Bitvavo vs Binance: który broker kryptowalut jest lepszy?

W tym obszernym porównaniu sprawdzimy, która giełda kryptowalut jest lepsza: Bitvavo czy Binance. Pozwoli ci to zdecydować, z którym brokerem kryptowalut chcesz rozpocząć handel Bitcoinami i innymi kryptowalutami.

Chcesz przetestować Bitvavo i Binance?

Chcesz się przekonać, czy Bitvavo lub Binance przypadną Ci do gustu? Możesz od razu otworzyć darmowe konto na tych giełdach:

W Bitvavo, za pośrednictwem powyższego linku, tymczasowo nie zapłacisz żadnych opłat transakcyjnych za pierwsze 1000 € transakcji!

PorównanieBitvavoBinance
Oferta kryptowalut100+500+
Koszty0,25%0,1%
OprogramowaniePrzyjazny dla użytkownikaZaawansowane
NiezawodnośćNieuregulowaneNadzorowane w UE
Obsługa klientaWiele językówTylko w języku angielskim
Opcje płatnościiDEAL i przelew bankowyKarta Kredytowa
StakowanieTakTak
Karta KredytowaNieTak
Sprzedaż krótkaNieTak

Kryptowaluty dostępne do handlu: Bitvavo vs Binance

W Bitvavo możesz handlować ponad 150 różnymi kryptowalutami. W Bitvavo można handlować wszystkimi znanymi kryptowalutami, w tym Bitcoinem, Ethereum i Dogecoinem. Bitvavo stale analizuje rynek i regularnie dodaje nowe, stosunkowo stabilne altcoiny do swojej platformy. Zaletą tego podejścia jest to, że na platformie nie będzie łatwo znaleźć krypto-oszustwa.

Jeśli wolisz handlować egzotycznymi altcoinami, Binance jest najlepszym wyborem. Binance oferuje znacznie więcej opcji handlowych niż Bitvavo. Niektórzy aktywni traderzy lubią kupować nieznane monety w nadziei, że ich wartość gwałtownie wzrośnie.

Na Binance oferta kryptowalut jest bardziej rozbudowana, ale na Bitvavo jest większa kontrola.

Koszty: który serwis jest tańszy Bitvavo czy Binance?

W Bitvavo nigdy nie zapłacisz więcej niż 0,25% opłat transakcyjnych. Jeśli handlujesz dużymi kwotami, opłata transakcyjna może nawet spaść do 0%. Dla mniejszych traderów opłata wynosi jednak 0,25%: tak jest w przypadku, gdy handlujesz mniej niż 100 000 € miesięcznie. Kliknij tutaj , aby dowiedzieć się więcej o strukturze opłat w Bitvavo.

Koszty są wyraźnie niższe w Binance: maksymalne koszty, które tam płacisz, wynoszą 0,1%. W Binance koszty transakcji również maleją, gdy handlujesz dużo. Możesz również jeszcze bardziej obniżyć opłaty transakcyjne, kupując Binance Coins.

Obie giełdy kryptowalut są tanie, ale Binance jest zdecydowanie najtańsza. Jeśli chcesz zacząć aktywnie handlować, Binance jest lepszym wyborem. Jeśli chcesz tylko sporadycznie kupować kryptowaluty, aby trzymać je przez dłuższy czas, Bitvavo jest również dobrą opcją.

Oprogramowanie: Binance vs Bitvavo

Ważną częścią giełdy kryptowalut jest oczywiście oprogramowanie. W Bitvavo korzystasz z przyjaznego dla użytkownika handlarza internetowego. Ze względu na prostą konstrukcję, nawet początkujący może szybko znaleźć i kupić kryptowaluty.

Bitvavo trader

Oprogramowanie handlowe Binance jest bardziej skomplikowane: menu jest dość obszerne, co może sprawić, że oprogramowanie Binance będzie raczej przytłaczające, szczególnie dla początkujących.W zamian jest jednak wiele dodatkowych opcji.

Binance-trader

To, który pakiet oprogramowania jest lepszy, zależy w dużej mierze od osobistych preferencji.Jeśli chcesz aktywnie handlować, możesz wybrać Binance. Jeśli nie jest to twoim celem, Bitvavo może być najlepszą opcją.

Niezawodność: Bitvavo vs Binance

Jeśli chodzi o niezawodność, Bitvavo zdecydowanie wygrywa: po prostu nie wiadomo zbyt wiele o Binance. Udało mi się nawet odwiedzić biuro Bitvavo, gdzie wyjaśniono wszystko, co robią, aby zapewnić bezpieczeństwo Twoich aktywów. Na przykład kryptowaluty są przechowywane w centrach danych bez połączenia z Internetem. W tym artykule możesz przeczytać wszystko o środkach wdrażanych przez Bitvavo.

Z drugiej strony Binance jest regularnie przedstawiane w negatywnym świetle: dzieje się tak głównie dlatego, że nie zawsze przestrzega lokalnych przepisów. W rezultacie lokalne banki regularnie blokują opcje płatności i istnieje nieco większa niepewność co do przyszłego kursu firmy. Osobiście nie uważam, że środki po prostu znikną, ale bezpieczniej jest mieć jasny i lokalny punkt kontaktowy.

Dla mnie wyższa niezawodność Bitvavo jest dobrym powodem, by wybrać tego dostawcę.

Obsługa klienta: Bitvavo wygrywa

Ze względu na szybki rozwój kryptowalut, wiele giełd zmaga się z obsługą klienta. Zarówno w przypadku Bitvavo, jak i Binance, nie jest możliwe skontaktowanie się z kimś przez telefon. Na szczęście Bitvavo może pomóc dość szybko za pośrednictwem poczty elektronicznej lub czatu na żywo w języku niderlandzkim.

Moje doświadczenia z obsługą klienta w Binance nie były tak dobre: mogą być trudni do osiągnięcia (otrzymałem odpowiedź dopiero po kilku e-mailach) i pomagają klientom tylko w języku angielskim. Bitvavo wygrywa zatem z Binance, jeśli chodzi o obsługę klienta.

Opcje płatności: Bitvavo czy Binance?

Bitvavo to najlepszy wybór, jeśli chcesz szybko wpłacić lub wypłacić pieniądze na swoje konto. Ponieważ jest to holenderska firma z siedzibą w UE, możesz szybko wpłacić pieniądze za pomocą iDEAL lub lokalnego banku. Pieniądze można następnie szybko wpłacić z powrotem na konto bankowe. Szkoda, że karty kredytowe nie są obsługiwane: to dlatego, że holenderski bank centralny obawia się, że ludzie będą używać ich do kupowania kryptowalut za pożyczone pieniądze

Binance jest lepszym wyborem, jeśli chcesz wpłacić pieniądze na swoje konto za pomocą karty kredytowej. Ponieważ Binance nie zawsze przestrzega lokalnych przepisów, nie jest możliwe wpłacanie / wypłacanie pieniędzy z europejskiego konta bankowego. Jest to oczywiście poważna wada i dobry powód, aby preferować Bitvavo zamiast Binance.

Możliwości i unikalne cechy

Bitvavo zostało opracowane w jednym konkretnym celu: aby móc szybko kupować i sprzedawać kryptowaluty. Dlatego też giełda kryptowalut jest bardzo dobrze rozwinięta do tego konkretnego celu.

Jeśli jednak szukasz giełdy z bardziej „unikalnymi” funkcjami, Binance jest lepszym wyborem. Na przykład na Binance można ubiegać się o specjalną kartę kredytową, która umożliwia dokonywanie płatności za pomocą kryptowalut. Binance oferuje również bardziej zróżnicowane produkty kryptograficzne i bardziej zaawansowanego tradera, dając ci więcej opcji.

Oczywiście więcej opcji nie zawsze oznacza lepiej: jeśli potrzebujesz tylko solidnej platformy handlowej, Bitvavo jest dobrym wyborem. Jeśli jednak chcesz handlować bardziej egzotycznymi produktami, Binance może być lepszym wyborem.

Staking na Bitvavo i Binance

Możesz uzyskać dodatkowe zwroty z inwestycji poprzez stakowanie kryptowalut. Jest to możliwe zarówno w Bitvavo, jak i Binance. W Bitvavo zwrot ze stakingu nie jest zbyt wysoki w porównaniu do innych dostawców.

Jeśli chcesz uczestniczyć w stakingu, możesz rozważyć otwarcie konta w Binance. U tego dostawcy można również uczestniczyć w swapach i uruchamiać pule. Ważne jest jednak, abyś zbadał, czym one są, abyś mógł właściwie ocenić ryzyko.

Bitvavo czy Binance – co jest lepsze?

Po przeczytaniu tego porównania możesz zastanawiać się, która giełda jest lepsza: Bitvavo czy Binance. Trudno jest udzielić ostatecznej odpowiedzi, ponieważ będzie to w dużej mierze zależeć od osobistych preferencji. Osobiście uważam, że Bitvavo jest lepszą giełdą ze względu na wyższą niezawodność i łatwość obsługi. Jeśli jednak chcesz handlować bardziej egzotycznymi produktami, Binance może być lepszą opcją.

Nie jesteś pewien, która giełda jest lepsza? W takim razie z pewnością wskazane jest otwarcie konta na obu giełdach kryptowalut. Jest to całkowicie bezpłatne i pozwala odkryć, która giełda bardziej Ci odpowiada.

Kliknij tutaj, aby otworzyć konto Bitvavo

często zadawane pytania

Jesteś przekonany o niezawodności Bitvavo? W takim razie możesz szybko przenieść swoje kryptowaluty do Bitvavo. Możesz po prostu sprzedać swoje kryptowaluty na Binance i kupić je ponownie na Bitvavo. Możliwe jest jednak również przeniesienie kryptowalut z konta na adres portfela Bitvavo.

Czy jesteś przekonany o niższych kosztach i szerszych możliwościach Binance? W takim razie możesz przejść na Binance. Możesz sprzedawać i kupować swoje kryptowaluty ponownie na Binance. Możliwe jest również przeniesienie swoich kryptowalut z Bitvavo do portfela na Binance.

Bitvavo cieszy się lepszą reputacją w Unii Europejskiej, ponieważ działa zgodnie z najnowszymi przepisami i jest zarejestrowane w holenderskim banku. Gwarantuje to, że Bitvavo ostrożnie obchodzi się z Twoimi środkami. Binance również nie ma złej historii, jeśli chodzi o niezawodność. Nawet po rozległym włamaniu w 2019 r. upewnili się, że ich użytkownicy nie stracili żadnych pieniędzy. Jedynym problemem z Binance jest niestabilność spowodowana nieprzestrzeganiem lokalnych przepisów. W rezultacie w 2021 r. nie będzie już możliwe wpłacanie i wypłacanie środków za pośrednictwem rachunków bankowych w Unii Europejskiej.

Chcesz dowiedzieć się więcej o handlu kryptowalutami?

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *