Kiedy najlepiej sprzedać Bitcoiny (2024)?

Posiadasz jeden lub więcej Bitcoinów? W takim razie czasami warto je sprzedać! W tym artykule omawiamy, jak określić najlepszy czas na sprzedaż Bitcoinów.

Jak i gdzie można sprzedawać Bitcoiny?

Bitcoiny można kupować i sprzedawać na giełdzie kryptowalut. Wykonaj poniższe kroki, aby sprzedać swoje Bitcoiny:

  • Krok 1: zaloguj się do giełdy kryptowalut
  • Krok 2: wybierz swoje Bitcoiny i kliknij przycisk sprzedaży
  • Krok 3: wprowadź kwotę, za którą chcesz sprzedać swoje Bitcoiny.

Szukasz niezawodnej giełdy kryptowalut do sprzedaży Bitcoinów? W takim razie możesz rozważyć jedną z tych giełd kryptowalut:

BrokerzyInformacjeRejestracja
Kup Bitcoin Plus500Spekuluj na rosnących i malejących cenach kryptowalut z dostawcą kontraktów CFD Plus500, korzystając z konta demo. 80% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

Kiedy najlepiej sprzedawać Bitcoiny?

Niekoniecznie istnieje jeden dobry moment na sprzedaż Bitcoina. Ogólnie rzecz biorąc, rynek często porusza się falami: po nowych szczytach następują spadki.

Zazwyczaj mądrze jest postępować odwrotnie do mas: oznacza to kupowanie, gdy ludzie sprzedają i sprzedawanie, gdy ludzie kupują. Dotyczy to zwłaszcza rynku kryptowalut, na którym aktywnych jest wielu początkujących inwestorów.

Rozumiem, że jest to nieco „niejasna” rada. Dlatego omówię kilka konkretnych metod, które można wykorzystać do sprzedaży Bitcoinów.

Movement of Bitcoin price

Opcja 1: sprzedaż w częściach

W przypadku zakupu Bitcoinów zazwyczaj rozsądnie jest stosować uśrednianie kosztów dolara: stopniowo kupujesz Bitcoiny wielokrotnie. W ten sposób kupujesz kryptowalutę zarówno po wysokich, jak i niskich cenach.

Podobną strategię można zastosować przy sprzedaży Bitcoinów. Gdy cena gwałtownie wzrośnie, możesz sprzedać część swojej pozycji, na przykład 20 lub 30 procent. Jeśli cena będzie nadal rosnąć, nadal będziesz czerpać korzyści z dalszych wzrostów cen. Jeśli cena gwałtownie spadnie, osiągniesz zysk i będziesz mógł kupić nowe Bitcoiny taniej.

Oczywiście potrzebna jest do tego cena docelowa. Dlatego rozsądnie jest określić kwotę przed rozpoczęciem inwestowania w Bitcoiny, po której chcesz sprzedać (część) swoich Bitcoinów. Niektórzy ludzie myślą na przykład o określonym zwrocie (może to być 2X lub 10X inwestycji, Ty decydujesz!).

Opcja 2: wyjście w oparciu o analizę techniczną

Jeśli masz większe doświadczenie w aktywnym handlu Bitcoinami, możesz również użyć analizy technicznej do określenia wyjścia. Często istnieją pewne poziomy horyzontalne, na które reaguje cena. Kiedy Bitcoin przebije poziom horyzontalny, istnieje większe prawdopodobieństwo, że będzie kontynuował ruch przez jakiś czas.

Oprócz poziomów horyzontalnych, można również użyć świec i wskaźnika siły względnej. Chcesz wiedzieć, jak aktywnie handlować? W takim razie przeczytaj nasz kompleksowy przewodnik na temat aktywnego handlu Bitcoinem:

Opcja 3: reagowanie na skrajności

Według naukowców z Harvardu szansa na poważny krach wynosi 50%, gdy cena aktywów finansowych wzrosła o 100%. Szansa ta wzrasta do 80%, gdy aktywa finansowe wzrosną o ponad 150%.

Mając to na uwadze, można określić dobry moment na sprzedaż. Pamiętaj, że nic nie rośnie wiecznie: nawet w trendzie wzrostowym zdarzają się tymczasowe spadki. Dlatego też, jeśli Bitcoin wzrósł zbyt mocno w ostatnim czasie, rozsądnym rozwiązaniem może być jego sprzedaż.

Opcja 4: Śledzenie wiadomości

Możesz również śledzić plotki, jeśli planujesz sprzedać Bitcoiny. Ponieważ na rynku aktywnych jest wielu początkujących spekulantów, nawet najmniejsze doniesienia prasowe mogą wywierać presję na cenę.

Na przykład tweet Elona Muska wskazujący, że nie akceptuje on już Bitcoina jako płatności za Teslę, spowodował spadek ceny o ponad 10 procent. Analizując takie wydarzenia, można szukać odpowiednich momentów do sprzedaży.

Elon Musk Tweet

Opcja 5: Nigdy nie sprzedawać Bitcoinów?

Niektórzy ludzie mają ogromne zaufanie do Bitcoina i nigdy nie chcą go sprzedać. Wierzą, że Bitcoin stanie się nową walutą, a potencjał do dalszych zysków jest ogromny. Ponieważ nigdy nie może być więcej Bitcoinów, spodziewają się, że jeden Bitcoin może być wart więcej niż 1 000 000 USD!

Jeśli ty również masz tak duże zaufanie do Bitcoina, rozsądne może być przyjęcie tej strategii przetrzymania. Jest to strategia długoterminowa, ponieważ nie pozwala na wykorzystanie znacznych wahań, których zwykle doświadcza Bitcoin.

Stosując uśrednianie kosztu dolara, zapewniasz, że korzystasz ze średniego zwrotu z Bitcoina. Jeśli nie masz pewności, czy nigdy nie powinieneś sprzedawać Bitcoina, przeczytaj nasze przeglądy:

Często zadawane pytania dotyczące sprzedaży bitcoinów

Może się to różnić w zależności od giełdy kryptowalut: ponieważ Bitcoin jest całkowicie zdecentralizowany, różni dostawcy mogą sprzedawać Bitcoiny po różnych cenach. Zawsze sprawdzaj, czy cena, za którą możesz sprzedać swoje Bitcoiny, jest dokładna.

Sama sprzedaż Bitcoinów zajmuje niewiele czasu. Pamiętaj jednak, że nie otrzymasz płatności bezpośrednio na swoje konto bankowe. Wypłata pieniędzy z konta kryptowalutowego na konto bankowe zajmuje zwykle około jednego dnia roboczego.

Zdecydowanie! U większości brokerów kryptowalutowych wystarczy wprowadzić liczbę Bitcoinów, które chcesz sprzedać. Może to być na przykład 0,01 lub 0,1 Bitcoina.

Nie, w rzeczywistości zawsze płacisz opłaty transakcyjne u brokera kryptowalut. W Bitvavo koszty te są zaskakująco niskie: nigdy nie płacisz więcej niż 0,25%.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *