Jak kupić akcje Kellogg (2024)? – inwestowanie w Kellogg

Kellogg Company jest pierwotnie znana z płatków śniadaniowych. Obecnie firma jest czymś więcej i konkuruje na przykład na rynku substytutów mięsa. Rozważasz inwestycję w akcje Kellogg? Na tej stronie dowiesz się, jak kupować akcje Kellogg i przeczytasz obszerną analizę akcji.

Jak kupić akcje Kellogg?

Czy masz zaufanie do firmy Kellogg? Szukasz akcji z solidną stopą dywidendy i ambicją ekspansji na nowe rynki? W takim razie inwestycja w akcje Kellogg może okazać się korzystna.

Możesz samodzielnie kupować i sprzedawać akcje Kellogg u następujących brokerów:

BrokerInformacjeRecenzja
Freedom Finance akcjeInwestuj w akcje, fundusze ETF i opcje amerykańskie i zarabiaj do 8,7% na swoim depozycie z opcją codziennego naliczania.
eToro akcjeKupuj Kellogg bez żadnych prowizji. Twój kapitał może być zagrożony. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać.
DEGIRO akcjeInwestuj w Kellogg przy niskich opłatach i korzystaj z innowacyjnej platformy

Dlaczego kupowanie akcji Kellogg może być interesujące?

 • Dywersyfikacja: Kellogg sprzedaje produkty, co oznacza, że słabe wyniki z jednym produktem mogą zostać zrównoważone przez dobre wyniki z innym produktem.
 • Obecność na całym świecie: Kellogg działa w ponad 180 krajach. Zmniejsza to ryzyko, ponieważ firma jest mniej zależna od rozwoju sytuacji gospodarczej w danym regionie.
 • Dobre wyniki finansowe: Kellogg zbudował silną reputację i osiągnął solidne wyniki finansowe w przeszłości. Oczywiście ważne jest zbadanie, czy wyniki te mogą zostać utrzymane w nadchodzących latach.
 • Dywidenda: Kellogg wypłaca solidną, stabilną dywidendę.

Jakie ryzyko wiąże się z inwestowaniem w akcje Kellogg?

 • Koszty towarów: wahania cen towarów mogą wywierać presję na wyniki firmy Kellogg.
 • Konkurencja: spółka konkuruje z dużymi firmami, takimi jak Nestlé oraz Kraft Heinz.
 • Trendy: konsumenci zwracają większą uwagę na swoje zdrowie. Może to spowodować spadek popularności mniej zdrowych produktów Kellogg.

Jaka jest cena akcji Kellogg?

Jesteś ciekawy, jak kształtuje się cena akcji Kellogg? Na poniższym wykresie można bezpośrednio zobaczyć, po jakiej cenie można kupić i sprzedać akcje Kellogg:

Profil firmy Kellogg Company

Poniżej znajdują się najważniejsze dane korporacyjne Kellogg Company.

Analiza spółki Kellogg

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży akcji spółki Kellogg Company warto dokładnie przeanalizować jej notowania. W poniższym przeglądzie można zobaczyć, jak Kellogg Company rozwijała się w minionym okresie.

Ceny akcji Kellogg w ciągu ostatnich 5 dni

W poniższej tabeli można zobaczyć ceny akcji Kellogg Company z ostatnich 5 dni:

Co stanie się z ceną akcji Kellogg Company w [rok]?

Czy jesteś ciekawy, co analitycy sądzą o Kellogg Company w [roku] i kolejnych latach? Połączyliśmy prognozy analityków z danymi z Alpha Vantage. Należy pamiętać, że liczba ta jest jedynie prognozą ruchu cen akcji Kellogg Company i prognoza ta niekoniecznie musi się spełnić.

Jak inwestować w akcje Kellogg?

 1. Wybierz wiarygodnego maklera giełdowego, u którego możesz zainwestować w Kellogg
 2. Otwórz konto i aktywuj je, przesyłając kopię paszportu.
 3. Następnie wpłać pieniądze na swoje konto giełdowe, aby móc kupić akcje Kellogg.
 4. Wyszukaj akcje, wpisując symbol giełdowy w polu wyszukiwania: K
 5. Następnie wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować i kliknij „Kup”.

O firmie Kellogg Company

Kellogg Company, często określana jako Kellogg lub Kellog’s, jest producentem żywności. W ciągu ponad stu lat firma stała się międzynarodową korporacją. Gama płatków śniadaniowych i batonów zbożowych jest obecnie produkowana w fabrykach w 19 krajach. Płatki śniadaniowe i batony zbożowe są sprzedawane w ponad 180 krajach. Obecnie gama produktów firmy obejmuje płatki śniadaniowe, ciastka, krakersy i przekąski.

Główna siedziba firmy znajduje się w Battle Creek w stanie Michigan. Siedziba ta znajduje się w tym samym miejscu, w którym firma powstała.

Kup akcje Kellogg

Historia firmy

Założycielem firmy jest William Keith Kellogg. Troszczył się on o zdrowie swoich bliźnich. Pod koniec XIX wieku jego celem było stworzenie produktu, który przyczyni się do poprawy zdrowia wszystkich ludzi. Wraz ze swoim starszym bratem, dr Harveyem Kelloggiem, położył podwaliny pod przemysł płatków śniadaniowych.

Obaj bracia byli właścicielami sanatorium w Battle Creek, gdzie opracowywali nowe produkty spożywcze na bazie zbóż. W 1894 roku postanowili ugotować ziarna pszenicy. Przypadkowo pozwolili ziarnom pszenicy gotować się zbyt długo i odkryli, że stwardniałe ziarna pszenicy stały się chrupiącymi płatkami po rozwałkowaniu. Kiedy W.K. Kellogg powtórzył ten sam proces z kukurydzą, stworzył miskę smacznych i chrupiących płatków kukurydzianych: w ten sposób odkrył płatki kukurydziane.

W.K. Kellogg decyduje się przenieść do fabryki znajdującej się w pobliżu sanatorium. Rozwija swój produkt i przygotowuje go na rynek. W 1906 roku zakłada firmę „Battle Creek Toasted Corn Flake Company„. Wraz ze wzrostem konkurencji zdecydował się na umieszczenie na swoich produktach podpisu „W.K. Kellogg’s„. Ułatwiło to konsumentom wybór oryginalnego produktu o najwyższej jakości spośród rosnącej oferty konkurencyjnych produktów.

Przez ponad dziewięćdziesiąt lat podpis ten widniał na wszystkich opakowaniach produktów Kellogg’s. Dzisiejsze logo Kellogg’s jest stylizowaną wersją jego podpisu. Ta silna świadomość marki może być dobrym powodem do inwestowania w akcje Kellogg.

Przejęta spółka i sprzedana działalność

Firma Kellogg Company nabyła markę Pringles od Procter & Gamble w 2012 roku za 2,17 miliarda dolarów, co uczyniło Kellogg drugim co do wielkości producentem przekąsek na świecie po PepsiCo.

W 2019 roku dział ciastek Kellogg został przejęty przez Ferrero za 1,3 miliarda dolarów.

Kellogg przygotowany na Brexit bez umowy

Pod koniec 2020 r. Wielka Brytania i UE podpisały umowę w sprawie Brexitu. Przez długi czas nie było pewne, czy umowa zostanie zawarta. Dlatego Kellogg, jedna z najpopularniejszych brytyjskich marek precli, podjęła środki ostrożności.

Firma zgromadziła dodatkowe zapasy chipsów Pringles i płatków kukurydzianych w Wielkiej Brytanii, a nawet otworzyła nowe magazyny, aby uniknąć potencjalnych problemów z taryfami granicznymi w przypadku Brexitu bez porozumienia.

Teraz, gdy istnieje jasne porozumienie w sprawie Brexitu, obawy te zostały zmniejszone, co sprawia, że inwestowanie w akcje Kellogg jest bardziej atrakcyjne.

Czy mądrze jest inwestować w akcje Kellogg?

Inwestowanie w Kellogg może być mądrą decyzją, ponieważ spółka oferuje zróżnicowaną gamę produktów, w tym płatki śniadaniowe, przekąski, mrożonki, a nawet wegetariańskie burgery. Ta różnorodność zapewnia inwestorom solidny poziom dywersyfikacji ryzyka.

Ponadto spółka oferuje atrakcyjną dywidendę dla osób poszukujących stabilnych akcji, które uzupełnią ich dochody. Nowy wegetariański burger Incogmeato może w przyszłości konkurować z Beyond Meat, co może potencjalnie zwiększyć rentowność spółki.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *