Jakie są najlepsze mobilne aplikacje do inwestowania w akcje (2024)?

Czy jesteś ciekawy najlepszych aplikacji inwestycyjnych 2023 roku? W tym artykule omówię moje ulubione aplikacje handlowe, które pozwalają inwestować online w aktywa takie jak akcje, ETFy i kryptowaluty. Na mojej liście top 10 znajdziesz najlepsze aplikacje handlowe, których możesz używać do kupowania i sprzedawania akcji.

Jakie są najlepsze mobilne aplikacje inwestycyjne 2023 roku?

W poniższym przeglądzie możesz zobaczyć moje ulubione aplikacje mobilne 2023 roku. W dalszej części tego artykułu możesz przeczytać więcej o funkcjach różnych aplikacji mobilnych.

BrokerzyKorzyściRejestracja
Avatrade kup akcjeSpekuluj na temat wzrostów i spadków cen dzięki darmowej wersji demo!
NAGA kup akcjeZainwestuj w już od 0,99 €.

1. eToro – Najlepsza aplikacja do inwestowania społecznościowego

eToro to moja ulubiona wszechstronna aplikacja inwestycyjna. Na eToro można inwestować w ponad 3000 różnych akcji, funduszy ETF. Co więcej, możliwe jest aktywne spekulowanie na wzrostach i spadkach cen za pomocą instrumentów pochodnych. Nowi użytkownicy mogą również wypróbować możliwości za darmo dzięki nieograniczonej wersji demo.

Jestem również wielkim fanem funkcji Copy Trading, która pozwala kopiować innych odnoszących sukcesy inwestorów na swoim koncie. Aplikacja eToro ma jednak również pewne wady: możesz otworzyć tylko konto dolarowe, a przy wypłacie pieniędzy zapłacisz 5 USD opłaty transakcyjnej. Chcesz dowiedzieć się więcej o eToro? Kliknij tutaj, aby przeczytać recenzję lub bezpośrednio otworzyć konto! (76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś rozważyć, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy).eToro mobile application

2. Plus500 – świetna aplikacja handlowa

Moim zdaniem Plus500 jest jedną z najlepszych do handlu kontraktami CFD. Dzięki kontraktom CFD można spekulować na wzrostach i spadkach cen, na przykład akcji, towarów, par walutowych, funduszy indeksowych i kryptowalut. Korzystając z dźwigni, można otworzyć dużą pozycję za pomocą niewielkiej kwoty pieniędzy. Plus500 pozwala również spekulować na spadających cenach: nazywa się to krótką sprzedażą.

Plus500 jest szczególnie odpowiedni dla bardziej zaawansowanych inwestorów, którzy lubią aktywnie angażować się w rynek akcji. W mojej recenzji możesz przeczytać więcej o Plus500. Zanim zaczniesz, zalecamy najpierw wypróbowanie możliwości za darmo w wersji demo:

82% inwestorów detalicznych, posiadających konta u tego dostawcy usług, ponosi stratę inwestując poprzez kontrakty CFD. Powinieneś dokładnie przemyśleć, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.82% inwestorów detalicznych, posiadających konta u tego dostawcy usług, ponosi stratę inwestując poprzez kontrakty CFD. Powinieneś dokładnie przemyśleć, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

3. Freedom24 – inwestuj w IPO za pomocą tej aplikacji mobilnej

Aplikacja inwestycyjna Freedom24 nie może zostać pominięta na tej liście. Unikalne dla Freedom24 jest to, że otrzymujesz odsetki (3%) od pieniędzy, które wpłacasz na swoje konto. Atrakcyjne jest również to, że jako inwestor Freedom24 możesz uczestniczyć w IPO. IPO to pierwsza oferta publiczna, czyli moment, w którym akcje są notowane na giełdzie. To sprawia, że inwestowanie z Freedom24 jest szczególnie interesujące, jeśli jesteś zainteresowany udziałem w giełdowym debiucie dużych firm.

Kliknij tutaj, aby przeczytać recenzję tej platformy lub otwórz konto na Freedom24.
Freedom 24 investing app

4. Trade Republic – aplikacja, w której wolne akcje

Dzięki aplikacji inwestycyjnej Trade Republic możesz inwestować w ponad 8 000 różnych akcji, funduszy ETF i kryptowalut. Aplikacja Trade Republic jest przyjazna dla użytkownika, a jako nowy członek natychmiast otrzymujesz darmowy udział.

Jestem szczególnie fanem oferowanego przez nich planu oszczędnościowego: dzięki temu planowi możesz inwestować w wybrane akcje za jedyne 1 euro miesięcznie. Za 100 euro można już zainwestować w 10 akcji, co ułatwia dywersyfikację. Ponadto korzystne jest to, że można inwestować poza normalnymi godzinami handlu. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z moją recenzją lub otworzyć konto bezpośrednio.

5. Bitvavo – godna uwagi aplikacja do krypotwalut

Używam aplikacji kryptograficznej Bitvavo do kupowania i sprzedawania BitcoinEthereum.

Dużą zaletą tej aplikacji kryptograficznej jest jej wysoki poziom przyjazności dla użytkownika. Możesz kupować i sprzedawać kryptowaluty w mgnieniu oka. Co więcej, w Bitvavo można handlować ponad 175 różnymi kryptowalutami, co oznacza, że jest w czym wybierać.

Bitvavo jest jedną z najtańszych europejskich aplikacji kryptowalutowych: nigdy nie płacisz więcej niż 0,25% opłat transakcyjnych. W 2023 r. Bitvavo wprowadziło nowy program, w którym salda są chronione do 100 000 EUR pod pewnymi warunkami w przypadku kradzieży. Chcesz dowiedzieć się więcej o Bitvavo? Kliknij tutaj, aby przeczytać obszerną recenzję lub  kliknij tutaj, żeby otworzyć konto i nie płacić żadnych opłat transakcyjnych za pierwsze 1000 € obrotu.

Bitvavo cryptocurrency application

6. DEGIRO – wymarzona aplikacja do akcji i ETF

DEGIRO jest prawdopodobnie jednym z najbardziej znanych brokerów: nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę, że pojawiają się w dziesiątkach badań jako jeden z najlepszych brokerów do inwestowania. DEGIRO również idzie z duchem czasu i wprowadziło nowoczesną aplikację inwestycyjną. Dzięki aplikacji można śledzić najnowsze zmiany cen i składać zlecenia bezpośrednio na giełdzie.

Niestety, w DEGIRO nie można inwestować w akcje bez prowizji: na przykład za akcje europejskie płaci się 3 euro. Pod pewnymi warunkami można jednak inwestować w fundusze ETF z podstawowej oferty bez kosztów transakcyjnych. W mojej recenzji dowiesz się więcej o DEGIRO, a klikając tu, otworzysz konto bezpośrednio.

DEGIRO stocks application

 

7. MEXEM – aplikacja inwestycyjna wysokiej jakości

Inną aplikacją inwestycyjną jest aplikacja giełdowa od MEXEM. MEXEM korzysta z dobrze znanego programu Traders Workstation, który jest globalnie uznawany za jeden z najlepszych programów inwestycyjnych na świecie. Samo oprogramowanie jest wysokiej jakości, a dzięki rozbudowanym narzędziom można przeprowadzać złożone analizy.

MEXEM jest również stosunkowo przystępnym cenowo brokerem: na przykład, kupując i sprzedając holenderskie akcje, płacisz minimum 1,80 USD. Oznacza to, że MEXEM może być nieco bardziej przystępny cenowo niż DEGIRO.

MEXEM investment application

8. Capital.com – aplikacja o największej liczbie opcji

Capital.com posiada aplikację handlową, która jest interesująca dla aktywnych inwestorów. W Capital.com można handlować tysiącami różnych papierów wartościowych za pomocą kontraktów CFD. Od 2023 r. możliwe jest również inwestowanie w akcje bez płacenia prowizji w Europie.

Zaletą Capital.com jest możliwość handlu na trudno dostępnych rynkach. W ramach aplikacji można na przykład spekulować na ruchach cen rosyjskiego gruzu lub rozwoju rosyjskich akcji. Capital.com może być zatem dobrym wyborem dla poważnych inwestorów: przeczytaj moją wyczerpującą recenzję tutaj lub bezpośrednio otwórz darmowe konto demonstracyjne.

Capitalcom mobile application

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze aplikacji do handlu akcjami?

  • Niezawodność: nie wszystkie aplikacje inwestycyjne na rynku są równie niezawodne. Istnieje wiele oszustw: dlatego należy dobrze sprawdzić, czy stronie stojącej za aplikacją inwestycyjną można zaufać.
  • Koszty: oprócz opłat transakcyjnych, należy również dobrze zbadać ukryte koszty. W moim artykule na temat bezpłatnego inwestowania, pokazuję, jak niektórzy „darmowi” brokerzy nadal naliczają ukryte koszty.
  • Funkcje: dla początkujących inwestorów wystarczająca może być prosta aplikacja inwestycyjna. Bardziej wymagający inwestorzy mogą chcieć inwestować na „egzotycznych” rynkach. Dlatego należy sprawdzić, czy aplikacja oferuje wystarczające możliwości dla Twoich potrzeb.
  • Funkcje: niektóre aplikacje oferują tylko jedną funkcję, którą jest kupno i sprzedaż akcji. W przypadku innych aplikacji do handlu akcjami można przeprowadzać złożone analizy lub śledzić innych inwestorów.

Czy inwestowanie mobilne to przyszłość?

Osobiście wierzę w 100%, że inwestowanie mobilne to przyszłość. Już teraz widzę, że prawie 80% odwiedzających tę stronę korzysta z urządzeń mobilnych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób używa swoich telefonów komórkowych do handlu, na przykład akcjami. Myślę, że w przyszłości większość inwestycji będzie realizowana za pomocą urządzeń mobilnych.

Czy Ty również chcesz mieć możliwość inwestowania zawsze i wszędzie? Otwórz konto w swojej ulubionej aplikacji już dziś! Nie możesz się zdecydować? Zawsze istnieje możliwość otwarcia rachunku u wielu brokerów.

Często zadawane pytania dotyczące inwestowania za pomocą aplikacji

Niestety, nie ma jednej obiektywnie najlepszej mobilnej aplikacji inwestycyjnej. Każdy inwestor ma inne priorytety. Dlatego zaleca się sporządzenie listy tego, co uważasz za ważne: w ten sposób możesz odkryć, która aplikacja inwestycyjna najbardziej Ci odpowiada. Osobiście używam Bitvavo do kryptowalut i DEGIRO do kupowania i sprzedawania akcji.

Inwestowanie za pomocą aplikacji mobilnej ma kilka zalet. Możesz handlować o dowolnej porze dnia, co pozwala reagować na najnowsze zmiany cen. Dodatkowo, możesz otrzymywać powiadomienia natychmiast po zmianach cen.

Jeśli chcesz zacząć inwestować jako absolutnie początkujący, aplikacja taka jak Trade Republic może być pomocna. Trade Republic jest przyjazna dla użytkownika, a opcje są ograniczone.

Autor

Alex Mostert Avatar
O

Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *