Inwestowanie w Ripple lub XPR: jak handlować Ripple?

Kryptowaluty biją obecnie rekordy popularności! Większość ludzi doskonale zdaje sobie sprawę z tego, czym jest Bitcoin, jednocześnie nie mając zielonego pojęcia o innych alternatywach, takich jak Ripple. To wielka szkoda! Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że dywersyfikacja zwiększa szansę na zysk. W niniejszym artykule omówimy sposoby inwestowania w Ripple oraz możliwości, jakie daje ta niezwykła kryptowaluta.

Czym właściwie jest Ripple?

Podobnie jak Bitcoin czy Ethereum, Ripple jest również kryptowalutą. Niemniej jednak w tym wypadku występują znaczące różnice. Na przykład, Ripple nie jest całkowicie zdecentralizowana: istnieje instytucja, określająca cenę oraz podaż tej kryptowaluty. Obecnie co miesiąc emituje się jeden miliard Ripple lub XPR. Na rachunku Escrow wciąż znajduje 55 miliardów XPR w rezerwie. Jeśli świeżo wydane Ripple nie sprzedadzą się, wracają do rezerwy.

Co czyni Ripple unikalną kryptowalutą, pomijając fakt, że jest ona scentralizowana? No cóż, w tym wypadku chodzi o ambitne cele. Kryptowaluta XPR ma za zadanie zbudowanie połączeń pomiędzy fizycznymi a cyfrowymi walutami. Ten cel wydaje się całkiem możliwy, biorąc pod uwagę, że Ripple pozwala na błyskawiczną realizację transferów międzynarodowych po ekstremalnie niskich kosztach rzędu ułamkowych części centa!

Inwestowanie w Ripple

Jeden z najlepszych sposobów na inwestowanie w Ripple to otwieranie pozycji krótkich. Takie działanie staje się możliwe za pośrednictwem tzw. brokera. Dzięki temu możesz błyskawicznie kupować lub sprzedawać XPR, wykorzystując w ten sposób krótkie wahania rynkowe. Ripple należy do niestabilnych walut, dzięki czemu pojawią się mnóstwo okazji do zarobku.

Nie zwlekaj, utwórz bezpłatne konto już dziś. Kliknij tutaj i otwórz darmowe konto >>

Inwestowanie Ripple

Jak bardzo znane jest Ripple?

Z całą pewnością Ripple jest mniej znaną walutą w porównaniu do Bitcoin. Niemniej jednak nie wolno lekceważyć potencjału tej kryptowaluty, ponieważ w obiegu znajduje się znacznie większa ilość XPR. Wiadomo, cena jednostkowa Ripple jest niższa, aczkolwiek łączna kapitalizacja rynkowa góruje nad Bitcoin. Ten fakt czyni z Ripple jedną z największych kryptowalut dostępnych na rynku.

Co więcej, kolejnym aspektem składającym się na sukces Ripple jest wsparcie udzielane przez wiele liczących się banków. Możliwość międzynarodowego transferowania pieniędzy praktycznie za darmo jest przynęta dla dużych instytucji bankowych. Zainteresowanie grubych ryb z pewnością korzystnie wpłynie na rozwój Ripple w przyszłości.

Dlaczego warto kupować Ripple?

Jeśli już posiadasz Bitcoin, zakup XPR może wydawać się nie do końca sensowny. Wciąż zastanawiasz się, czy warto w to wejść? Odpowiedź jest prosta! Ripple i Bitcoin potrafią żyć w symbiozie, doskonale uzupełniają się nawzajem! Ripple posiada szereg zalet dających przewagę nad Bitcoin. Oczywiście, istnieje możliwość przeprowadzania bezpośrednich transakcji równorzędnych, pozwalająca na połączenie rachunku bankowego z siecią Ripple.

Co więcej, transakcje w ramach sieci Ripple waliduje się niemalże natychmiastowo, dzięki czemu banki są w stanie zaksięgować transakcje w okamgnieniu. To wszystko czyni z Ripple kryptowalutę nad wyraz przyjazną użytkownikowi.

Ponadto, emisja waluty kontrolowana centralnie niesie za sobą szereg korzyści. To pozwala na szybką reakcję w razie wystąpienia komplikacji. W przypadku sieci Bitcoin potrzeba zgody 95% upoważnionych do podejmowania decyzji, aby działanie mogło zostać podjęte, przez co możliwości rozwoju algorytmu są znacznie ograniczone. Kryptowaluta Ripple nie napotyka tego rodzaju przeszkód, ponieważ kontrolę nad nią sprawuje scentralizowana instytucja.

Wszystkie te unikalne cechy Ripple czynią z niej niebywale atrakcyjną kryptowalutę, a ze względu na jej niestabilność kursową powstaje mnóstwo okazji do zarobku dla potencjalnych inwestorów.

Kurs Ripple

Instrumenty, które nie są obecnie dostępne na platformie

Autor

admin Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.