Jak inwestować w kryptowaluty za pomocą ETF (2024)?

Kryptowaluty są bardziej popularne niż kiedykolwiek! Czy chcesz skorzystać z tego rynku kryptowalut bez samodzielnego kupowania kryptowalut? W takim razie kryptowalutowy fundusz ETF może być interesującą opcją. W tym artykule omawiamy, jak i gdzie inwestować w kryptowalutowe fundusze ETF.

Czym jest kryptowalutowy fundusz ETF?

ETF to fundusz notowany na giełdzie, który próbuje replikować indeks. Fundusze ETF mogą obejmować różne produkty inwestycyjne. Krypto ETF ma zatem jedną lub więcej kryptowalut jako wartość bazową. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, czym są fundusze ETF i jak działają, przeczytaj nasz obszerny artykuł wyjaśniający:

Jak kupić kryptowalutowy fundusz ETF?

Możesz zainwestować w kryptowalutowy ETF u brokera. Otwórz konto bezpośrednio u brokera, aby zainwestować w kryptowalutowy ETF:

BrokerzyKorzyściRejestracja
Avatrade kup akcjeSpekuluj na temat wzrostów i spadków cen Krypto ETF dzięki darmowej wersji demo!
NAGA kup akcjeZainwestuj w Krypto ETF już od 0,99 €.

W jakie kryptowalutowe fundusze ETF najlepiej inwestować?

Najlepszym kryptowalutowym funduszem ETF do śledzenia ceny Bitcoina jest WisdomTree Bitcoin, a dla ceny Ethereum jest to VanEck Vectors Ethereum ETN.

WisdomTree Bitcoin

Dzięki Wisdom Tree Bitcoin możesz niezawodnie inwestować w ruch cen Bitcoin. Tracker próbuje śledzić cenę Bitcoina, więc wzrost ceny Bitcoina o 1% powinien również dać funduszowi wzrost o 1%. Koszty są niskie jak na ETF, który śledzi ruch cen Bitcoina: 1% rocznie. Wejście i wyjście z funduszu nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami.

WisdomTree Bitcoin można znaleźć pod numerem ISIN GB00BJYDH287 i podlega on jurysdykcji Jersey (Wyspy Normandzkie). Wymieniam WisdomTree Bitcoin jako najlepszy ETF Bitcoin ze względu na niskie opłaty transakcyjne i niezawodną markę, która za nim stoi.

VanEck Vectors Bitcoin ETN

Jeśli chcesz śledzić rozwój cen Bitcoina, tracker wydany przez VanEck jest również dobrym wyborem. Fundusz ten można znaleźć pod numerem ISIN DE000A3GPSP7, ponieważ został on wyemitowany w Niemczech. Fundusz jest notowany w dolarach, a nowa cena jest ustalana codziennie o godzinie 16:00 czasu środkowoeuropejskiego. Płacisz 1% bieżących kosztów rocznie, a za wejście lub wyjście płacisz 0,2%.

21Shares Bitcoin ETP

Możesz również zainwestować w Bitcoin, inwestując w ten tracker. 21Shares Bitcoin ETP można znaleźć pod kodem ISIN CH0454664001 i inwestuje się w akcje Bitcoina. Bieżące koszty tego trackera są znacznie wyższe: 1,49% rocznie. Wejście i wyjście jest nieco tańsze, ponieważ można to zrobić za 0,11%. Dlatego ten ETF jest interesujący tylko dla bardziej aktywnych inwestorów, którzy chcą szybko wyjść z inwestycji.

21Shares Short Bitcoin ETP (SBTC)

21Shares Short Bitcoin ETP to dziwny instrument, ponieważ można go użyć do zajęcia krótkiej pozycji na Bitcoinie. Dzięki krótkiej pozycji osiągasz zysk, gdy cena spada. Ze względu na wysokie bieżące koszty (które wynoszą 8,5%), ten ETF nadaje się tylko do krótkoterminowych spekulacji. Ten tracker można znaleźć pod kodem ISIN CH0514065058.

VanEck Vectors Ethereum ETN

Ten tracker można znaleźć pod numerem ISIN DE000A3GPSP7 i używać go do śledzenia ceny Ethereum. Fundusz jest śledzony w dolarach, a jego wartość jest ustalana codziennie o 16:00 czasu środkowoeuropejskiego. Współczynnik kosztów tego funduszu wynosi 1% rocznie, a także opłaty za wejście i wyjście. Za każdym razem, gdy wchodzisz lub wychodzisz, płacisz dodatkowe 0,2%. Ten ETF jest obecnie najlepszym sposobem inwestowania w ruch cen Ethereum na DEGIRO.

Jak działa inwestowanie w kryptowalutowy fundusz ETF?

W kryptowalutowe fundusze ETF można inwestować za pośrednictwem brokera. Kryptowalutowe fundusze ETF są przedmiotem obrotu na giełdzie, podobnie jak akcje, co oznacza, że cena jest stale aktualizowana, umożliwiając kupno lub sprzedaż w dowolnym momencie.

Do handlu kryptowalutowymi funduszami ETF polecam DEGIRO. Ten niezawodny holenderski broker sprawia, że inwestowanie jest dostępne dla każdego:

.

Następnie możesz łatwo znaleźć krypto ETF, w który chcesz zainwestować za pomocą paska wyszukiwania. Następnie kliknij zielony przycisk K, aby złożyć zamówienie na odpowiedni ETF.

Na ekranie zlecenia możesz wskazać kwotę, jaką chcesz kupić w ramach danego funduszu ETF. Możesz użyć zlecenia rynkowego lub zlecenia z limitem ceny. W przypadku zlecenia rynkowego otwierasz pozycję natychmiast po najlepszej dostępnej cenie, podczas gdy w przypadku zlecenia z limitem możesz ustawić cenę, po której chcesz kupić ETF.

Po wykonaniu zlecenia można znaleźć pozycję pod otwartymi pozycjami. W tym miejscu można również zmniejszyć swoją pozycję w dowolnym momencie, sprzedając ją.

W jakie kryptowaluty można inwestować za pomocą kryptowalutowego funduszu ETF?

Liczba zatwierdzonych kryptowalutowych funduszy ETF lub trackerów jest obecnie ograniczona. Wymagania dotyczące funduszu są dość wysokie, zanim zostaną dopuszczone na rynek. Obecnie można inwestować tylko w ruch cen Bitcoina lub Ethereum za pomocą ETF. Prawdopodobnie zmieni się to w przyszłości.

Nie zdziwiłbym się, gdyby za kilka lat można było zainwestować w ETF, który kupuje dziesiątki kryptowalut. W ten sposób ETF może stać się użytecznym narzędziem do dywersyfikacji ryzyka na tym niestabilnym rynku.

W chwili pisania tego tekstu inwestowanie w kryptowaluty za pomocą funduszy ETF ma niewielką przewagę: koszty są wyższe niż fizyczny zakup kryptowalut, a podaż jest bardziej ograniczona. Dlatego też kryptowalutowe fundusze ETF są odpowiednie tylko dla inwestorów o niewielkiej wiedzy, którzy szukają szybkiego sposobu na inwestowanie w Bitcoiny.

Chcesz samodzielnie kupić kryptowaluty? Możesz to zrobić na eToro! Użyj poniższego przycisku, aby otworzyć konto i otrzymać darmowe demo:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *