Kiedy najlepiej kupić Bitcoiny (2024)?

Chcesz poznać najlepszy moment na zakup Bitcoinów? W tym artykule analizujemy, jak znaleźć najlepszy moment na inwestowanie w Bitcoiny. Dzięki temu możesz osiągnąć najlepsze wyniki swoich inwestycji!

Kiedy najlepiej kupić Bitcoiny?

Jeśli zaczynasz inwestować w Bitcoiny teraz, musisz zaakceptować, że nie osiągniesz tak dużego zysku, jak ci, którzy zainwestowali w 2014 roku. Nie oznacza to jednak, że niemożliwe jest osiągnięcie dobrego zwrotu z inwestycji w Bitcoiny. Maksymalna liczba Bitcoinów jest ograniczona do 21 milionów, co zwiększa prawdopodobieństwo wzrostu ceny.

Jednak bardzo trudno jest prawidłowo zaplanować zakup. Kiedy rynek naprawdę osiągnie swój szczyt? I czy Bitcoin pozostanie tutaj, czy też kryptowaluta upadnie? Kupując w przyrostach, można uniknąć inwestowania wszystkich pieniędzy na raz w niekorzystnym momencie. Najlepsi inwestorzy kryptowalutowi to ci, którzy zdają sobie sprawę, że wyczucie czasu na rynku kryptowalut jest prawie niemożliwe.

Gdzie najlepiej dokonać zakupu Bitcoinów?

BrokerzyInformacjeRejestracja
Kup Bitcoin Plus500Spekuluj na rosnących i malejących cenach kryptowalut z dostawcą kontraktów CFD Plus500, korzystając z konta demo. 82% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

Jak działa uśrednianie kosztów dolarowych?

Jeśli Twoim celem nie jest pokonanie rynku i wierzysz w przyszłość Bitcoina, możesz skorzystać z uśredniania kosztów dolara. Polega ona na okresowym kupowaniu Bitcoinów za ustaloną kwotę (na przykład co miesiąc).

Na przykład, możesz kupić Bitcoiny o wartości 500 USD w pierwszy poniedziałek każdego miesiąca. Pozwala to czasami kupować Bitcoiny po niższej cenie, a czasami po wyższej. Średnio jednak skorzystasz na długoterminowym wzroście.

Dużą zaletą tej techniki jest to, że możesz całkowicie uniknąć emocji w swoich inwestycjach. Niezależnie od ceny, po prostu kupujesz Bitcoina za stałą kwotę. Może to zaoszczędzić zarówno dużo stresu, jak i czasu.

Czy możesz przewidzieć spadek?

Niektórzy inwestorzy starają się aktywnie przewidywać spadki. Kiedy pojawiają się złe wiadomości, cena Bitcoina może gwałtownie spaść. Zdarza się to regularnie: na przykład po tym, jak Chiny ogłosiły w 2021 r., że wprowadzą zakaz wydobycia, cena Bitcoina gwałtownie spadła. Nawet pozytywny lub negatywny tweet Elona Muska może spowodować wzrost lub spadek ceny o wiele procent.

Przewidywanie spadków jest jednak bardzo trudne. Właśnie dlatego, że na rynku aktywnych jest tak wielu początkujących inwestorów, widać, że cena jest nieprzewidywalna. Kiedy tweet jednej osoby może mieć tak duży wpływ, trudno jest przewidzieć jego wpływ (chyba że chcesz śledzić Elona Muska 24/7).

Można jednak dostosować swoją strategię do spadków. Ja na przykład kupuję więcej Bitcoinów, gdy ich cena znacząco spada. Jeśli wierzysz w Bitcoina, rozsądne może być kupowanie Bitcoinów również w dobrych czasach. Nigdy nie wiadomo, czy nastąpi kolejny spadek i jak daleko spadnie cena.

Zdradzę ci jednak jeden sekret: cena nie wróci do 1 USD.

Czy istnieje idealny dzień na zakup Bitcoinów?

Z reguły wydaje się, że niedziela wieczorem jest najlepszym dniem na zakup Bitcoinów. Nie oznacza to, że niedzielny wieczór jest zawsze dobrym czasem na zakup Bitcoinów, ale oznacza to, że cena rośnie bardziej regularnie w niedzielę niż w inne dni. Jeśli użyjesz tego jako punktu wyjścia, możesz kupić Bitcoiny w niedzielę przed godziną 21:00 .

Należy jednak pamiętać, że może to być zbieg okoliczności: dane historyczne nie gwarantują przyszłych wyników. W nadchodzących latach niedziela może stać się najgorszym dniem na zakup Bitcoinów.

Alternatywa: aktywny handel

Cena Bitcoinów jest niezwykle zmienna. Podczas gdy tradycyjne pary walutowe poruszają się tylko nieznacznie, cena Bitcoina dokonała ogromnych skoków. Ten nieregularny ruch cen umożliwia zarabianie ogromnych kwot na handlu Bitcoinami: możesz czerpać zyski zarówno ze spadających, jak i rosnących cen. Jednocześnie, jeśli podejmiesz złą decyzję, możesz również stracić dużą ilość pieniędzy za pomocą Bitcoinów. Ale jak zapewnić sobie maksymalne korzyści z tej zmienności ceny Bitcoinów?

Można to zrobić, inwestując w Bitcoiny we właściwy sposób:

  • Kupuj Bitcoin, gdy spodziewasz się wzrostu ceny.
  • Sprzedaj Bitcoin, gdy spodziewasz się spadku ceny.

Chcesz dowiedzieć się, jak zwiększyć swoje szanse na sukces w aktywnym handlu? W takim razie przeczytaj nasz przewodnik dla manekinów:

Wejście i wyjście

Są też inwestorzy, którzy chcą wyjść z inwestycji po złych wiadomościach, a następnie ponownie wejść na rynek. Jest to jednak ryzykowne: jeśli cena nie spadnie znacząco, może wystrzelić w górę, a ty możesz stracić wiele zysków.

Dlatego ważne jest, aby nie pozwolić emocjom determinować strategii handlowej: często rozsądniej jest kupić dodatkowe Bitcoiny, gdy cena spada, zamiast je sprzedawać. Inwestuj z cierpliwością i długoterminowym horyzontem.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *