Staking Bitvavo: jak to działa w Bitvavo?

Korzystając ze stakingu, możesz uzyskać jeszcze wyższy zwrot z kryptowalut w Bitvavo. Stakując, otrzymujesz swego rodzaju odsetki od swoich kryptowalut. Kwota ta jest następnie dodawana do konta co tydzień. Ale czym jest staking i jak działa w Bitvavo?

Wskazówka: Nie masz jeszcze konta w Bitvavo? Kliknij tutaj aby otworzyć konto i zapłacić zero opłat transakcyjnych za pierwsze 1000 €!

Czym jest staking?

Staking to nagroda, którą otrzymujesz za trzymanie kryptowaluty w portfelu. Nagrodę tę można porównać do oprocentowania oszczędności na koncie bankowym. Jest jednak jedna duża różnica: odsetki od kryptowalut są znacznie wyższe.

Nawiasem mówiąc, nie można stakować wszystkich kryptowalut: dotyczy to tylko kryptowalut korzystających z Proof-of-Stake. Uczestniczysz wtedy w zatwierdzaniu transakcji, zapewniając prawidłowe funkcjonowanie sieci. Na szczęście w Bitvavo można łatwo sprawdzić, które monety oferują staking.

Jak działa staking w Bitvavo?

Na szczęście Bitvavo ułatwia obstawianie kryptowalut. Wszystko, co musisz zrobić, aby rozpocząć stakowanie, to nacisnąć jeden prosty przycisk. W ustawieniach możesz wskazać, że chcesz włączyć staking.

Po włączeniu stakingu zostanie on aktywowany automatycznie. Co tydzień będziesz otrzymywać wiadomość e-mail z kwotą pieniędzy, którą otrzymasz ze stakingu.

W większości przypadków nagrody za staking otrzymywane są w tej samej kryptowalucie. Pozwala to na powiększanie portfela kryptowalut bez konieczności wydawania pieniędzy!

Ile można zarobić na stakingu w Bitvavo?

W Bitvavo możesz sprawdzić, ile możesz zarobić na stakingu w sekcji stakingu. Możesz tam zobaczyć szacowane zarobki w ujęciu rocznym, a także zobaczyć, ile już otrzymałeś. Na przykład w przypadku Bitcoina stawka w chwili pisania tego tekstu wynosi 0,80%, podczas gdy w przypadku Cardano otrzymasz 5%.

Należy pamiętać, że te wartości procentowe mogą się zmieniać. Protokół może się zmienić, a także Bitvavo może wprowadzić zmiany. Na szczęście zawsze masz dobry przegląd procentów, które możesz zarobić dzięki stakingowi.

Strike Bitvavo przegląd

Jaki jest najlepszy staking kryptowalut w Bitvavo?

Kryptowaluta z najwyższym procentem stakingu niekoniecznie jest najlepszą kryptowalutą do kupienia. Jeśli kryptowaluta wypłaca 5% stakingu, ale jej wartość spada o 50%, możesz ponieść dużą stratę. Jednocześnie moneta z 1% stakingiem i 50% zyskiem może być o wiele bardziej atrakcyjna.

Dlatego też nie należy patrzeć wyłącznie na wartości procentowe stawek. Ważniejsze jest przeprowadzenie odpowiednich badań nad kryptowalutą bazową. W tym artykule możesz przeczytać więcej o tym, jak działa inwestowanie w różne kryptowaluty.

Które kryptowaluty można obstawiać w Bitvavo?

Jakie są korzyści ze stakingu w Bitvavo?

Możesz zaangażować się w stakowanie w Bitvavo bez żadnego skomplikowanego sprzętu i uzyskać dodatkowy zwrot bez większego wysiłku. Wszystko, co musisz zrobić, to posiadać jedną lub więcej z wymienionych kryptowalut na swoim koncie.

Co więcej, będziesz wspierać blockchain swojej ulubionej kryptowaluty. Jeśli i tak planowałeś trzymać daną kryptowalutę, staking może być atrakcyjną opcją.

Jakie są wady stakingu w Bitvavo?

Nie zapominaj, że Twoje kryptowaluty są przechowywane w portfelu na platformie Bitvavo. Możesz o tym przeczytać w tym artykule, Bitvavo robi wszystko, co w jego mocy, aby jak najlepiej chronić Twoje kryptowaluty. Mimo to nie masz pełnej kontroli nad swoimi aktywami, gdy trzymasz je w Bitvavo.

Ponadto zwrot ze stakingu na Bitvavo jest czasami rozczarowujący w porównaniu z innymi giełdami kryptowalut. Jeśli chcesz osiągnąć wyższy procent stakingu, interesujące może być [H]założyc konto na Binance[/go/11/staking].

Czy stawianie na Bitvavo jest rozsądne?

Osobiście korzystam ze stakingu. Jeśli i tak zamierzasz trzymać swoje kryptowaluty, może to być miłe dodatkowe źródło zwrotu.

Biorąc pod uwagę niezawodność Bitvavo, uważam, że ryzyko jest ograniczone. Dlatego też, jeśli nie przeszkadza ci, że twoje kryptowaluty są przechowywane przez stronę trzecią, zdecydowanie możesz włączyć opcję stakingu na swoim koncie.

Najczęściej zadawane pytania

Kiedy obstawiasz w Bitvavo, pozostajesz właścicielem swojej cyfrowej waluty. Ważne jest, aby pamiętać, że Bitvavo nie jest bankiem, a kryptowaluty nie są tak dobrze chronione jak zwykłe pieniądze na koncie bankowym. W razie problemów państwo nie pokrywa ewentualnych strat.

IIstnieje możliwość handlu lub wypłaty waluty cyfrowej w dowolnym momencie. Bitvavo nie nakłada więc żadnych ograniczeń podczas obstawiania.

Łatwo jest wyłączyć staking w Bitvavo. Można to zrobić, przechodząc do ustawień i wyłączając tam staking. Wyłączenie stakingu na koncie nie wiąże się z żadnymi dalszymi konsekwencjami.

Przeczytaj więcej o Bitvavo i kryptowalutach

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *