalne. Inwestycja w Ahold Delhaize może być zatem dobrym, stabilnym czynnikiem w portfelu.

W wyjątkowych przypadkach kryzys gospodarczy może nawet pozytywnie wpłynąć na cenę akcji. Tak było w przypadku pandemii COVID-19 w 2020 roku. Z powodu różnych blokad wszystkie sklepy musiały zostać zamknięte, z wyjątkiem supermarketów.

Ważny gracz

Ahold Delhaize ma silną pozycję w Holandii, gdzie jest liderem rynku. Poza tym Ahold zbudował również znaczącą i silną pozycję w Europie i Stanach Zjednoczonych. Wiąże się to z kilkoma korzyściami: Ahold może dobrze negocjować ceny produktów. Marki spożywcze chcą uniknąć usunięcia z półek supermarketów, ponieważ natychmiast tracą duży rynek.

Jednocześnie firma może osiągnąć korzyści skali, wykonując niektóre funkcje logistyczne z jednego punktu. Firma zdobyła duże doświadczenie w branży supermarketów przez długi czas, co czyni ją potencjalnie interesującą inwestycją.

Czy uważasz, że Ahold może w przyszłości zbudować jeszcze silniejszą pozycję międzynarodową? W takim razie warto zainwestować w Ahold, kupując jego akcje.

Koncentracja na rozwoju

Ahold Delhaize działa na wielu kontynentach i w wielu krajach. Oznacza to, że wszelkie niepowodzenia w jednym regionie mogą zostać wchłonięte przez zyski w innym regionie. Ponadto wzrost ten może prowadzić do większych zysków w przyszłości. Jeśli masz zaufanie do strategii wzrostu Ahold Delhaize, zakup akcji może być atrakcyjny.

Cyfryzacja

Ahold Delhaize korzysta z nowych możliwości technologicznych. Dostawa artykułów spożywczych do domów jest bardziej elastyczna. Od kilku lat firma jest również właścicielem Bol.com, co daje jej znaczny zasięg.

Aktywność międzynarodowa

Ponieważ Bol.com działa na arenie międzynarodowej, firma jest mniej zależna od sytuacji gospodarczej w jednym konkretnym regionie. Oznacza to, że słabe wyniki w jednym regionie mogą zostać zrównoważone dobrymi wynikami w innym regionie.

Zagrożenia dla inwestowania w Ahold

Nie oznacza to jednak, że Ahold Delhaize jest całkowicie bezpieczną inwestycją. Na co należy zwrócić uwagę przed zakupem akcji Ahold Delhaize?

Kursy wymiany

Spółka jest aktywna na arenie międzynarodowej i prowadzi działalność w różnych walutach. Kursy wymiany walut mogą zatem silnie wpływać na wyniki spółki. Przed zainwestowaniem w Ahold Delhaize ważne jest, aby wziąć pod uwagę wpływ przyszłych kursów wymiany na wyniki firmy.

Upadające jednostki biznesowe

Nie wszystkie jednostki Ahold Delhaize osiągają równie dobre wyniki. Kiedy jednostki biznesowe osiągają słabe wyniki, to tylko kosztuje. Możliwe, że te jednostki biznesowe mogą w przyszłości wywierać presję na cenę akcji spółki.

Konkurencja

Przed zakupem akcji Ahold Delhaize ważne jest, aby mieć oko na konkurencję. W Ameryce Ahold Delhaize nie jest największym graczem. Na przykład Amazon przejął Whole Foods i dlatego jest potężnym konkurentem dla firmy. Jeśli rozważasz inwestycję w Ahold Delhaize, ważne jest, aby dobrze przeanalizować konkurencję firmy.

Jacy są najwięksi konkurenci Ahold?

Jak inwestować w akcje Ahold?

Krok 1: Aby kupować i sprzedawać akcje Ahold, potrzebujesz konta maklerskiego. Kliknij tutaj, aby otworzyć wiarygodne konto u brokera.

Krok 2: Poświęć trochę czasu, aby w pełni aktywować swój rachunek inwestycyjny, weryfikując swoją tożsamość.

Krok 3: Następnie możesz wpłacić pieniądze na swój rachunek inwestycyjny za pomocą przelewu bankowego lub karty kredytowej.

Krok 4: Wybierz akcję Ahold i wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować. Możesz również ustawić cenę, po której chcesz kupić akcję w późniejszym czasie.

Krok 5: Kliknij przycisk „Kup”, aby nabyć akcje bezpośrednio na giełdzie. Pełna realizacja zlecenia może potrwać kilka minut.

Skandal księgowy z 2003 r.

Ahold trafił na pierwsze strony gazet w 2003 roku z powodu skandalu księgowego, w którym kilka amerykańskich marek supermarketów należących do Ahold zgłosiło zbyt wysokie zyski. Miało to poważne konsekwencje: duża część kierownictwa została zmuszona do rezygnacji. Rating kredytowy firmy został również poważnie obniżony, a wartość akcji spadła o ponad dwie trzecie.

Nowe dane wykazały, że firma faktycznie poniosła stratę w wysokości 1,2 mld euro. Holenderski oddział Ahold został pozwany za oszustwo. Wielu członków zarządu i sama firma musieli zapłacić grzywnę.

Pod kierownictwem nowego dyrektora generalnego, Henny’ego de Ruitera, Ahold zdołał wyjść na prostą. Nierentowne supermarkety w Ameryce Południowej i Azji zostały sprzedane. Sytuacja finansowa została przywrócona, a firma odzyskała rating na poziomie inwestycyjnym.

Jako inwestor możesz skorzystać z tego rodzaju wiadomości. Mądrze inwestując, można zajmować krótkie pozycje podczas złych wiadomości i kupować akcje, gdy panika minie.

Strategia Ahold

Od 2006 roku strategia Ahold ponownie koncentruje się na wzroście. Celem strategii jest wzmocnienie pozycji konkurencyjnej z naciskiem na Amerykę. Firma stara się to osiągnąć poprzez oferowanie bardziej interesujących produktów i usług. Ahold stara się również obniżyć koszty i poprawić swoją pozycję cenową. Ahold przejął różne nowe sieci, takie jak CD&R, KKR i Tops.

W 2011 roku Dick Boer został CEO i ustanowił sześć strategicznych filarów, które powinny umożliwić dalszy wzrost. Celem jest wzmocnienie lojalności, rozszerzenie asortymentu produktów, rozwój w nowych regionach, uproszczenie przedsiębiorstwa i poprawa wyników. Czy uważasz, że to dobra strategia? W takim razie warto kupić akcje Ahold Delhaize.

Ahold

Historia Ahold

W 1887 roku Albert Heijn i jego żona założyli mały supermarket w Oostzaan. Otrzymali go w prezencie ślubnym od ojca Alberta. W tamtych czasach hasło sprzedażowe Alberta Heijna seniora brzmiało: „wystarczająco tanio dla człowieka z ulicy i wystarczająco dobrze dla milionera„. Ta formuła okazała się skuteczna i w ciągu 10 lat posiadali 10 sklepów.

Obecna firma

Ahold (Albert Heijn Holding) nie składa się już tylko z sieci supermarketów Albert Heijn. W Europie posiada następujące marki: Albert Heijn, Etos, Gall & Gall, Albert.nl, bol.com, Albert, Hypernova, ICA i Pingo Doce. W Ameryce jest właścicielem między innymi Stop & Shop, Giant, Martin’s i Peapod.

Ponieważ spółka jest aktywna w różnych regionach, ryzyko związane z inwestowaniem w akcje Ahold jest niższe. Straty w jednym regionie mogą zostać zrównoważone dobrymi wynikami w innym regionie.

Fuzja

W 2015 roku ogłoszono, że Ahold połączy się z belgijską marką Delhaize. Nowa nazwa firmy to Ahold Delhaize, a siedziba główna nadal znajduje się w Holandii. W wyniku fuzji akcjonariusze Ahold otrzymali 61% akcji, a akcjonariusze Delhaize pozostałe 39%.

Obie firmy już wcześniej generowały największe przychody w Ameryce. Po fuzji firma stała się czwartą co do wielkości siecią supermarketów w Europie i piątą co do wielkości w Ameryce.

Kilka wskazówek dotyczących inwestowania w Ahold Delhaize

Przed zainwestowaniem w Ahold Delhaize warto wziąć pod uwagę te krótkie wskazówki inwestycyjne:

Wskazówka 1: Zastosuj dywersyfikację

Po pierwsze, ważne jest zastosowanie odpowiedniej dywersyfikacji. Nie inwestuj wszystkich swoich pieniędzy w akcje Ahold Delhaize. Poszukaj innych interesujących sektorów, w które mógłbyś zainwestować. Zapobiega to utracie wszystkich pieniędzy, gdy akcje Ahold osiągają słabe wyniki.

Wskazówka 2: Inwestuj z planem

Ponadto ważne jest, aby zawsze inwestować z planem. Regularnie oceniaj swój plan inwestycyjny. Czy plan jest nadal aktualny? Czy dobrze wykonujesz poszczególne kroki? Dzięki ciągłemu sprawdzaniu rzeczywistości możesz śledzić, czy osiągasz swoje cele.

Krok 3: unikanie paniki

Wreszcie, ważne jest, aby nie dać się zbytnio wciągnąć w panikę. Zwłaszcza gdy wszyscy porzucają akcje, rozsądne może być ich kupno. Skandal może być świetną okazją. Należy jednak najpierw przeanalizować wpływ tego wydarzenia, aby upewnić się, że firma nie upadnie.

Czy warto inwestować w akcje Ahold?

Inwestycja w akcje Ahold Delhaize z pewnością może się opłacić. Firma jest dużym, stabilnym graczem, którego akcjonariusze korzystają z solidnych wypłat dywidend. Firma zazwyczaj wypłaca od 40 do 50 procent zysków w postaci dywidend, co pozwala na budowanie dochodu z akcji Ahold w dłuższej perspektywie.

Dywersyfikacja w różnych regionach oferuje również dodatkowe możliwości: straty w jednym regionie można zrównoważyć zyskami w innym regionie. Ponadto Ahold dobrze reaguje na rosnącą popularność Internetu: Ahold oferuje dostawy artykułów spożywczych i kupił platformę e-commerce Bol.com.

Jeśli chcesz zainwestować w akcje Ahold, ważne jest, aby uważnie obserwować konkurencję. Istnieje wiele lokalnych supermarketów, które chcą zdetronizować Ahold. Istotne jest również zbadanie, czy akcje Ahold pasują do Twojej strategii inwestycyjnej.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *