Jak inwestować w cukier?

Możesz inwestować w akcje, ale masz również inne możliwości. Możesz zdecydować się na zainwestowanie (części) swoich aktywów w towary. Należą do nich ropa naftowa, naturallny qaz, złoto, srebro i także cukier. W tym artykule możesz przeczytać, jak możesz inwestować swoje pieniądze w cukier.

Cukier surowcem, w który można zainwestować

Kiedy na myśl przychodzą Ci surowce, to zazwyczaj myślisz o produktach takich jak ropa naftowa, gaz ziemny lub złoto. Wiele osób nie wie, że cukier jest jednym z najczęściej używanych surowców na świecie. Jeśli chcesz zainwestować w surowce, to możesz również zdecydować się na inwestowanie w cukier.

Cukier jest dodawany nie tylko do kawy, ale również do wielu innych produktów. Pomyśl o ciastkach, słodyczach, napojach bezalkoholowych, a nawet wielu produktach, które nigdy by Ci nie przyszły na myśl. Przemysł cukrowniczy jest wart wiele miliardów dolarów. Więc czy nie warto w niego zainwestować?

Jak inwestować w cukier?

Możesz inwestować w cukier na wiele różnych sposobów. Możesz zdecydować się na bezpośredni handel ceną cukru. Kolejną opcją jest kupno udziałów w cukrze lub możesz również inwestować w cukier kupując udziały w funduszu lub ETF. Zobaczmy, jakie są możliwości warte Twoich inwestycji.

Zmianach cen surowców

Jeśli chcesz zainwestować pieniądze w cukier, to wcale nie musisz kupować palet z cukrem i przechowywać ich na strychu. Każdy, kto handluje cukrem, zawsze pracuje z kontraktami, które mają określoną wartość.

Możesz handlować cukrem korzystając z internetowego brokera. Kiedy otwierasz pozycję, musisz wskazać czy cena cukru wzrośnie lub spadnie. Jeśli zdecydujesz się otwarcie długą pozycji na cukrze, to będziesz spekulować na wzroście cen. Jeśli otwierasz krótką pozycję, to będziesz spekulować na spadku ceny cukru.

Wskazówka: kiedy handlujesz cukrem, to najlepiej jest stosować automatyczne zamykanie pozycji w celu ograniczenia strat (ang. stop loss). Dzięki temu możesz ograniczyć maksymalną stratę na otwartej pozycji długiej lub krótkiej. Przy stop loss Twoja pozycja zostanie automatycznie zamknięta po osiągnięciu określonej ceny.

Kiedy możesz handlować zmianami cen surowców?

Dostępnych jest wielu różnych brokerów internetowych, którzy oferują kontrakty na cukier jako produkt inwestycyjny. Jednym z takich brokerów jest Plus500, gdzie mamy szeroką gamę produktów inwestycyjnych. Firma jest w 100% profesjonalna, możesz na niej zarówno zarobić, jak i niestety stracić swoje zdeponowane pieniądze. Broker ten jest absolutnym faworytem wśród wielu inwestorów.

Możesz założyć konto handlowe bezpośrednio na PIus500, aby rozpocząć inwestowanie w kontrakty na cukier. Należy pamiętać, że wymienione instrumenty są dostępne do handlu za pośrednictwem kontraktów CFD. Dla wielu osób będzie rozsądniej, jeśli najpierw poćwiczą i zobaczą, jak w praktyce wygląda handel. Możesz to zrobić, zakładając konto demonstracyjne na platformie PIus500. W przypadku konta demonstracyjnego nie handluje się prawdziwymi pieniędzmi, lecz fikcyjnymi aktywami. Jeśli Twoje działania handlowe będą miały się dobrze, to możesz przełączyć swoje konto na takie, w którym będziesz operował prawdziwymi pieniędzmi.

Jeśli masz małe doświadczenie w inwestowaniu lub handlu cukrem, to mądrze będzie, jeśli najpierw poćwiczysz na koncie demonstracyjnym. Nie bez powodu istnieje powiedzenie „Praktyka czyni mistrza”. Skorzystaj z poniższego przycisku, aby natychmiast założyć bezpłatne konto demo na platformie PIus500:

82% inwestorów detalicznych, posiadających konta u tego dostawcy usług, ponosi stratę inwestując poprzez kontrakty CFD. Powinieneś dokładnie przemyśleć, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.82% inwestorów detalicznych, posiadających konta u tego dostawcy usług, ponosi stratę inwestując poprzez kontrakty CFD. Powinieneś dokładnie przemyśleć, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Należy pamiętać, że 82% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy.

Inwestowanie w akcje cukru

Możesz również zdecydować się na inwestycję w cukier, kupując akcje firm zajmujących się tym właśnie towarem. Pomyśl o producentach cukru, takich jak Imperial Sugar Company i Alexander & Baldwin. Możesz również zainwestować w producentów cukierków, takich jak Hershey i Tootsie Roll Industries. Inne czynniki, oprócz ceny cukru, odgrywają bardzo ważną rolę w wynikach akcji tego produktu, dlatego też zawsze należy szczegółowo sprawdzić firmę, która stoi za tymi akcjami.

Jeśli chcesz kupić akcje cukru, to najlepiej to zrobić na platformie eToro. Na eToro nie płacisz prowizji od wszystkich (międzynarodowych) akcji, dzięki czemu możesz szybko osiągnąć wyższy zwrot z inwestycji. Należy pamiętać, że podczas inwestycji możesz zarobić dużo pieniędzy, ale także sporo ich stracić. Zawsze istnieje ryzyko związane z handlem, dlatego miej na uwadze, że możesz stracić swoje pieniądze, szczególnie jeśli nie jesteś zaznajomiony z brokerem lub instrumentem, którym chcesz handlować. Skorzystaj z poniższego przycisku, aby bezpośrednio założyć konto u tego brokera:

Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty.

Inwestowanie w ETF w sektorze cukru

Możesz również zdecydować się na inwestycję w cukier, korzystając z ETF. Dzięki ETF możesz dokonać inwestycji w cukier w ciągu kilku minut. Ta forma inwestycji jest również odpowiednia na dłuższy okres. Przykładami funduszy zajmujących się cukrem są iPath Series B Bloomberg Sugar Subindex Total Return ETN, Teucrium Sugar Fund iPath Pure Beta Sugar ETN. Wadą inwestowania w cukier z ETF jest fakt, że masz niewielką kontrolę nad swoją inwestycją.

inwestowanie_w_cukier

Jakie są zalety inwestowania w cukier?

Inwestowanie w cukier przynosi niezbędne korzyści. Dużą zaletą cukru jest to, że jest on produktem masowym, przez co inne podmioty nie mogą wpływać na jego cenę. Szansa na manipulowanie ceną jest dużo mniejsza.

Rosnący na świecie popyt na cukier jest również bardzo korzystny dla inwestycji. W gospodarkach wschodzących dobrobyt przeciętnego mieszkańca cały czas rośnie i coraz więcej ludzi będzie chciało kupować słodkie produkty, takie jak lody i syrop. Wzrost popytu na cukier może spowodować wzrost jego ceny.

Cukier jest niezbędnym produktem, trudnym do zignorowania. Przeciętny Holender w Holandii spożywa od 50 do 80 gramów cukru dziennie. Cukier jest więc dodawany do wielu produktów. Czy wiesz, że cukier można znaleźć nawet w chlebie? To wszystko są sztuczki producentów, które uzależniają nas od pewnych produktów spożywczych.

Jakie są wady inwestowania w cukier?

Inwestowanie w cukier ma również swoje wady. Sam cukier nie daje ci bezpośredniego dochodu. Oczywiście można uniknąć tej wady, kupując udziały w spółkach działających w branży cukrowniczej.

Innym ryzykiem związanym z inwestycją w cukier jest fakt, że produkt ten jest coraz częściej postrzegany jako coś złego. Ludzie koncentrują się na swoim zdrowiu i starają się wyeliminować cukier ze swojej diety w jak największym stopniu. Jeśli ta tendencja się utrzyma, to popyt na cukier może w przyszłości drastycznie spaść.

Należy również pamiętać, że przemysł cukrowniczy jest ściśle monitorowany np. przez Komisję Europejską. Za niefortunne wypadki trzeba niestety ponosić karę, więc kiedy inwestujesz w firmę, która stosuje podejrzane praktyki, to możesz skończyć źle.

Jak określić wartość cukru?

Kiedy zaczynasz inwestować w cukier, to musisz określić czy jego cena wzrośnie lub spadnie. Aby to zrobić, należy przyjrzeć się różnicy między produkcją a konsumpcją. Jeśli produkcja cukru jest znacznie wyższa niż spożycie, to cena spadnie.

Należy wspomnieć, że spora ilość trzciny cukrowej pochodzi z Brazylii i Indii, dlatego też przy prognozowaniu ceny można przyjrzeć się tym regionom. Przykładowo ekstremalna pogoda w Brazylii może spowodować, że zbiory nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, przez co nastąpi spadek podaży. Jeśli podaż jest niższa, to cena często będzie rosnąć.

Rolnicy mogą zdecydować się na przejście na inne uprawy, gdy dochody z cukru drastycznie spadną. Może to nastąpić na przykład w przypadku ceł przywozowych lub gdy zadłużenie rolników wzrasta. Kiedy już zdecydujesz się zainwestować w cukier, to musisz uważnie obserwować czynniki, które mogą mieć wpływ na stronę podaży.

Jak jest aktualna cena cukru?

Poniżej możesz zobaczyć aktualna cenę cukru. Masz również możliwość otworzenia pozycji CFD bezpośrednio na towarze:

Autor

admin Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.