Inwestowanie w kakao

Okazje inwestycyjne mogą przybierać dowolną formę i skalę. Rynek docelowy zależy od twojej wiedzy oraz bieżącej rentowności danego rynku. Inwestowanie w akcje to tylko jedna z wielu możliwości, a stworzenie prawidłowo rozłożonego portfolio jest szalenie istotne w dłuższej perspektywie sukcesu.

Jednym ze sposobów na wprowadzenie różnorodności do twojego portfolio jest inwestowanie w kakao oraz inne surowce. Kakao może stać się stabilnym i pewnym filarem twojego portfolio inwestycyjnego. Niniejszy artykuł wyjaśnia, jak inwestować w kakao.

Dlaczego warto inwestować w kakao?

Inwestowanie w towary takie jak kakao to dobry sposób na dywersyfikację własnego portfolio. Kakao jest towarem, a co za tym idzie, stanowi stabilny produkt pochodzenia naturalnego, podobnie jak cukier lub kawa. Ludzie cały czas potrzebują surowców, co czyni inwestycje w towary ciekawą opcją. Popyt w tym wypadku jest niemalże stały.

Jak inwestować w kakao?

Istnieje kilka różnych metod inwestowania w Kakao. Omówimy sposoby, w jakie możesz tego dokonać.

Aktywnych handel derywatami

Pragniesz aktywnie spekulować ceną kakao? Możesz dokonać tego, wykorzystując derywaty! W przypadku inwestorów prywatnych spekulacja poprzez kontrakty CFD przy wzrostach i spadkach cen kakao jak najbardziej wchodzi w grę. Kontrakty CFD pozwalają na składanie zleceń zarówno przy spadających, jak i rosnących cenach.

Atrakcyjnym miejscem dla handlu kakao poprzez CFD jest platforma Plus500. W ramach Plus500 możesz bez ryzyka wypróbować wszystkie funkcje, korzystając z bezpłatnego demo. Skorzystaj z poniższego przycisku i utwórz darmowe konto próbne w okamgnieniu:

80% inwestorów detalicznych, posiadających konta u tego dostawcy usług, ponosi stratę inwestując poprzez kontrakty CFD. Powinieneś dokładnie przemyśleć, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.80% inwestorów detalicznych, posiadających konta u tego dostawcy usług, ponosi stratę inwestując poprzez kontrakty CFD. Powinieneś dokładnie przemyśleć, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Invest cocoa

Przykładowa wartość cen

Długoterminowe inwestowanie w kakao

Bardziej przemawiają do Ciebie długoterminowe inwestycje w kakao? Możesz tego dokonać, nabywając ETF-y (otwarte fundusze inwestycyjne, z ang. exchange trade funds) powiązane z kakao. ETF kakao stanowi rodzaj funduszu śledzącego ceny kakao tak dokładnie, jak to tylko możliwe. Najbardziej powszechnym ETF-em do handlu kakao jest ETF iPath Cocoa ETF (NIB). Jego mniejszy odpowiednik to iPath Pure Beta Cocoa ETF (CHOC). Przy czym drugi z wymienionych funduszy jest mniej płynny, ponieważ przykuwa uwagę mniejszej liczby inwestorów.

Jedną z najtańszych platform do handlu tego rodzaju oraz pozostałymi funduszami jest DEGIRO. Skorzystaj z poniższego przycisku i utwórz darmowe konto na platformie DEGIRO:

Inwestowanie w akcje kakao

Niestety, większość spółek, zajmujących się produkcją kakao, nie figuruje na giełdzie papierów wartościowych. Chcesz inwestować w udziały powiązane z kakao? W takim razie możesz rozważyć kupowanie akcji spółek zajmujących się produkcją czekolady. Kakao jest najważniejszym składnikiem wyrobów czekoladowych.

Chcesz dowiedzieć się, jak dokonać bezpośredniego zakupu akcji kakao? W niniejszym artykule wyczerpująco wyjaśniamy, jak kupować i sprzedawać akcje przez Internet:

Chcesz wiedzieć, które akcje są uzależnione od ceny kakao? Poniżej znajduje się lista powszechnie znanych spółek, zaangażowanych w produkcję czekolady.

Znane akcje spółek amerykańskich produkujących czekoladę:

  • Hershey Co.
  • Mondelez International
  • Rocky Mountain Chocolate Factory
  • Tootsie Roll Industries

Znane akcje spółek szwajcarskich produkujących czekoladę:

  • Nestlé
  • Barry Cellebaut
  • Chocolate manufacturers Lindt & Spruengi

Kakao kontra pozostałe surowce

Nawet w czasie recesji ludzie wciąż wykazują zapotrzebowanie na kakao, kawę lub cukier. Konsumpcja tych produktów trwa nieprzerwanie, bez względu na potencjalne kryzysy w skali globalnej. W przypadku towarów takich jak ropa i gaz jest wręcz przeciwnie. Podaż i popyt na towary pokroju kakao, kawa i cukier są relatywnie stabilne.

Złoto i srebro są dostępne w małych ilościach, w związku czym ich podaż wywiera bezpośredni wpływ na rynek. Jeśli chodzi o kakao, sprawa wygląda nieco inaczej. Raczej nie zdarza się, aby ktoś nagle natrafił na zagajnik plantacji kakao, który podwoiłby gwałtownie podaż i w konsekwencji obniżył cenę. To oznacza, że ceny kakao nigdy nie będą tak niestabilne, jak ceny kruszców i kryptowalut.

Giełda Kawy, Kakao i Cukru

Giełda Kawy, Cukru i Kakao (z ang. CS&CE) jest giełdą towarową, założoną we wrześniu 1979 roku z myślą o ułatwieniu i zabezpieczeniu obrotu transakcjami terminowymi tych towarów. To specjalistyczna giełda skupiona wokół handlu tymi surowcami. Właśnie w tym miejscu zakupisz swoje transakcje terminowe związane kakao, kawą i cukrem.

trading cocoa

Towary miękkie i twarde

Surowce, często również określane mianem towarów, dzielą się na dwa rodzaje: towary miękkie oraz towary twarde. Towary twarde to zasoby naturalne, które należy wydobyć, zaliczamy do nich złoto, kauczuk oraz ropę. Z kolei towary miękkie stanowią płody rolne lub inwentarz żywy, włączając w to kukurydzę, pszenicę, kawę, cukier, soję, a także wieprzowinę.

Warto znać różnicę pomiędzy tymi towarami, decydując się na inwestowanie w kakao, ponieważ każdy rodzaj ma swoje funkcje i zmienność. Towary twarde zależą od podaży natury, a z kolei towary miękkie są uzależnione bardziej od czynnika ludzkiego.

Inwestowanie w kakao

Warto posiadać towar miękki w swoim portfolio inwestycyjnym. Inwestując w surowce takie jak kakao, zapewniasz dalszą dywersyfikację portfolio. Handel kakao może odbywać się za pośrednictwem większości brokerów online, tak więc korzystanie z giełdy SC&CE nie jest koniecznością.

Autor

admin Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.