Jak kupić akcje Ubera?

Szukasz dzikiej przejażdżki? Jeśli tak jest, to może być dla Ciebie interesujące, żeby zainwestować w akcje Uber! Firma ma ogromny udział w rynku taksówek w USA i Europie. Mimo że Uber jest liderem na tych rynkach, nie udało im się jeszcze osiągnąć zysku. Chcesz sprawdzić swoje szczęście i zainwestować w gigantyczną firmę z taksówkami?

Jak mogę zainwestować w Ubera?

Inwestycja w Uber może być bardzo lukratywna. Jest to bardzo duża firma, na której obecnie skupiona jest bardzo duża uwaga mediów. Z tego powodu wiele osób, które inwestują w Uber, nie jest profesjonalistami. Pozytywne i negatywne wiadomości mogą silnie wpływać na ceny akcji. Możesz skorzystać z tych zmian, kupując i sprzedając akcje Uber w odpowiednim momencie.

Aktywne handlowanie w akcje Uber

Jeśli chcesz czerpać jak największe korzyści z wahań wartości akcji (co również wiąże się z dużym ryzykiem utraty pieniędzy), to możesz zdecydować się na aktywne spekulowanie na cenach akcji Uber. Możesz to zrobić, korzystając z usługi CFD dostępnej na Plus500. W ten sposób można handlować krótkoterminowo różnicami w cenie akcji Uber. Można otworzyć krótką pozycję i czerpać korzyści ze spadających cen akcji (ale także narazić się na stratę wszystkich pieniędzy). Chcesz zainwestować w Uber, sprawdzając za darmo niektóre kontrakty CFD? Jeśli tak, to wystarczy, że klikniesz na poniższy przycisk:

80% inwestorów detalicznych, posiadających konta u tego dostawcy usług, ponosi stratę inwestując poprzez kontrakty CFD. Powinieneś dokładnie przemyśleć, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.80% inwestorów detalicznych, posiadających konta u tego dostawcy usług, ponosi stratę inwestując poprzez kontrakty CFD. Powinieneś dokładnie przemyśleć, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Należy pamiętać, że 80% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy.

Jak mogę kupić akcje Ubera?

Kiedy ufasz w długoterminową strategię Uber, to możesz zdecydować się na zakup ich akcji na długi okres. Nigdy nie wiadomo czy przypadkiem Uber nie rozwinie się na tyle, że będzie następnym Google lub Facebook i osiągnie cele, o których nikt by nawet nie pomyślał. Akcje Uber w przyszłości mogą być warte znacznie więcej. eToro jest najtańszą stroną do zakupu akcji Uber: nie płacisz żadnych prowizji przy zakupie tych akcji. Skorzystaj z poniższego przycisku, aby założyć konto w eToro:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

inwestowanie_w_Uber

Czym zajmuje się Uber?

Prawie każdy zna odpowiedź na to pytanie. Uber skupiony jest głównie na oferowaniu przejażdżek taksówką i całość nie jest przygotowana i zrobiona w starym stylu. W Uber zamawia się przejażdżki za pomocą aplikację: a GPS zajmuje się całą resztą. Szoferzy zarabiają trochę pieniędzy, a Uber dostaje 25% prowizji.

Jaka jest przyszłość Uber

Uber jest bardzo innowacyjną firmą i wiele krajów musiało wielokrotnie sprawdzać swoje prawa, z powodu wielu nowych działań, które Uber wprowadził na rynek. UberPop jest przykładem produktu, który powoduje wielki ból głowy dla kilku rządów. Usługa ta umożliwia ludziom jazdę dla Ubera bez licencji taksówki. Uber musiał zrezygnować z oferowania tej wersji swojej usługi w wielu krajach.

Ale to nie powstrzymało firmy Uber przed rozwijaniem się. Kreatywność i innowacyjność Uber może być dużym powodem, dla którego warto kupić ich akcje. Firma uruchomiła kilka nowych usług, gdzie jedną z najbardziej udanych jest usługa Uber Eats, gdzie można zamówić jedzenie z różnych miejsc. Również w tej aplikacji, Uber dostaje swoją prowizję od każdego zlecenia.

Kup_akcje_Uber

Kolejnym bardzo interesującym sektorem, którym zajmuje się Uber, są autonomiczne samochody. Wraz z NASA, Uber pracuje nad projektem dla pojazdów latających. To może być bardzo atrakcyjne, żeby uniknąć korków. Poza tym Uber skupia swoje prace nad autonomicznymi samochodami. Eksperymenty te są dość kontrowersyjne, ponieważ z powodu tych autonomicznych samochodów doszło do wielu wypadków śmiertelnych. Przyszły sukces technik autonomicznych byłby wielkim powodem do tego, żeby zakupić akcje Uber.

Ale nie wszystko zawsze wygląda kolorowo i rozwój autonomicznych samochodów równie dobrze może być przyczyną upadku firmy Uber. Jeśli samochody będą mogły jeździć bez szofera, to może to stać się o wiele bardziej atrakcyjne dla ludzi, aby kupić autonomiczny samochód niż zamawiać taksówkę Uber. Ta technologia jest nadal bardzo niedopracowana, ale może się powodem, dla którego warto kupić lub sprzedać akcje Uber.

Negatywne wyniki

Dużą wadą inwestowania pieniędzy w Uber jest fakt, że firma już od dłuższego czasu ponosi kolejne straty. Przychody wciąż rosną, ale niestety to samo tyczy się strat. W przyszłości Uber musi udowodnić, że jest w stanie osiągać duże zyski. Należy pamiętać, że można również czerpać zyski z tego, że firma ponosi straty. Dopóki ceny akcji będą rosły, to będzie atrakcyjne, aby kupić trochę ich akcji i w takim przypadku nie potrzebujesz żadnej dywidendy.

Kolejnym ryzykiem, które blokuje rozwój Uber, jest niestety konkurencja. Wejście na rynek jest dla innych firm stosunkowo proste. Tak było już w przypadku Didi Chuxing w Chinach i Grab w Singapurze. Uber wycofał się z tych rynków i w zamian otrzymuje 20% prowizji od Didi Chuxing i 27,5% prowizji od Graba.

W USA konkurencja jest coraz większa: Lyft podbija tam dużą część rynku. Jeśli Uber straci w przyszłości swoją pozycję, to zalecane byłoby sprzedać swoje akcje.

Uber_traci_pozycje_na_rynku

Uber nie jest już autokratą

Kiedy planujesz zainwestować w Ubera, to powinieneś mieć oko na różne skandale z nim związane. Uber jest znany z bycia „łobuzem”. Oprócz protestów przeciwko UberPopowi, firma jest odpowiedzialna za kilka zgonów spowodowanych przez autonomiczne samochody. Również kilku szoferów źle się zachowywało w towarzystwie pasażerki. Tego rodzaju skandale najprawdopodobniej wpłyną w przyszłości na kursy akcji, dlatego też sprzedaż akcji UberPopu może być ciekawa.

Kupno lub sprzedaż akcji Uber?

To, czy chcesz dokonać zakupu akcji, najprawdopodobniej zależy od tego, czy jesteś skłonny podjąć ryzyko. Wartość Uber bardzo rośnie i obecnie ma wielu klientów. Tymczasem wokół Ubera i przyszłości firmy panuje duża niepewność. Jedno jest pewne: Inwestowanie w Uber nigdy nie będzie nudne!

Wzrost_Uber

Wartość Ubera wciąż rośnie

Jak zaczynał Uber?

Uber został założony w 2009 roku w San Francisco (a gdzie indziej). Zabawny fakt: założyciele Travis Kalanick i Garrett Camp zaczęli od serwisu limuzynowego. Później dodali do platformy normalne, bardziej dostępne taksówki. W 2012 roku założyciele wprowadzili swoje usługi do Londynu i Amsterdamu, a następnie do Rotterdamu i Hagi.

Od 2018 roku Uber zyskał część użytkowników w Rosji dzięki firmie Yandex. W 2019 roku Uber wszedł na giełdę i akcje są notowane na nowojorskiej giełdzie. Wstępna cena akcji wynosiła 45 dolarów za akcję, co doprowadziło do wyceny na kwotę 80 miliardów dolarów. Myślisz, że ich ceny akcji mogą w przyszłości wzrosnąć? Jeśli tak, to warto zainwestować w Uber.

Firma pełna kontrowersji

Uber przykuwa bardzo dużo uwagi. Jednak ta uwaga nie zawsze jest tak pozytywna, jak można by się było spodziewać. Wielu szoferów narzeka na niskie zarobki. Poza tym, wiele rad miejskich pozwało platformę, ponieważ Uber jest nieuczciwą konkurencją dla przeciętnego tradycyjnego taksówkarza.

Co więcej, Uber jest dość często hakowany. Już w 2014 roku zhakowano komputer Ubera, a informacje o około 50.000 szoferów zostały publicznie ujawnione. W 2017 r. nastąpiło jeszcze większe hackowanie. W wyniku tego włamania doszło do wycieku informacji nawet do 57 milionów klientów i szoferów. Uber zapłacił dużą sumę pieniędzy, aby informacje te nie były dostępne dla wszystkich.

Założyciel Travis Kalanick również zyskał wiele negatywnych opinii. W 2017 roku zdecydował się zrezygnować i było to prawdopodobnie związane z całą negatywną prasą, która otaczała jego nazwisko. Firma poinformowała jednak prasę, że jego rezygnacja była spowodowana wypadkiem na łodzi, który spowodowała śmierć jego matki. Wiele osób miało już swoje wątpliwości co do jego kompetencji i przywództwa. Kobiety czuły się zastraszone w firmie, a lokalna administracja została oszukana przez tajne programy komputerowe.

Czy uważasz, że Uber ma receptę na sukces, mimo tych wszystkich kontrowersji i skandali? Jeśli tak, to zalecamy kupić trochę akcji Ubera!

Jaka jest aktualna cena akcji Uber?

Chcesz wiedzieć, jaki jest obecny kurs akcji Ubera? Na wykresie możesz zobaczyć cenę CFD akcji Uber:

Autor

admin Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.