Inwestowanie w Bitcoin Gold: czy powinienem go kupić?

Bitcoin Gold jest najnowszym oddziałem Bitcoin. Wcześniej widzieliśmy oddziały Bitcoin oraz Bitcoin Cash. W tym artykule przyjrzymy się szczegółowo, czym dokładnie jest Bitcoin Gold. Od razu będziesz także wiedział, w jaki sposób można skorzystać z inwestycji w nowy Bitcoin Gold.

W skrócie, czym jest Bitcoin Gold?

Bitcoin Gold jest nowym rozłamem Bitcoin (z ang. fork). Fork jest tak zwanym rozłamem pierwotnego Bitcoin i powstaje, gdy nie ma zgody co do technicznego aspektu waluty. Bitcoin Gold jest uważany za ulepszoną wersją Bitcoin.

Głównym celem Bitcoin Gold jest ponowna decentralizacja waluty. Jej założyciele uważają, że do wydobycia Bitcoinów potrzebna jest zbyt duża moc obliczeniowa. W rezultacie nie jest już możliwe dla normalnego człowieka, aby uzyskać Bitcoiny przy użyciu komputerów służących za kopalnie. System Bitcoin Gold powinien sprawić, że ten system będzie bardziej demokratycznym.

Jak możesz inwestować w Bitcoin Gold

Tak samo jak w przypadku każdej innej kryptowaluty, Bitcoin Gold bardzo szybko się zmienia. Jeśli potrafisz sobie z tym poradzić, to Bitcoin Gold może zaoferować Ci interesujące i bardzo zyskowne możliwości. Możesz handlować tą walutą za pomocą brokerów internetowych. Masz tam dwie następujące możliwości:

  • Zakup: zarabiasz pieniądze, gdy cena kryptowaluty rośnie.
  • Handel: zarabiasz pieniądze, gdy cena kryptowaluty spada.

Jak możesz zauważyć, jeśli przykładowo inwestujesz w Bitcoin Gold, masz dwie opcje. Pozwala to na czerpanie korzyści zarówno z wzrostu wartości akcji, jak i ze spadku. Jest to bardzo atrakcyjne, ponieważ cena czasami spada lub wzrasta o dziesiątki punktów procentowych w przeciągu jednego dnia. Możesz z tego bardzo skorzystać, podejmując właściwą decyzję.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć przegląd brokerów >>

Bitcoin_Gold_logo

Jak rozsądnie inwestować w kryptowaluty?

Jest to bardzo ważne, aby zdać sobie sprawę z tego, że waluty kryptograficzne takie jak Bitcoin Gold są walutami zwiększonego ryzyka. Akcje na ogół poruszają się tylko w ograniczonym zakresie. To znacznie różni się od Bitcoin Gold. Dlatego niezmiernie ważne jest, aby inwestować tylko te pieniądze, bez których sobie później poradzisz. Nie powinieneś martwić się, że stracisz pieniądze. Oprócz tych potencjalnych strat, istnieją oczywiście również duże możliwości potencjalnego zysku.

Kiedy mamy już do czynienia z kryptowalutą taką jak Bitcoin Gold, to bardzo ważne, żeby położyć duży nacisk na jej zbadanie. Taka waluta silnie reaguje na pewne zdarzenia. Jeśli np. pojawią się wiadomości, że zabezpieczenie nie działają prawidłowo, to ceny gwałtownie spadną. Możesz zareagować na taką sytuację, otwierając krótką pozycję w odpowiednim czasie. Kiedy myślisz, że zbliża się drastyczny spadek, to wtedy możesz ponownie kupić walutę. W ten sposób możesz czerpać korzyści zarówno ze spadku, jak i jego wzrostu.

Więcej informacji technicznych

Założycielem Bitcoin Gold jest Jack Liao, który wprowadził na rynek poważny rozłam Bitcoin’a. Głównym celem Bitcoin Gold jest stać się lepszą walutą od Bitcoin. Autor zdecydował się na specjalny algorytm z odpornością na ASIC. ASIC został specjalnie skonstruowany do jednego zadania, jest więc często używany przy wydobywaniu Bitcoinów. Aczkolwiek w przypadku Bitcoin Gold nie może być on stosowany.

Kupowanie Bitcoin Gold

Bitcoin_Gold

Jeśli darzysz Bitcoin Gold dużym zaufaniem, to oczywiście możesz go kupić. Kupowanie Bitcoin Gold jest bardziej ryzykowne od handlowania. W tej chwili przyszłość Bitcoin Gold jest ciągle niepewna. Zarówno wartość Bitcoin Cash jak i Bitcoin Gold spadły znacząco po ich wprowadzeniu na rynek. W związku z tym wątpliwe jest, czy te waluty będą ostatecznie odgrywały znaczącą rolę na rynku kryptowalutowym.

Oprócz aspektów technicznych, będzie to zależało głównie od aspektów marketingowych. Waluta musi przecież być wprowadzona na rynek tak samo jak w przypadku akcji IPO. Ważną role pełni tutaj też wsparcie danej kryptowaluty. Tylko wtedy, gdy dana waluta zostanie ostatecznie przyjęta jako płatność, będzie ona odgrywać znaczącą rolę.

Jak od razu zacząć handel Bitcoin Gold

Chcesz od razu zacząć handlować Bitcoin Gold oraz innymi kryptowalutami? W takim razie najpierw poćwicz na koncie demo! Na Plus500 możesz założyć konto demonstracyjne – Kliknij tutaj, aby otworzyć darmowe konto w Plus500 i odkryj możliwości inwestowania w kontrakty CFD na Bitcoin Gold.

82% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy.

Autor

admin Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.