Recenzja Bitvavo: czy jest to wiarygodna platforma wymiany?

Bitvavo to szybko rozwijająca się giełda kryptowalut działająca w Unii Europejskiej. W tym przeglądzie omówimy zarówno zalety, jak i wady tej popularnej giełdy kryptowalut. Na koniec stwierdzimy, czy Bitvavo jest wiarygodną giełdą kryptowalut.

Handel za darmo na Bitvavo

Chcesz rozpocząć handel w Bitvavo? W takim razie skorzystaj z tej specjalnej oferty: za pierwsze 10 000 € zakupionych kryptowalut nie ponosisz żadnych opłat transakcyjnych. Przez ograniczony czas otrzymasz również 10 € za darmo przy wpłacie co najmniej 10 €. Kliknij przycisk, aby od razu otworzyć konto:

Czym jest Bitvavo?

W Bitvavo można kupować i sprzedawać ponad 100 różnych kryptowalut. Ponieważ Bitvavo znajduje się w Holandii, możesz szybko wpłacić pieniądze za pomocą iDEAL lub przelewu bankowego i bezpośrednio kupić bitcoiny i inne kryptowaluty. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o Bitvavo.

W tej recenzji szczegółowo przeanalizujemy mocne i słabe strony Bitvavo. W ten sposób od razu będziesz wiedział, czy ta giełda kryptowalut jest dla Ciebie odpowiednia. Zaczniemy od zalet i wad Bitvavo, a następnie zagłębimy się w szczegóły.

InformacjeInformacje o Bitvavo
RegulacjeDutch Central Bank
Odpowiedni dlaPoczątkujących i inwestorów
Depozyt pieniędzyiDEAL, PayPal i przelew bankowy
PromocjaBrak prowizji od pierwszych 10 000 € w transakcjach
PlatformyAplikacja internetowa i mobilna
Wsparcie klientaCzat i e-mail
Oferta kryptowalutowa200+ kryptowalut
Minimalny depozyt€10
LokalizacjaAmsterdam, Holandia

Jakie są zalety Bitvavo?

  • Możesz zacząć kupować kryptowaluty już od 10 euro
  • Bitvavo to niezawodna i bezpieczna giełda kryptowalut
  • Platforma handlowa Bitvavo wyróżnia się łatwością obsługi
  • Na Bitvavo płacisz niskie opłaty transakcyjne  nie więcej niż 0,25%.
  • Możesz uzyskać dodatkowe zwroty, obstawiając swoje kryptowaluty
  • Profesjonalna obsługa klienta dostępna w języku angielskim

Jakie są wady Bitvavo?

  • Nie można handlować z depozytem zabezpieczającym ani zajmować krótkich pozycji
  • Trudno jest śledzić swoje wyniki w uporządkowany sposób.
  • Nie można skontaktować się z Bitvavo telefonicznie
Wskazówka: Przeczytaj szczegółowo zalety i wady Bitvavo

Czy Bitvavo jest niezawodny i bezpieczny?

Niezawodność giełdy kryptowalut ma kluczowe znaczenie. W przeciwieństwie do pieniędzy na kontach bankowych, kryptowaluty nie są chronione: w przypadku włamania naprawdę tracisz wszystko! Dlatego też ważna część naszej recenzji Bitvavo koncentruje się na niezawodności i bezpieczeństwie tej giełdy kryptowalut.

Gwarancja konta

Bitvavo oferuje rekompensatę w wysokości do 100 000 euro na klienta w przypadku, gdy hakerzy zdołają ukraść twoje aktywa. Ochrona ta ma zastosowanie, gdy ktoś uzyska nieautoryzowany dostęp do konta i wypłaci środki bez pozwolenia (fiat / krypto).

Ważne jest, aby odpowiednio zabezpieczyć swoje konto, na przykład poprzez włączenie 2FA. Jeśli na przykład dobrowolnie podasz swoje hasło hakerom, nadal stracisz swoje aktywa. Jeśli padniesz ofiarą kradzieży, możesz skontaktować się z Bitvavo, które sprawdzi, czy kwalifikujesz się do odszkodowania.

Ostatecznie najbezpieczniej jest przechowywać swoje aktywa kryptograficzne w zewnętrznym portfelu.

Zabezpieczenie aktywów

Największym ryzykiem dla każdej giełdy jest kradzież online: jeśli hakerzy ukradną duże ilości kryptowalut, giełda może nawet zbankrutować. Na szczęście Bitvavo wykorzystuje inteligentne protokoły, aby zmniejszyć to ryzyko.

Większość aktywów kryptograficznych Bitvavo jest przechowywana w zimnych portfelach (ang. cold wallet), które nie są podłączone do Internetu. Każdego dnia obliczają, ile kryptowalut jest potrzebnych do handlu, a reszta jest bezpiecznie przechowywana offline w różnych lokalizacjach geograficznych.

Zabezpieczenie konta

Innym ryzykiem związanym z platformą taką jak Bitvavo jest to, że Twoje konto może zostać zhakowane i ktoś może ukraść kryptowaluty z Twojego konta. Bitvavo oferuje wystarczającą ochronę również w tym obszarze. Algorytmy stale monitorują, czy próby logowania są podejrzane.

Zaleca się również korzystanie z zabezpieczenia 2FA na koncie: uniemożliwia to osobom trzecim dostęp do konta.

Ochrona aktywów

Chcesz uniknąć utraty pieniędzy, jeśli Bitvavo zbankrutuje. Na szczęście mają sprytne rozwiązanie tego problemu: Twoje środki są bezpiecznie przechowywane w oddzielnej fundacji o nazwie Bitvavo Payments (SBP). Jeśli Bitvavo B.V. ogłosi upadłość, nie stracisz nagle swoich pieniędzy.

Regulacje

Another good sign for Bitvavo’s reliability in this review is that the exchange adheres to all regulative laws. Bitvavo is registered with the Dutch bank. This ensures that Bitvavo adheres to strict European regulations.

Podsumowanie: czy Bitvavo jest niezawodne?

Bitvavo to świetna giełda kryptowalut: Zdecydowanie polecam Bitvavo. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, co Bitvavo robi, aby zabezpieczyć Twoje konto? W takim razie przeczytaj ten artykuł o bezpieczeństwie i niezawodności w Bitvavo.

Ile kosztuje inwestycja w Bitvavo?

Kolejną ważną częścią tej recenzji jest struktura opłat platformy Bitvavo. Wysokie koszty automatycznie zmniejszają zwrot: dlatego wskazane jest wybranie taniej giełdy kryptowalut. Ale czy Bitvavo jest rzeczywiście tanią giełdą kryptowalut?

Jak wysokie są opłaty transakcyjne?

Bitvavo ma dwa rodzaje opłat transakcyjnych: opłaty twórcy i opłaty przyjmującego. Kiedy kupujesz kryptowalutę taką jak Bitcoin bezpośrednio, płacisz opłatę taker fee. Nie pomagasz Bitvavo budować nowego rynku, więc koszty są nieco wyższe. Kiedy jednak składasz zamówienie, jesteś twórcą i płacisz niższe koszty.

Dobrą wiadomością jest to, że w Bitvavo nigdy nie płacisz więcej niż 0,25% opłat transakcyjnych. Procent ten spada jeszcze bardziej, gdy handlujesz z dużymi wolumenami, co oznacza, że opłaty transakcyjne mogą nawet spaść do poziomu 0%.

Wielkość (30D)Opłata za obsługęOpłata za wykonanie
€0+0,25%0,15%
€100.000+0,20%0,10%
€250.000+0,16%0,08%
€500.000+0,12%0,06%
€1.000.000+0,10%0,05%
€2.500.000+0,08%0,04%
€5.000.000+0,06%0,04%
€10.000.000+0,05%0,03%
€25.000.000+0,04%0,03%

Monitorowanie spread

Na każdej giełdzie trzeba również radzić sobie ze spreadem: spread to różnica między ceną kupna i sprzedaży na przykład Bitcoina.

Gdy cena kryptowaluty gwałtownie rośnie lub spada, znalezienie wystarczającej liczby kupujących lub sprzedających może być trudne. Różnica między ceną, po której można kupić i sprzedać kryptowalutę, może wtedy znacznie wzrosnąć. W przypadku dużego spreadu rozsądne może być odczekanie chwili przed dokonaniem transakcji.

Czy na Bitvavo są jakieś ukryte opłaty?

Na szczęście w Bitvavo nie ma żadnych ukrytych kosztów. Na przykład wypłata pieniędzy na konto bankowe jest zawsze bezpłatna. Dokonując wpłaty za pomocą przelewu bankowego, Bancontact lub iDEAL, również nie ponosisz żadnych opłat transakcyjnych.

Należy pamiętać, że wysyłając kryptowaluty do zewnętrznego portfela, trzeba będzie zapłacić górnikowi. Koszty te nie są związane z Bitvavo i mogą ulegać znacznym wahaniom.

Podsumowanie: czy Bitvavo jest tanią platformą?

Bitvavo jest jedną z najtańszych giełd kryptowalut i udaje im się to osiągnąć bez kompromisów w zakresie jakości lub usług. Dlatego też, jeśli szukasz taniej giełdy, Bitvavo jest dobrym wyborem! W tym artykule możesz przeczytać więcej o kosztach w Bitvavo.

Czy Bitvavo oferuje wiele kryptowalut do handlu?

Oczywiście w Bitvavo można handlować dobrze znanymi Bitcoinem i Ethereum. Ale na tym nie koniec: w Bitvavo można również handlować ponad 150 różnymi altcoinami.

W momencie uruchomienia oferta Bitvavo była nieco rozczarowująca w porównaniu z innymi giełdami kryptowalut. Obecnie Bitvavo oferuje również bardziej egzotyczne kryptowaluty.

Różnorodność kryptowalut Bitvavo jest nadal rozczarowująca w porównaniu z międzynarodowymi giełdami. Słyszałem jednak ze źródeł, że Bitvavo planuje dodać wiele innych giełd kryptowalut w najbliższej przyszłości, dzięki czemu platforma będzie coraz bardziej atrakcyjna dla bardziej aktywnych traderów.

Jak wygląda wpłacanie i wypłacanie pieniędzy w Bitvavo?

Handluję z Bitvavo od ponad roku, więc mam spore doświadczenie z wpłacaniem i wypłacaniem pieniędzy w Bitvavo.

Wpłacanie pieniędzy na Bitvavo

Wpłacanie pieniędzy w Bitvavo jest w większości przypadków darmowe. Gdy korzystasz z iDEAL lub przelewu bankowego, pieniądze są szybko dodawane do Twojego konta. Ważne jest jednak, aby przejść przez proces weryfikacji, zanim będzie można wpłacić pieniądze na swoje konto. Niestety, Bitvavo nie obsługuje kart kredytowych: ma to na celu zapobieganie zadłużaniu się użytkowników w celu inwestowania w kryptowaluty.

koszt opłat Bitvavo

Wypłacanie pieniędzy z Bitvavo

Wypłacanie pieniędzy z Bitvavo jest również łatwe. Oficjalnie może to potrwać do 2 dni roboczych po wysłaniu wniosku, ale z mojego doświadczenia wynika, że otrzymuję pieniądze niemal natychmiast na moje konto bankowe. Jestem bardzo zadowolony z szybkości, z jaką mogę wpłacać i wypłacać pieniądze w Bitvavo.

Wypłacanie Bitvavo

Przeczytaj artykuły o wypłacaniu pieniędzy z Bitvavo i wpłacaniu pieniędzy z Bitvavo, aby uzyskać więcej informacji!

Recenzja Bitvavo: Jak działa platforma handlowa Bitvavo?

W tej części recenzji ocenimy platformę handlową Bitvavo. Rozróżniamy tutaj webtradera, zaawansowanego tradera i aplikację mobilną.

Trader internetowy (ang. Webtrader)

Internetowa platforma handlowa Bitvavo wyróżnia się przede wszystkim łatwością obsługi: nawet początkujący inwestor potrzebuje zaledwie kilku minut, aby kupić swoje pierwsze kryptowaluty.

W ramach webtradera możesz natychmiast zobaczyć, którymi kryptowalutami możesz handlować. Gdy chcesz kupić kryptowalutę, musisz jedynie wpisać kwotę, którą chcesz zainwestować. Łatwość obsługi Bitvavo ma również wadę: oprogramowanie może być nieco zbyt ograniczone dla profesjonalnych traderów. Jednak Bitvavo oferuje również zaawansowanego tradera dla bardziej doświadczonych traderów.

Web Trader Bitvavo

Zaawansowany Trader (ang. Advanced Trader)

W ramach zaawansowanego tradera Bitvavo można przeprowadzać bardziej złożone analizy na wykresach. Na przykład, możliwe jest użycie wskaźników technicznych, które mogą pomóc w przewidywaniu rozwoju ceny. Możesz także użyć zaawansowanego tradera do wykonywania bardziej złożonych zleceń: na przykład możesz automatycznie zamknąć swoją pozycję przy określonej stracie.

Zaawansowany trader oferuje więcej opcji dla tradera, który chce bardziej poważnie podejść do kupna i sprzedaży kryptowalut. Mimo to, niektóre inne giełdy kryptowalut oferują jeszcze bardziej zaawansowane narzędzia dla profesjonalnych inwestorów.

Bitvavo Zaawansowany Trader

Aplikacja Mobilna

Bitvavo jest również dostępne jako aplikacja mobilna. Ta aplikacja mobilna jest idealna dla traderów w podróży: możesz nawet złożyć zamówienie i kupić jeden lub więcej Bitcoinów w pociągu.

Podsumowując, Bitvavo ma wystarczająco dużo dostępnych platform handlowych, aby przemówić do szerokiego grona odbiorców. Zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani inwestorzy kryptowalutowi mogą zacząć korzystać z usług tego dostawcy. Dla najbardziej profesjonalnych inwestorów dostępne są prawdopodobnie lepsze opcje.

Funkcje i możliwości Bitvavo

Dobra giełda kryptowalut oferuje więcej funkcji niż tylko kupno i sprzedaż Bitcoinów. W tej części recenzji ocenimy, jak Bitvavo radzi sobie w porównaniu z innymi giełdami kryptowalut.

Portfel Bitvavo

Dzięki Bitvavo możesz również przechowywać swoje kryptowaluty w portfelu online. Jest to atrakcyjne rozwiązanie dla początkujących, którzy uważają, że samodzielne zarządzanie portfelem jest niewygodne. Jednocześnie wiąże się to z ryzykiem: jeśli twoje konto zostanie zhakowane, osoby trzecie mogą uzyskać dostęp do twoich aktywów kryptograficznych.

Portfele w Bitvavo działają dobrze: po zakupie kryptowaluty jest ona automatycznie dodawana do portfela. Chcesz dowiedzieć się więcej o korzystaniu z portfela Bitvavo? W takim razie przeczytaj ten artykuł.

Staking na Bitvavo

W Bitvavo możesz również postawić kilka kryptowalut: następnie naciskasz przycisk, a następnie otrzymujesz pewnego rodzaju odsetki od swoich kryptowalut. Osobiście jestem wielkim fanem stakingu, ponieważ pozwala on uzyskać dodatkowy zwrot bez wysiłku. Chcesz dowiedzieć się więcej o stakingu w Bitvavo? Kliknij tutaj i dowiedz się, jak sam możesz skorzystać z tej opcji!

Recenzja Bitvavo

Ograniczone opcje

Aktywni inwestorzy często szukają bardziej „egzotycznych” produktów kryptowalutowych: pomyśl o opcjach kryptowalutowych, produktach dźwigni finansowej i możliwości spekulacji na spadających cenach. Niestety, opcje te nie są dostępne w Bitvavo. Bitvavo jest zatem odpowiednie tylko dla traderów, którzy chcą kupować i sprzedawać bitcoiny i inne produkty kryptograficzne za swoje pieniądze. Jeśli chcesz większej funkcjonalności, lepiej otworzyć konto na innej giełdzie kryptowalut.

Jak radzi sobie Bitvavo?

Jeśli chodzi o funkcjonalność, Bitvavo robi to, czego oczekujesz, ale niewiele więcej. Bitvavo to doskonała platforma handlowa, ale poza tym nie można z nią zrobić nic specjalnego. Na szczęście zawsze możesz otworzyć konta na wielu platformach, dzięki czemu możesz w pełni wykorzystać wszystkie możliwości, jakie oferują kryptowaluty!

Jaka jest najlepsza strategia na Bitvavo?

Dla większości inwestorów uśrednianie kosztu dolara jest prawdopodobnie najlepszą strategią. Polega ona na tym, że nigdy tak naprawdę nie wiadomo, czy cena znajduje się na rekordowo wysokim poziomie. Inwestując okresowo stałą kwotę (powiedzmy co tydzień lub co miesiąc), korzystasz ze średniego zwrotu z kryptowaluty takiej jak bitcoin.

Dzięki tej strategii nie zostaniesz milionerem z dnia na dzień, ponieważ zainwestowałeś w kryptowalutę w najbardziej korzystnym momencie. Jednocześnie unikniesz utraty znacznej ilości pieniędzy, właśnie dlatego, że nie zdeponowałeś wszystkich swoich pieniędzy w kryptowalutach tuż przed krachem.

Tylko jeśli masz dużo czasu i motywacji, możesz rozważyć aktywny handel kryptowalutami. Tylko nielicznym osobom udaje się osiągnąć udane wyniki, a szansa, że jesteś jednym z nielicznych, jest niewielka.

Chcesz dowiedzieć się szczegółowo, jak samemu zacząć inwestować z Bitvavo? Przeczytaj nasz obszerny przewodnik po Bitvavo i poznaj wszystkie wskazówki i triki:

Jak wygląda obsługa klienta na Bitvavo?

Ważną częścią recenzji giełdy kryptowalut Bitvavo jest oczywiście obsługa klienta. Obsługa klienta Bitvavo jest dostępna w języku angielskim, holenderskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim i włoskim zarówno za pośrednictwem czatu na żywo, jak i poczty elektronicznej.

Zadawałem im pytania i często otrzymywałem odpowiedź w ciągu kilku minut lub godzin. Należy pamiętać, że obsługa klienta jest dostępna tylko w dni powszednie od 9 rano do 5 wieczorem.

Ten poziom wsparcia jest rozsądny: byłoby plusem, gdyby w przyszłości można było skontaktować się z Bitvavo telefonicznie. Co więcej, rynek kryptowalut działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, więc miło byłoby móc skontaktować się z obsługą klienta poza godzinami pracy. Pomimo tych wad, obsługa klienta Bitvavo jest nadal na wyższym poziomie niż u konkurencji, dlatego też przyznałem jej dobrą ocenę w recenzji.

Jak działa zakładanie konta w Bitvavo?

Otwarcie konta w Bitvavo jest bardzo proste. Wszystko, co musisz zrobić, to odwiedzić [H]website[/go/8/review] i nacisnąć przycisk rejestracji. Po wprowadzeniu adresu e-mail i hasła uzyskasz natychmiastowy dostęp do platformy handlowej.

Zanim jednak będziesz mógł wpłacać i wypłacać pieniądze, musisz przejść przez proces weryfikacji: musisz udowodnić, że jesteś tym, za kogo się podajesz. Na szczęście wystarczy przejść przez ten proces tylko raz i z doświadczenia mogę powiedzieć, że robi się to szybko. Chcesz wiedzieć, jak przejść przez te kroki? W takim razie przeczytaj nasz artykuł o tym, jak otworzyć konto.

Podsumowanie recenzji Bitvavo: czy Bitvavo jest najlepszym serwisem wymiany?

Bitvavo to moja ulubiona giełda kryptowalut: kiedy chcę kupić bitcoiny lub inne kryptowaluty, wybieram Bitvavo. Platforma kryptowalutowa jest przyjazna dla użytkownika, szybka i niezawodna.

Jest jednak miejsce na ulepszenia: na przykład zakres produktów jest nieco ograniczony, więc bardziej profesjonalny inwestor może lepiej skorzystać z innej giełdy. Niemniej jednak Bitvavo nie robi wiele złego.

Chcesz wypróbować Bitvavo za darmo? Otwórz konto już teraz i zapłać zero kosztów transakcyjnych za pierwsze 1000 EUR w transakcjach:

Często zadawane pytania Bitvavo

Bitvavo jest odpowiednie dla każdego, kto ukończył 18 lat i chciałby inwestować w kryptowaluty. Ze względu na przyjazne dla użytkownika oprogramowanie, każdy może zacząć na tej giełdzie. Dzięki zaawansowanemu traderowi Bitvavo jest również dostępny dla bardziej profesjonalnych traderów.

Giełda kryptowalut Bitvavo jest w 100% niezawodna i bezpieczna. Rejestracja w holenderskim banku i liczne środki bezpieczeństwa podejmowane przez firmę sprawiają, że Bitvavo jest solidną giełdą do handlu kryptowalutami.

Bitvavo przechowuje środki klientów w oddzielnej fundacji, więc nawet w przypadku bankructwa nie stracisz nagle swoich pieniędzy. Poza tym portfele Bitvavo są ubezpieczone do 255 milionów dolarów, więc jesteś wspierany nawet w przypadku włamania.

Na Bitvavo możliwe jest również inwestowanie na zasadzie zarządzanej. Wspaniałą rzeczą w funduszu kryptowalutowym jest to, że nie musisz samodzielnie podejmować trudnych decyzji, a jednocześnie możesz czerpać zyski z najnowszych ruchów cen.

W Bitvavo możliwe jest korzystanie z bota handlowego. Bitvavo posiada API, za pomocą którego można autoryzować skrypty do handlu. Nie należy jednak zapominać o zbadaniu bota handlowego: nie każdy bot handlowy osiąga spójne wyniki.

Możesz zacząć od Bitvavo z minimalną inwestycją w wysokości 5 €. Jest to najmniejsza kwota, za jaką można kupić kryptowalutę.

Jak sprawdziłeś, nie ma maksymalnej kwoty, jaką możesz zainwestować w Bitvavo. Czy jesteś ukrytym multimilionerem? W takim razie jesteś równie mile widziany w Bitvavo!

Przejście do Bitvavo jest łatwe. Możesz oczywiście sprzedać swoje kryptowaluty u konkurenta i kupić je ponownie w Bitvavo. Jednak w Bitvavo możliwe jest również po prostu zdeponowanie kryptowalut w portfelu Bitvavo.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Bitvavo?

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *