Jakie są korzyści z inwestowania w Bitcoiny?

Zanim zainwestujesz w Bitcoin, prawdopodobnie chcesz wiedzieć, dlaczego może on być atrakcyjny. W tym artykule omawiamy korzyści płynące z inwestowania w Bitcoin.

BrokerzyInformacjeRejestracja
Kup Bitcoin Plus500Spekuluj na rosnących i malejących cenach kryptowalut z dostawcą kontraktów CFD Plus500, korzystając z konta demo. 80% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

Bitcoin zajmuje dominującą pozycję

Bitcoin może nie być najlepszą kryptowalutą, ale był pierwszą, która odniosła sukces. Na rynku kryptowalut aktywnych jest wielu spekulantów, którzy nie rozumieją technologii kryjącej się za kryptowalutami. To automatycznie prowadzi wiele osób do inwestowania swoich pieniędzy w Bitcoina, gdy chcą inwestować w kryptowaluty.

Co więcej, ze względu na swoją dominującą pozycję, giełdy wykorzystują tę kryptowalutę do wymiany na inne kryptowaluty, co dodatkowo przyczynia się do silnej pozycji Bitcoina.

Minie dużo czasu, zanim inna kryptowaluta będzie w stanie prześcignąć dominującą pozycję Bitcoina. Dlatego też Bitcoin prawdopodobnie pozostanie najbardziej udaną kryptowalutą w dającej się przewidzieć przyszłości. Może to być dobry powód do inwestowania w Bitcoina.

Bitcoin dominance.

Przewaga Bitcoin według bitcoindominance.com

Wysoki potencjał zwrotu

Bądźmy szczerzy, głównym powodem, dla którego wiele osób spekuluje w Bitcoinie, są niezwykle wysokie potencjalne zyski. Gdybyś zainwestował 100 USD w Bitcoina w 2010 roku, w 2021 roku posiadałbyś ponad 600 milionów USD!

W przypadku Bitcoina podobny zwrot nie jest już możliwy. Jeśli jednak zainwestowałbyś 100 USD w 2020 r., w połowie 2021 r. miałbyś Bitcoina o wartości ponad 1000 USD. W porównaniu ze średnim zwrotem z akcji (między 6 a 8 procent) jest to ogromna kwota!

Jeśli chcesz zainwestować w Bitcoin, musisz być skłonny do podjęcia większego ryzyka: szansa na utratę znacznej kwoty przy inwestycji w Bitcoin jest również wysoka. Osoby, które kupiły Bitcoina na szczycie w 2017 r., straciły prawie 70% swojej inwestycji w ciągu kilku miesięcy!

Pełna decentralizacja

Kolejną zaletą Bitcoina jako koncepcji jest to, że jest on w pełni zdecentralizowany. Kiedy używasz zwykłych pieniędzy, zawsze istnieje bank centralny, który nadzoruje twoje transakcje, taki jak twój bank. W przypadku Bitcoina taki podmiot nie istnieje.

W rezultacie transakcje są przeprowadzane całkowicie niezależnie od rządów i banków centralnych. Tego typu strony nie mogą łatwo wpływać na funkcjonalność pieniądza. Dlatego Bitcoin jest w rzeczywistości pierwszym rodzajem „demokratycznego pieniądza„.

Blockchain to rewolucyjne rozwiązanie

Bitcoin jako waluta cyfrowa jest interesujący, ale technologia leżąca u jego podstaw jest rewolucyjna. Jedną z głównych zalet Bitcoina jako środka płatniczego jest blockchain. Wielu ekspertów uważa, że blockchain jest wciąż w powijakach, ponieważ obecny stan blockchain jest odpowiednikiem Internetu w latach 90-tych.

Jeśli to prawda, a blockchain jest coraz bardziej popularny, cena Bitcoina może wzrosnąć jeszcze bardziej. To dobra wiadomość dla inwestorów Bitcoina! Chcesz wiedzieć, jak działa blockchain? W takim razie przeczytaj nasz artykuł „Jak działa blockchain?”

Możliwe są szybsze transakcje

Bitcoin i inne kryptowaluty umożliwiają szybsze wysyłanie pieniędzy do innych krajów. Kiedy przelewasz pieniądze ze swojego konta bankowego na konto zagraniczne, zwykle dotarcie pieniędzy zajmuje dużo czasu.

Nie jest tak w przypadku Bitcoinów: wysłanie pieniędzy do lokalnego miasta kosztuje tyle samo, co wysłanie pieniędzy do Bangladeszu. Może to sprawić, że Bitcoin będzie jeszcze bardziej atrakcyjny dla osób, które wysyłają dużo pieniędzy za granicę. Jeśli Bitcoin zostanie przyjęty w tym celu, może stać się jeszcze bardziej atrakcyjną inwestycją.

Ochrona prywatności

Anonimowy charakter Bitcoina jest również zaletą. Gdy przelewasz pieniądze za pomocą konta bankowego, transakcja jest zawsze monitorowana. W przeszłości zdarzało się, że bank dzwonił do mnie z pytaniami o transakcje, które uważał za podejrzane.

Ponieważ w przypadku Bitcoina nie ma strony centralnej, jest to mało prawdopodobne. Bitcoin nie jest jednak całkowicie anonimowy: jeśli ktoś zna twój adres Bitcoin, może śledzić twoje transakcje. W tym artykule zdradzamy, które kryptowaluty są całkowicie anonimowe.

Zero opłat bankowych

Banki mogą czasami pobierać wysokie opłaty za wysyłanie pieniędzy. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku wysyłania pieniędzy do bardziej egzotycznych regionów. Na szczęście dzięki Bitcoinowi to już przeszłość: ponieważ nie ma strony centralnej, nie płacisz stałych opłat bankowych za korzystanie z Bitcoina.

Dlatego też kryptowaluta ta jest również szeroko stosowana przez pracowników migrujących, którzy chcą wysyłać pieniądze do domu. Wraz ze wzrostem funkcjonalności Bitcoina, może to być tylko korzystne dla jego ceny.

Ochrona przed inflacją

Główną wadą tradycyjnych pieniędzy jest inflacja. Inflacja to proces, w którym każdego roku można kupić mniej produktów za tę samą kwotę pieniędzy. Dzieje się tak, ponieważ banki centralne drukują pieniądze, co zwiększa podaż twardej waluty.

Ryzyko to nie istnieje w przypadku Bitcoina: dostępna jest stała, ograniczona liczba Bitcoinów. Ponieważ podaż jest ograniczona, cena może wzrosnąć tylko przy równym popycie, co jest dobrą wiadomością dla inwestorów Bitcoin.

inflation and bitcoin

Inflacja to gardłowy problem w wielu rejonach, ale czy Bitcoin stanowi odpowiedź?

Dlaczego warto inwestować w Bitcoina?

Jak można przeczytać w tym artykule, istnieje wiele powodów, dla których inwestowanie w Bitcoin może być interesujące. Oprócz wysokich zwrotów, które można osiągnąć, technologia jest również obiecująca. Dzięki Bitcoinom możesz samodzielnie przejąć kontrolę nad swoimi transakcjami i nie ma strony trzeciej, która mogłaby na nie wpłynąć.

Z pewnością zaleca się dokładne rozważenie zalet i wad przed zainwestowaniem w Bitcoin. W artykule na temat wad Bitcoin dowiesz się wszystkiego o słabych stronach tej kryptowaluty.

Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem w Bitcoin, nasz przewodnik dla początkujących może być dobrym miejscem do rozpoczęcia:

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *