Internetowi Brokerzy

Portfel Bitvavo: jak działa portfel Bitvavo?

W Bitvavo masz możliwość przechowywania swoich kryptowalut w ich portfelu online. Ale czym jest portfel i jak można przesyłać kryptowaluty do portfela? Co to jest portfel? Portfel przechowuje kryptowaluty. Każdy portfel ma unikalny adres: można go używać do otrzymywania kryptowalut. Czy masz portfel z Bitvavo? W Bitvavo masz dostęp do wielu portfeli. Kupując kryptowalutę, nie … [Lees meer]

Opinia i doświadczenia z eToro (2024): czy ten broker jest wiarygodny?

W tej obszernej recenzji eToro badam, czy jest to wiarygodny broker. Po przeczytaniu moich doświadczeń wiesz dokładnie, jakie są zalety i wady tego brokera. Jakie są największe zalety eToro? Kompleksowa oferta: eToro umożliwia handel, walutami, akcjami i funduszami ETF za jednym zamachem. Handel społecznościowy: w eToro możliwe jest śledzenie innych inwestorów, całkowicie automatycznie! Brak prowizji: … [Lees meer]

Przegląd i doświadczenia z Plus500 (2024): zalety i wady

Drodzy czytelnicy, w tej recenzji Plus500 podzielę się własnymi doświadczeniami związanymi z niniejszą platformą handlową. Po zapoznaniu się z z moją wyczerpującą opinią, będziesz znać Plus500 jak własną kieszeń. Za co Plus500 cenimy najbardziej? Szeroka oferta: Z Plus500 możesz handlować ponad 2000 papierów wartościowych CFD. Przyjazność dla użytkownika: Oprogramowanie Plus500 jest bardzo przyjazne dla użytkownika. … [Lees meer]

Jak wpłacić pieniądze w Bitvavo?

Chcesz rozpocząć handel kryptowalutami w Bitvavo? Postępuj zgodnie z prostymi krokami w tym krótkim przewodniku… zanim się zorientujesz, będziesz handlować bitcoinem i innymi kryptowalutami! Krok 1: Otwórz konto w Bitvavo Zanim będziesz mógł wpłacić pieniądze do Bitvavo, musisz otworzyć konto. Nie masz jeszcze konta w Bitvavo? Skorzystaj z poniższego przycisku, aby otworzyć konto i nie … [Lees meer]

Jakie są najlepsze mobilne aplikacje do inwestowania w akcje (2024)?

Czy jesteś ciekawy najlepszych aplikacji inwestycyjnych 2023 roku? W tym artykule omówię moje ulubione aplikacje handlowe, które pozwalają inwestować online w aktywa takie jak akcje, ETFy i kryptowaluty. Na mojej liście top 10 znajdziesz najlepsze aplikacje handlowe, których możesz używać do kupowania i sprzedawania akcji. Jakie są najlepsze mobilne aplikacje inwestycyjne 2023 roku? W poniższym … [Lees meer]

Przewodnik Bitvavo: jak skutecznie kupować Bitcoiny?

W tym kompleksowym przewodniku po Bitvavo dla początkujących omówimy wszystko, co musisz wiedzieć, aby handlować swoimi pierwszymi Bitcoinami. Zaczynamy od wyjaśnienia, w którym krótko omawiamy, jak kupić swoją pierwszą kryptowalutę w Bitvavo. Następnie zanurzymy się głębiej i przyjrzymy się zaawansowanym traderom i omówimy, jak określić dobry punkt wejścia. Jak kupić swoje pierwsze bitcoiny na Bitvavo? … [Lees meer]

Portfel Bitvavo: jak działa portfel Bitvavo?

W Bitvavo masz możliwość przechowywania swoich kryptowalut w ich portfelu online. Ale czym jest portfel i jak można przesyłać kryptowaluty do portfela?

Co to jest portfel?

Portfel przechowuje kryptowaluty. Każdy portfel ma unikalny adres: można go używać do otrzymywania kryptowalut.

Czy masz portfel z Bitvavo?

W Bitvavo masz dostęp do wielu portfeli. Kupując kryptowalutę, nie jesteś zobowiązany do przechowywania jej w zewnętrznym portfelu. Bitvavo hostuje portfele dla każdej kryptowaluty. Pozwala to na zarządzanie wszystkimi kryptowalutami online.

Gdzie można znaleźć adres portfela?

Możesz znaleźć adres swojego portfela Bitvavo, przechodząc do kryptowaluty, którą chcesz kupić. Następnie naciśnij przycisk  deponuj (ang. deposit) w kryptowalucie.

Deposit Bitvavo wallet

Następnie zobaczysz adres swojego portfela. Wyślij swoją kryptowalutę na ten adres, aby dodać ją do swojego portfela online. Uwaga: adres portfela dla każdej kryptowaluty jest inny. Dlatego zawsze dokładnie sprawdzaj poprawność swojego portfela.

Jeśli wyślesz kryptowalutę na niewłaściwy adres, możesz stracić całą kwotę.

Dlaczego moje kryptowaluty nie dotarły jeszcze do mojego portfela Bitvavo?

 • W trakcie: transakcja została wysłana i jest już potwierdzona co najmniej raz w sieci blockchain. Może minąć od kilku minut do kilku godzin, zanim zobaczysz kryptowalutę na swoim koncie.
 • Kontrola: Bitvavo musi kontrolować wszystkie transakcje, aby spełnić wymagania holenderskiego banku. Czy transakcja jest nadal kontrolowana? Prosimy o kontakt z Bitvavo pod adresem [email protected].
 • Zatwierdzone: kryptowaluty bezpiecznie dotarły do portfela Bitvavo.

Istnieje kilka powodów, które mogą wyjaśniać, dlaczego kryptowaluta nie dociera do portfela. Ważne jest, aby używać właściwego portfela podczas wysyłania kryptowalut do Bitvavo: nie można wysyłać Bitcoinów na adres Ethereum.

W przypadku niektórych kryptowalut wymagane jest również podanie dodatkowego opisu (na przykład EOS i XRP). Bez wymaganego identyfikatora transakcji kryptowaluta nie dotrze do portfela.

Należy również uiścić odpowiednie opłaty na rzecz górników za weryfikację transakcji kryptowalutowej. Jeśli tego nie zrobisz, transakcja nie zostanie uwzględniona w bloku, a kryptowaluty nie zostaną dostarczone.

Potrzebujesz pomocy z transakcją? Skontaktuj się z Bitvavo, wysyłając wiadomość e-mail: [email protected].

Skorzystaj z portfela sprzętowego

Bitvavo robi wszystko, co w ich mocy, aby kryptowaluty były jak najbezpieczniejsze. W tym artykule można przeczytać o stosowanych przez nich środkach bezpieczeństwa.

Mimo to, zwłaszcza w przypadku dużych kwot, rozsądne może być wzięcie spraw w swoje ręce. Możesz to zrobić, przechowując swoje kryptowaluty w zimnym portfelu. Zimny portfel nie jest podłączony do Internetu, co utrudnia hakerom kradzież kryptowalut.

Najczęściej zadawane pytania

W Bitvavo korzystasz z różnych portfeli. Na przykład Bitcoiny są przechowywane w innym portfelu niż Ethereum. Na szczęście jako użytkownik nie musisz się tym martwić: za pomocą jednego konta możesz uzyskać bezpośredni dostęp do wszystkich swoich kryptowalut w Bitvavo.

W Bitvavo masz dostęp do kilku hostowanych portfeli. Możesz ich używać do łatwego przechowywania kryptowalut: dzieje się to automatycznie po zakupie kryptowaluty. Możliwe jest również wysyłanie kryptowalut do portfela lub ich wypłacanie.

Portfel Bitvavo to miejsce, w którym przechowujesz swoje kryptowaluty, takie jak Bitcoin. Bitcoiny to w rzeczywistości nic innego jak kombinacja jedynek i zer. Portfel może być zimny lub gorący. Zimny portfel jest portfelem sprzętowym i nie jest podłączony do Internetu. W Bitvavo używasz gorącego portfela, ponieważ jest on podłączony do Internetu.

Każda kryptowaluta w Bitvavo ma unikalny adres portfela. Czy jesteś ciekawy adresu portfela kryptowaluty, którą chcesz handlować? Przejdź do kryptowaluty, którą chcesz handlować i kliknij wpłatę.

Opinia i doświadczenia z eToro (2024): czy ten broker jest wiarygodny?

W tej obszernej recenzji eToro badam, czy jest to wiarygodny broker. Po przeczytaniu moich doświadczeń wiesz dokładnie, jakie są zalety i wady tego brokera.

Jakie są największe zalety eToro?

 • Kompleksowa oferta: eToro umożliwia handel, walutami, akcjami i funduszami ETF za jednym zamachem.
 • Handel społecznościowy: w eToro możliwe jest śledzenie innych inwestorów, całkowicie automatycznie!
 • Brak prowizji: w eToro nie płacisz prowizji od akcji i funduszy ETF.
 • Spekulacja: w eToro możesz spekulować na spadających cenach i korzystać z dźwigni finansowej.
 • Przyjazny dla użytkownika: oprogramowanie eToro jest przyjazne dla użytkownika.
 • Darmowe demo: możesz wypróbować możliwości bez ryzyka dzięki wersji demo.

Jakie są największe wady eToro?

 • Wypłaty: możesz wypłacić swoje pieniądze tylko od 30 $ i płacisz za to 5 $.
 • Brak obsługi klienta 24/7: możesz skontaktować się z obsługą klienta tylko za pośrednictwem biletów lub czatu.
 • Tylko dolary: w eToro można otworzyć tylko konto dolarowe.

Wypróbuj eToro za darmo w wersji demo!

W dalszej części recenzji podzielę się moimi obszernymi doświadczeniami z platformą handlową. Zastanawiasz się, czy eToro jest dla Ciebie? W takim razie otwórz darmowy rachunek demo u tego brokera i handluj bez ryzyka za pomocą 100 000 USD w fałszywych pieniądzach:Beleggen in eToro

Czym jest eToro?

eToro to platforma handlowa, która została uruchomiona w 2007 roku przez trzech izraelskich przedsiębiorców. Początkowo firma koncentrowała się wyłącznie na handlu walutami, ale jej opcje szybko się rozwinęły. Do 2023 roku eToro działa w ponad 100 krajach i ma ponad 20 milionów użytkowników!
Darmowe konto demo:Tak
Oferta:Akcje, towary CFD, Forex, fundusze ETF
Minimalny depozyt:$50
Minimalny depozyt:$30
Depozyt pieniężny:Przelew bankowy, PayPal i karta kredytowa
Opłaty:Bez prowizji od akcji
Koszty wymiany walut:150 pipsów
Copytrading:Tak
Obsługa klientaTicket
KontoDolary

Jak można inwestować z eToro?

Opcja 1: inwestowanie z eToro

Możesz używać eToro do inwestowania w akcje i fundusze ETF bez płacenia prowizji (obowiązują inne opłaty).

Opcja 2: Aktywne inwestowanie z eToro

Możesz także wybrać aktywny handel lub spekulację na eToro. Spekulacja jest bardziej ryzykowna i nadaje się tylko do transakcji krótkoterminowych. Podczas spekulacji możesz skorzystać z następujących opcji:
 • Dźwignia finansowa: możesz skorzystać z dźwigni finansowej, która pozwala na zajęcie większej pozycji przy użyciu niewielkiej kwoty pieniędzy.
 • Spadające ceny: krótka pozycja pozwala spekulować na spadających cenach.
Kiedy aktywnie handlujesz, korzystasz z kontraktów CFD. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak działają kontrakty CFD? Kliknij tutaj!

Jak otworzyć rachunek w eToro?

Otwarcie rachunku demo jest łatwe w eToro. Wystarczy podać swoje imię i nazwisko, adres e-mail, hasło i numer telefonu.eToro open accountChcesz handlować prawdziwymi pieniędzmi? W takim razie musisz przejść na konto rzeczywiste. Wymagania dotyczące otwarcia rachunku na prawdziwe pieniądze są nieco bardziej rygorystyczne. Musisz potwierdzić swoją tożsamość i adres. Są to europejskie wytyczne mające na celu uniemożliwienie klientom korzystania z eToro do prania pieniędzy.eToro zadaje również kilka pytań: w ten sposób broker może określić, czy masz wystarczającą wiedzę na temat handlu.Chcesz wiedzieć, jak działa otwarcie rachunku? Obejrzyj poniższy film:

Czy eToro jest godne zaufania?

eToro jest moim zdaniem wiarygodnym brokerem. Z mojego doświadczenia wynika, że eToro jest niezawodne, ponieważ:
 • 15 lat działalności: eToro istnieje od ponad 15 lat, co jest imponującym osiągnięciem.
 • Regulacje: eToro podlega regulacjom CySEC i FCA.
 • Ponad 20 milionów klientów: Firmie zaufały miliony ludzi na całym świecie.
 • Segregowane fundusze: Środki klientów są przechowywane oddzielnie od środków eToro.
 • Fundusz gwarancyjny: Twoje środki są gwarantowane do kwoty 20 000 USD w przypadku problemów z eToro.
eToro Trust Pilot review

eToro jest dobrze oceniane na Trustpilot

W jaki sposób eToro zarabia pieniądze?

Niektórzy uważają, że eToro musi być  ściemą. W końcu jak broker może utrzymać się na rynku, gdy nie pobiera prowizji za inwestycje w akcje? eToro nadal zarabia pieniądze w następujący sposób:
 • Odsetki: eToro może zarabiać odsetki od środków klientów.
 • Płatność za przepływ zleceń: eToro otrzymuje średnio 0,00028 USD od każdej transakcji.
 • Spread: eToro zarabia pieniądze, obliczając spread na transakcjach.
 • Dźwignia finansowa: eToro pobiera odsetki od finansowania, gdy spekulujesz pożyczonymi pieniędzmi.
 • Inne opłaty: eToro pobiera opłaty za nieaktywne rachunki i wypłaty.
eToro nie pożycza akcji, co czyni go bardziej wiarygodnym brokerem.

Jak działa handel społecznościowy w eToro?

Unikalną cechą eToro jest to, że umożliwia handel społecznościowy. eToro jest w zasadzie rodzajem sieci społecznościowej, w której inwestorzy spotykają się, aby dyskutować o rynkach. Pod każdą akcją można zadawać pytania i dyskutować na jej temat.

Copytrader: podążaj za innymi traderami

Dzięki Copytrader możesz śledzić innych inwestorów. Możesz kopiować pozycje otwarte przez innych inwestorów na eToro na swój rachunek.Możesz szczegółowo zobaczyć wyniki każdego inwestora. W ramach copytradera możesz zobaczyć ich miesięczny i roczny zwrot. Przegląd określa również klasę ryzyka inwestora. Co więcej, masz możliwość bezpośredniej komunikacji z traderem, co doskonale wpisuje się w koncepcję handlu społecznościowego.Istnieją również dodatkowe ustawienia chroniące konto. Na przykład w eToro można automatycznie zamykać pozycje, gdy inwestor nagle osiąga słabe wyniki. Wspaniałą rzeczą w Copytrader jest to, że możesz korzystać z tej opcji bez ponoszenia dodatkowych kosztów.CopyTrader eToro

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie stanowią gwarancji na przyszłość

Musisz być ostrożny przy wyborze traderów do naśladowania:
 • Oceń całą historię handlową: sprawdź, czy w przeszłości również wykazywali dobre wyniki.
 • Apetyt na ryzyko: wybierz traderów, którzy pasują do Twojego apetytu na ryzyko. Niektórzy traderzy podejmują większe ryzyko niż inni.
 • Bądź ostrożny z podążaniem za transakcjami: rozsądnie jest podążać tylko za nowymi transakcjami. Otwieranie istniejących transakcji jest ryzykowne, ponieważ mogły one już gwałtownie wzrosnąć.

Inteligentne portfele: rozłóż ryzyko

Dywersyfikacja jest ważną koncepcją dla większości traderów. Sprytnie rozkładając swoje transakcje, zapewniasz, że ryzyko Twoich transakcji gwałtownie spada. W eToro można również zdecydować się na śledzenie portfeli. Na przykład, portfel może składać się z koszyka akcji w określonym sektorze. Inne portfele składają się z wielu inwestorów realizujących określoną strategię.Inteligentny portfel to kolejny sposób na zautomatyzowanie działań handlowych w eToro.eToro SmartPortfolios

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie stanowią gwarancji na przyszłość

Ile kosztuje inwestowanie z eToro?

 • Brak prowizji: Nie płacisz stałych prowizji od akcji i funduszy ETF.
 • Wypłata środków: Za wypłatę środków z eToro płacisz 5 USD.
 • Brak aktywności: Płacisz 10 USD miesięcznie, jeśli Twoje konto nie było używane przez rok.
 • Spread: Płacisz różnicę między ceną kupna i sprzedaży, przeczytaj tutaj, jak to działa.
 • Opłata za przewalutowanie: Płacisz 150 pipsów, co odpowiada 0,15% za przewalutowanie.
 • Koszty finansowania: Płacisz dzienne odsetki za utrzymywanie otwartych pozycji CFD.
Moim zdaniem struktura opłat eToro jest korzystna. Zwłaszcza dla traderów, którzy chcą handlować niewielkimi kwotami w kilku akcjach, koszty są niskie w porównaniu do konkurencji.Szkoda, że za wypłatę pieniędzy w eToro trzeba zapłacić 5 USD. Co więcej, płacisz również 0,15%, gdy wpłacasz i wypłacasz pieniądze w innej walucie niż dolar.Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, ile kosztuje handel z eToro? W takim razie przeczytaj ten artykuł!

Czym można handlować w eToro?

Akcje

Na eToro można handlować ponad 2000 akcji. Możliwe jest handlowanie akcjami i aktywne spekulowanie cenami akcji. eToro oferuje również akcje ułamkowe: oznacza to, że można kupić niewielką część akcji Amazon. Dzięki temu droższe akcje na eToro są dostępne dla inwestorów z niewielkim portfelem..

ETF’y

W eToro możliwy jest również handel w ramach funduszy. Pozwala to na handel zmianami cen S&P 500 bez płacenia prowizji.

Surowce

W eToro możesz aktywnie spekulować towarami takimi jak ropa naftowa i złoto, za pomocą kontraktów CFD.Pozwala to spekulować zarówno na rosnących, jak i spadających cenach.

Forex

eToro jest również odpowiednim brokerem do handlu różnymi walutami. Handel Forex odbywa się za pomocą kontraktów CFD.

Jak wypada oprogramowanie eToro?

Ważną częścią każdej recenzji jest oprogramowanie. brokera. W tej części recenzji dzielę się moimi doświadczeniami z oprogramowaniem eToro.

Oprogramowanie przyjazne użytkownikowi

Oprogramowanie eToro jest bardzo przyjazne dla użytkownika. Za pomocą funkcji wyszukiwania można szybko znaleźć wszystkie aktywa w oprogramowaniu. Ikony sprawiają, że wszystko jest bardzo wizualne, co ułatwia rozpoznawanie różnych akcji.Otwarcie pozycji handlowej jest również przyjazne dla użytkownika. Wystarczy wyszukać odpowiednią akcję, nacisnąć przycisk kupna i zanim się obejrzysz, pozycja jest już otwarta.Buy stocks eToro

Wykresy i analiza techniczna

Mocną stroną eToro są wykresy. W oprogramowaniu można dodawać różne wskaźniki techniczne, które mogą pomóc w podejmowaniu pewnych decyzji handlowych. Możesz rysować poziome poziomy, za pomocą których możesz określić, w którym momencie warto kupić lub sprzedać akcję.Technical indicators eToro

Informacje ogólne

Kolejną mocną stroną przeglądu jest to, że można poprosić o wszelkiego rodzaju podstawowe informacje. Można znaleźć pisemną analizę wielu akcji będących przedmiotem obrotu. Można również znaleźć ważne dane liczbowe dotyczące firmy i sprawdzić, czy inni inwestorzy kupują lub sprzedają akcje.

Wpłacanie i wypłacanie pieniędzy w eToro

Gdy tylko konto zostanie potwierdzone, możesz wpłacić pieniądze: jest to możliwe już od 50 USD. Możesz wpłacić pieniądze za pomocą wszystkich znanych metod: przelew bankowy i karta kredytowa są jednymi z możliwości.

Czy deponowanie pieniędzy w eToro jest bezpieczne?

Z mojego doświadczenia wynika, że deponowanie pieniędzy w eToro jest bezpieczne. Pieniądze klientów są przechowywane na oddzielnych rachunkach, aby chronić je w przypadku bankructwa. eToro nie może zatem handlować środkami klientów.Geld opnemen eToro

Wypłacanie pieniędzy z eToro

Wypłacanie pieniędzy z eToro to prosty proces! Szkoda, że jeśli nie jesteś członkiem Platinum, Platinum+ lub Diamond, musisz zapłacić 5 USD, aby wypłacić pieniądze. Jest to szczególnie kosztowne, gdy handlujesz tylko 50 USD: koszty wypłaty wynoszą wtedy 10%!

Jak kupować akcje w eToro?

W tej części recenzji pokażę, jak kupić akcje za pośrednictwem eToro. Najpierw wybierz akcje, które chcesz kupić i naciśnij przycisk B, aby kupić.Buy shares eToroNastępnie otworzy się ekran zamówienia, za pomocą którego można kupić udział.eToro manual review

Kup lub sprzedaj (1)

Możesz zdecydować się na kupno lub sprzedaż papieru wartościowego. Kiedy kupujesz, spekulujesz na rosnącej cenie, a kiedy sprzedajesz, spekulujesz na spadającej cenie. Należy pamiętać, że sprzedawać(= zajmować pozycję krótką) można wyłącznie za pomocą kontraktów CFD

Kwota (2)

Zdecyduj, jaką kwotę chcesz zainwestować w określone akcje. W eToro możliwy jest również handel akcjami ułamkowymi: możesz zatem wprowadzić kwotę, która jest niższa niż cena akcji.

Stop loss i take profit (3)

Stop loss to poziom cenowy, po osiągnięciu którego automatycznie realizowana jest strata. Możesz także użyć take profit, aby automatycznie odebrać zysk na określonym poziomie.

Dźwignia (4)

Kiedy chcesz handlować, pozostaw dźwignię na poziomie X1. Następnie kupujesz akcje i możesz je trzymać przez dłuższy czas.Możliwe jest również użycie dźwigni finansowej. Można wtedy spekulować na cenie akcji za pomocą kontraktu CFD. Należy pamiętać, że w przypadku korzystania z dźwigni finansowej wzrasta zarówno potencjalny zysk, jak i potencjalna strata.

Handel lub zlecenie (5)

W przypadku handlu, natychmiast otwierasz pozycję po obowiązującej cenie rynkowej: jest to również nazywane zleceniem rynkowym.Możesz także złożyć zlecenie z limitem: ustalasz cenę, po której chcesz kupić lub sprzedać udział.

Chcesz dowiedzieć się, jak działa handel na eToro? W takim razie przeczytaj poradnik o eToro!

Jak działa eToro club?

W eToro automatycznie stajesz się członkiem klubu eToro, gdy masz dużą ilość pieniędzy na swoim koncie. eToro wyróżnia następujące poziomy:
 • Silver: $5,000
 • Gold: $10,000
 • Platinum: $25,000
 • Platinum+: $50,000
 • Diamond: $250,000
Na poziomie silver możesz uczestniczyć w webinariach na żywo, otrzymywać codzienny przegląd rynku.Na poziomie gold otrzymujesz również cotygodniową analizę rynku.Po osiągnięciu poziomu platinum nie ponosisz już żadnych kosztów wypłaty i otrzymujesz 50% zniżki na koszty konwersji. Następnie możesz korzystać z platformy badawczo-analitycznej Trading Central i otrzymać bezpłatną subskrypcję Wall Street Journal. Wreszcie, jako członek platynowy, otrzymasz osobistego menedżera konta.Jako członek Platinum+ otrzymasz zaproszenia na specjalne wydarzenia i bilety na imprezy sportowe. Otrzymasz również dostęp do publikacji finansowych.Jako członek Diamond otrzymujesz dostęp premium do publikacji finansowych oraz dostęp do specjalnych wydarzeń Diamond.

Jak wygląda obsługa klienta eToro?

Niestety, obsługa klienta eToro nie jest dostępna telefonicznie. Jeśli masz pytanie, musisz ręcznie otworzyć bilet. Tylko w przypadku handlu dużymi kwotami otrzymujesz osobistego menedżera konta.

Wnioski: jak niezawodne jest eToro?

Jestem bardzo entuzjastycznie nastawiony do eToro. Możliwości tego brokera są ogromne: możesz handlować szeroką gamą produktów handlowych i korzystać z różnych narzędzi analizy technicznej. Unikalną cechą eToro jest handel społecznościowy, który pozwala śledzić innych członków. Uważam również, że to świetnie, że oferują handel bez prowizji.Jesteś zainteresowany eToro? W takim razie od razu otwórz rachunek (demo) i przekonaj się, czy eToro jest właśnie dla Ciebie:

eToro Często zadawane pytania

Moim zdaniem eToro jest solidnym brokerem. Głównymi zaletami platformy handlowej są rozbudowane opcje i handel bez prowizji. Dzięki przyjaznemu dla użytkownika oprogramowaniu szybko nauczysz się korzystać z platformy.

eToro działa w ponad 100 krajach i ma ponad 20 milionów użytkowników.

Po złożeniu wniosku o wypłatę środków, otrzymanie środków na rachunek bankowy zajmuje zwykle do ośmiu dni roboczych. Z mojego doświadczenia wynika, że często pieniądze otrzymywane są szybciej: ostatnio czekałem na wypłatę tylko dwa dni.

eToro posiada 10 biur na całym świecie. Największe biura firmy znajdują się w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Izraelu, na Cyprze i w Australii.

Ostrzeżenie o ryzyku eToro

Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym providerem. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.Wyniki osiągnięte w przeszłości nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Przedstawiona historia handlowa jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie wystarczyć jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.Copy Trading nie jest równoznaczny z doradztwem inwestycyjnym. Wartość inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony.eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD i nie składa żadnych oświadczeń ani nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do dokładności lub kompletności treści niniejszej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji o eToro, które nie dotyczą konkretnego podmiotu.

Przegląd i doświadczenia z Plus500 (2024): zalety i wady

Drodzy czytelnicy, w tej recenzji Plus500 podzielę się własnymi doświadczeniami związanymi z niniejszą platformą handlową. Po zapoznaniu się z z moją wyczerpującą opinią, będziesz znać Plus500 jak własną kieszeń.

Za co Plus500 cenimy najbardziej?

 • Szeroka oferta: Z Plus500 możesz handlować ponad 2000 papierów wartościowych CFD.
 • Przyjazność dla użytkownika: Oprogramowanie Plus500 jest bardzo przyjazne dla użytkownika.
 • Darmowe demo: Możesz wypróbować możliwości Plus500 za darmo, korzystając z konta demo.
 • Spekulacja: Możliwe jest również spekulowanie na malejących cenach z Plus500.
 • Przejrzystość: Plus500 nie pobiera żadnych ukrytych kosztów za wypłacanie lub wpłacanie pieniędzy.

Jakie są największe wady Plus500?

 • Obsługa klienta: Plus500 jest dostępny tylko za pośrednictwem czatu online lub poczty elektronicznej.
 • Ograniczone oprogramowanie: Nie można wykonywać zaawansowanych analiz za pomocą oprogramowania Plus500.
 • Słabe tutoriale: Plus500 oferuje ograniczone szkolenia i brak dalszego wsparcia.

Wypróbuj Plus500 za darmo w wersji demo!

Przeczytaj resztę recenzji Plus500, aby dowiedzieć się więcej o moich doświadczeniach z platformą handlową. Chcesz sprawdzić, czy platforma Plus500 jest dla Ciebie odpowiednia? Otwórz bezpłatne konto demo u tego dostawcy:
Wskazówka: Chcesz dowiedzieć się, jak działa handel z Plus500? Przeczytaj darmowy samouczek Plus500.

Czym jest Plus500?

Plus500 został założony w Izraelu w 2008 roku i od tego czasu rozrósł się do dużej firmy z ponad 23 milionami klientów (od momentu powstania) w 50 krajach!Plus500 koncentruje się głównie na spekulacji kontraktami CFD, ale możliwe jest również kupowanie akcji za pośrednictwem tego brokera.
Darmowe konto demo:Tak
Oferta:Kontrakty CFD na akcje, Forex, kryptowaluty i towary
Minimalny depozyt:$100
Minimalny depozyt:$50
Depozyt pieniężny:Przelew bankowy, iDEAL, PayPal i karta kredytowa
Opłaty:Brak prowizji od kontraktów CFD
Koszty wymiany walut:0,7%
Copytrading:Nie
Obsługa klientaTicket i czat na żywo
CopytradingNie
KontoKonto euro / dolar

Jak inwestować na Plus500?

Opcja 1: Aktywny handel z Plus500

Większość inwestorów korzysta z Plus500 CFD na Plus500. Dzięki Plus500 CFD można aktywnie spekulować na ruchach cen popularnych akcji CFD. Podczas inwestowania w kontrakty CFD obowiązują następujące zasady:
 • Brak własności: Inwestujesz w instrument pochodny, a nie w aktywa bazowe.
 • Dźwignia finansowa: Możesz otworzyć większą pozycję za pomocą niewielkiej kwoty pieniędzy.
 • Krótka pozycja: Oprócz kupna, możliwe jest również spekulowanie na spadających cenach.
 • Krótkoterminowość: Handel CFD jest odpowiedni tylko na krótki okres.
Chcesz dowiedzieć się szczegółowo, jak działa inwestowanie w kontrakty CFD? Przeczytaj ten artykuł!

Opcja 2: zakup akcji z Plus500

Od 2023 r. możliwe jest również bezpośrednie kupowanie i sprzedawanie akcji za pośrednictwem Plus500 Invest. W tym przypadku płacisz prowizje od swoich transakcji, ale ta metoda inwestowania jest również odpowiednia na dłuższą metę.

Jak otworzyć konto w Plus500?

Otwarcie konta demo na Plus500 jest szybkie i łatwe: wystarczy kliknąć przycisk Wypróbuj darmowe demo na stronie internetowej. Chcesz samodzielnie założyć konto na Plus500? Kliknij tutaj!Plus500 registerWystarczy podać adres e-mail i hasło. Możliwe jest nawet otwarcie konta bezpośrednio za pomocą konta Google, Facebook lub Apple. Plus500 registerDzięki darmowej wersji demonstracyjnej możesz wypróbować wszystkie funkcje oprogramowania Plus500 za darmo i bez ryzyka. Jeśli chcesz zainwestować prawdziwe pieniądze, musisz przejść przez kilka dodatkowych kroków. Wymagane jest potwierdzenie tożsamości i adresu oraz zdanie testu wiedzy.

Czy platforma Plus500 jest niezawodna?

Uważam, że Plus500 jest niezawodną platformą handlową:
 • 14 lat aktywności: Plus500 działa od ponad 14 lat.
 • Ponad 23 miliony klientów od momentu powstania: z 22 milionami otwartych kont w 50 krajach, Plus500 jest dużym graczem.
 • Regulowany: Plus500 znajduje się pod nadzorem, co pozytywnie świadczy o jego wiarygodności.
 • Segregowane konto: środki klientów są przechowywane na segregowanych kontach w Plus500.
 • Zbywalne: Akcje Plus500 są zbywalne na giełdzie.
 • Sponsor: Plus500 sponsoruje różne drużyny sportowe.
W Internecie Plus500 otrzymuje średnią ocenę 4,1 w momencie pisania tego tekstu: Plus500 trustpilotPoniżej znajduje się przegląd wszystkich stron regulujących Plus500: Plus500 podejmuje również odpowiednie kroki w celu ochrony środków swoich klientów. W poniższym przeglądzie można zobaczyć kroki, które podejmują: Plus500 money protection reviewPlus500CY safety
  Osobiście odwiedziłem biuro Plus500 w Izraelu i wszystko wyglądało wiarygodnie.Jeśli nadal chcesz dowiedzieć się więcej o niezawodności Plus500, możesz przeczytać jeden z poniższych artykułów:

  Jakie są koszty inwestowania z Plus500?

  • Brak prowizji: Nie płacisz żadnych prowizji handlując kontraktami CFD z Plus500.
  • Wpłaty i wypłaty: Wpłacanie i wypłacanie pieniędzy z Plus500 jest bezpłatne.
  • Brak opłat za usługi: Nie ponosisz żadnych opłat za usługi na swoim koncie.
  • Brak aktywności: Jeśli nie zalogujesz się przez trzy miesiące, zostaniesz obciążony opłatą w wysokości 10 USD miesięcznie.
  • Opłaty za przewalutowanie: Płacisz 0,7% za przewalutowanie.
  • Spread: Płacisz spread od każdej transakcji.
  • Dźwignia finansowa: Płacisz koszty finansowania swoich transakcji.
  • Gwarantowany stop loss: Płacisz dodatkową opłatę za tę funkcję.
  Uważam za pozytywny fakt, że Plus500 nie pobiera ukrytych kosztów: na przykład wpłata i wypłata pieniędzy jest bezpłatna. Ponieważ koszty są zależne od otwartej pozycji inwestycyjnej, platforma Plus500 jest bardzo odpowiednia dla aktywnych inwestorów.Koszty są jednak zbyt wysokie, jeśli chcesz inwestować w Plus500 w dłuższej perspektywie. Nie polecam kontraktów CFD Plus500 dla inwestorów długoterminowych.Koszty Plus500 Invest są rozsądne: szczególnie w przypadku akcji amerykańskich koszty są niskie i wynoszą 0,006 USD za akcję.

  Plus500 fees

  W co możesz inwestować z Plus500?

  Akcje (CFD)

  Z Plus500 Invest, można inwestować w akcje, podczas gdy z Plus500 CFD, można aktywnie handlować akcjami. Na Plus500 można handlować ponad 2000 akcji z krajów europejskich, Ameryki, Australii, Japonii i Hongkongu. Pozytywnym punktem tej recenzji jest to, że można również spekulować mniejszymi, lokalnymi akcjami CFD.

  Forex

  Na Plus500 można handlować zarówno głównymi, jak i drugorzędnymi parami walutowymi. Spread na EUR/USD wynosił tylko 2 pipsy w momencie pisania tego tekstu (29 września 2022, 23:00). Plus500 umożliwia również handel wieloma egzotycznymi parami walutowymi, takimi jak USD/PLN, USDN/RON i USD/MXN.

  Towary

  Możliwe jest również aktywne spekulowanie towarami za pomocą kontraktów CFD na Plus500. Oprócz dobrze znanego złota, srebra i ropy naftowej, można również handlować, na przykład, świniami rzeźnymi i soją.

  Indeksy

  Na Plus500 można również handlować różnymi indeksami, takimi jak indeks zmienności VIX, AEX i indeksy sektorowe.

  Kryptowaluty

  Dzięki dźwigni 1:2 można również aktywnie spekulować kryptowalutami w Plus500. Możliwe jest również spekulowanie na spadających cenach kryptowalut za pomocą kontraktów CFD. Jeśli chcesz inwestować w kryptowaluty, dobrym rozwiązaniem może być strona taka jak Bitvavo.

  Opcje

  Jeśli chcesz inwestować z wysoką dźwignią, możesz spekulować na opcjach za pomocą kontraktów CFD. Opcje mają już wbudowaną dźwignię, co oznacza, że potencjalne zyski i straty mogą rosnąć szybciej. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o inwestowaniu w opcje.

  Przegląd oprogramowania Plus500

  W tej części recenzji podzielę się moimi doświadczeniami z platformą handlową Plus500.

  Moje doświadczenia z platformą handlową

  Na potrzeby tej recenzji dokładnie przetestowałem platformę handlową Plus500. Dużym plusem oprogramowania jest wysoka łatwość obsługi.Aby znaleźć aktywa, można skorzystać z funkcji wyszukiwania lub listy. Gdy chcesz otworzyć pozycję, możesz wybrać kupno (spekulujesz na wzrost ceny) lub sprzedaż (spekulujesz na spadek ceny).Po lewej stronie zawsze znajduje się przegląd menu. Można tu znaleźć następujące pozycje:
  • Menu: zobacz pełny przegląd opcji.
  • Handel: tutaj można otworzyć nową pozycję handlową.
  • Otwarte pozycje: przegląd aktualnych inwestycji.
  • Zlecenia: wyświetl wszystkie niezrealizowane zlecenia na Plus500.
  • Zamknięte pozycje: przegląd wszystkich zamkniętych pozycji.
  • Prawdziwe pieniądze: przełącz się na handel prawdziwymi pieniędzmi za pomocą tego przycisku.
  W górnej części ekranu znajduje się również przegląd sytuacji finansowej na koncie. Możesz zobaczyć, ile pieniędzy masz dostępnych i ile masz miejsca na otwieranie nowych pozycji. Ważne jest, aby mieć oko na swój depozyt zabezpieczający: jeśli na koncie nie ma wystarczającej ilości pieniędzy, możesz stracić wszystkie swoje inwestycje.Plus500 software review

  Jak otworzyć pozycję na Plus500?

  Możesz otworzyć pozycję na platformie transakcyjnej, klikając przycisk kupna lub sprzedaży. Dostępne są dwie opcje:
  • Zlecenie rynkowe: możesz kupić lub sprzedać akcję CFD bezpośrednio po obowiązującej cenie.
  • Zlecenie z limitem: możesz ustawić cenę, po której chcesz kupić lub sprzedać akcję CFD.
  W przypadku zamknięcia z zyskiem i zamknięcia ze stratą można ustawić kwotę, przy której pozycja zostanie automatycznie zamknięta. Możliwe jest również użycie trailing stop, czyli stop loss, który automatycznie przesuwa się wraz z inwestycją. Wreszcie, za dodatkową opłatą, możesz skorzystać z gwarantowanego stop loss..Nie zapomnij przejrzeć wszystkich danych i kosztów kontraktu CFD przed otwarciem pozycji w sekcji Informacje.Po otwarciu pozycji możesz nią zarządzać w sekcji otwartych pozycji. Tutaj możesz zobaczyć aktualizacje na żywo dotyczące zysku lub straty z inwestycji.Plus500 open positionChcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak inwestować z Plus500?

  Narzędzia analityczne na Plus500

  Możesz także korzystać z różnych narzędzi analitycznych w oprogramowaniu, aby wspierać podejmowanie decyzji. Nasza recenzja wykazała jednak, że dostępne są bardziej zaawansowane programy. Jeśli chcesz być profesjonalnym day traderem, program taki jak MetaTrader może być przydatny do przeprowadzania bardziej złożonych analiz.Na wykresie można włączyć różne wskaźniki techniczne, które mogą pomóc w wyborze momentów kupna i sprzedaży.Technical indicators Plus500Można również rysować na wykresie w oprogramowaniu Plus500. Można na przykład wskazać poziome poziomy, od których cena często się odbija. W przypadku wykonywania analiz na wielu wykresach, w oprogramowaniu może panować bałagan.Wreszcie, możesz zobaczyć nastroje innych traderów na Plus500. Może to dodatkowo zwiększyć pewność siebie przy podejmowaniu własnych decyzji inwestycyjnych.

  Jakość konta demo

  W ramach tej recenzji stwierdziłem, że konto demo jest bardzo przyjemne. Możesz wypróbować możliwości z fikcyjną kwotą pieniędzy. Wyniki na koncie demo są identyczne z wynikami na koncie z prawdziwymi pieniędzmi. Pozwala to doskonale zapoznać się z możliwościami Plus500. Gdy tylko będziesz gotowy, możesz przełączyć się na konto z prawdziwymi pieniędzmi za pomocą jednego kliknięcia.

  Porady i edukacja

  Wskazówki na Plus500 są ograniczone. Możesz użyć kalendarza ekonomicznego, aby zobaczyć, które wydarzenia mogą wpłynąć na cenę. Można również skorzystać z analizy technicznej, dodając wskaźniki do wykresu. Nie są jednak dostępne żadne inne informacje na temat handlu w ogóle. Jest to słabszy punkt tej recenzji.Oprogramowanie Plus500 wyróżnia się łatwością obsługi, ale nie oferuje ogromnej liczby możliwości. To, czy jest to problem, zależy od Twoich planów inwestycyjnych.

  Platforma mobilna Plus500

  Plus500 opracował aplikację, która umożliwia inwestowanie w dowolnym miejscu i czasie. Najwyraźniej aplikacja mobilna jest mniej rozbudowana niż wersja na komputery stacjonarne. Na przykład, w aplikacji mobilnej nie można przeprowadzać analizy technicznej.Aplikacji mobilnej Plus500 można używać przede wszystkim do śledzenia bieżących pozycji handlowych. Po rozpoczęciu inwestowania z Plus500, aplikacja mobilna jest przydatną dodatkową metodą dostępu do konta.Plus500 reviews mobile platform

  Aplikacja mobilna otrzymuje dobre recenzje

  Jak działa wpłacanie i wypłacanie pieniędzy na Plus500?

  Po zakończeniu procesu weryfikacji możesz wpłacić pieniądze na swoje konto (minimum 100 USD). Możesz bezpośrednio wpłacić pieniądze na swoje konto za pośrednictwem iDEAL, karty kredytowej i PayPal. Możliwe jest również wpłacenie pieniędzy przelewem bankowym, ale trwa to dłużej. Wpłacanie pieniędzy na Plus500 działa dobrze i Plus500 uzyskuje dobre wyniki w recenzji. Deposit money Plus500

  Możesz wpłacać pieniądze na Plus500 przy użyciu wszystkich popularnych metod

  Wypłacanie pieniędzy z Plus500

  Wypłata pieniędzy jest możliwa od 100 USD w przypadku przelewów bankowych i 50 USD w przypadku PayPal i Skrill w Plus500. Jeśli nie masz tej kwoty na koncie, a nadal chcesz wypłacić pieniądze, możesz dokonać wpłaty, a następnie wypłacić pełną kwotę. Withdraw money Plus500Wypłata pieniędzy w Plus500 jest w 100% darmowa. Tylko jeśli wypłacisz pieniądze więcej niż pięć razy w miesiącu, zostaniesz obciążony opłatą. Jest to pozytywny punkt w przeglądzie, ponieważ niektórzy brokerzy pobierają wysokie opłaty transakcyjne za wypłatę pieniędzy.Wnioski o wypłatę są przetwarzane szybko: w moim przypadku przetworzenie wniosku o wypłatę zajęło około trzech dni, a pieniądze pojawiły się na moim koncie bankowym dzień później. Wypłata pieniędzy w Plus500 przebiega sprawnie!

  Jak wygląda obsługa klienta Plus500?

  Słabym punktem Plus500 jest obsługa klienta. Jeśli masz jakiś problem, zawsze jest on rozwiązywany. Niestety, wsparcie to działa tylko za pośrednictwem poczty elektronicznej lub czatu na żywo. Byłbym wdzięczny, gdyby można było porozmawiać z kimś bezpośrednio przez telefon. Plus500 mógłby poprawić swoją dostępność.Oczywiście sprawdziliśmy, czy obsługa klienta odpowiada na zapytania. Czat na żywo jest szybki: możesz porozmawiać z kimś, kto odpowie na Twoje pytanie w ciągu kilku sekund. Wysyłanie wiadomości e-mail jest mniej skuteczne, ponieważ otrzymanie odpowiedzi może zająć kilka dni.Plus500 live chat review

  Dzięki czatowi na żywo Plus500 otrzymasz szybką odpowiedź

  Wnioski z recenzji Plus500: czy to dobry broker?

  Od lat używam Plus500 do aktywnej spekulacji. Na przykład, korzystałem z Plus500 podczas pandemii koronawirusa, aby aktywnie spekulować ceną ropy naftowej. Jednak platforma Plus500 nie jest odpowiednia dla każdego: nadaje się głównie do aktywnego handlu, a związane z nią ryzyko jest znaczne.Jesteś ciekawy, czy Plus500 jest dla Ciebie odpowiedni? W takim razie otwórz darmowe konto demo na Plus500:

  Często zadawane pytania dotyczące Plus500

  W Internecie można znaleźć wiele negatywnych opinii od inwestorów, którzy korzystali z Plus500. Jest to w dużej mierze spowodowane tym, że ludzie nie rozumieją w pełni handlu kontraktami CFD. Poniżej znajduje się wyraźny przykład opinii klienta, który stracił pieniądze na Plus500:

  negative review Plus500

  Powszechnie wiadomo, że inwestując można stracić pieniądze. Jeśli zaczniesz inwestować bez doświadczenia, istnieje duże prawdopodobieństwo, że stracisz część swojej inwestycji. Dlatego ważne jest, aby ćwiczyć wystarczająco dużo z oprogramowaniem Plus500, aby zrozumieć, jak działa handel kontraktami CFD.

  Co więcej, należy zadać sobie pytanie, czy kontrakty CFD są dla nas odpowiednie: są to ryzykowne i złożone produkty inwestycyjne z dużą szansą na stratę.

  Przy kupnie i sprzedaży papierów wartościowych zawsze występuje różnica między wartością sprzedaży i kupna papieru wartościowego. Są to opłaty transakcyjne ponoszone na platformie Plus500. Koszty te są zawsze względne, więc można również inwestować z mniejszą kwotą.

  Spread Plus500

  Spread to różnica między ceną kupna i sprzedaży. Przykładowe ceny.

  Przyjrzyjmy się tym kosztom transakcyjnym w Plus500. Spread na EUR/USD jest dynamiczny, co oznacza, że może się zwiększać lub zmniejszać w zależności od wolumenu rynkowego. W chwili pisania tego tekstu spread na EUR/USD wynosi zaledwie 0,6 pipsa, co odpowiada 0,00006 centa. To znacznie taniej niż w przypadku największego konkurenta, eToro.

  W chwili pisania tego tekstu spread eToro wynosi 3 pipsy lub 0,0003 centa (29 września 2022 r., godz. 23:00).

  Spread na holenderskich akcjach Philipsa wynosi obecnie 5 centów. eToro jest nieco tańsze ze spreadem 4,7 centa. Różnica jest tutaj marginalna.

  Spread na akcjach Google na Plus500 wynosi 1,25 USD za akcję. Na eToro spread wynosi obecnie ponad 3 dolary.

  Plus500 stock information

  Powyżej widać stały spread dla akcji Google na Plus500. Przykładowe ceny.

  Na koniec przyjrzyjmy się spreadowi na AEX. Plus500 stosuje dynamiczny spread, który w chwili pisania tego tekstu wynosi obecnie 28 centów. W eToro spread wynosi ponad dwa euro.

  Bezpieczeństwo i niezawodność są oczywiście kluczowe w świecie finansów. Na podstawie mojej recenzji wydaje się, że w Plus500 jest to w dobrym porządku. Dzieje się tak dlatego, że Plus500 musi przestrzegać ścisłych zasad określonych przez organy regulacyjne.

  Gdy wpłacasz pieniądze na Plus500, są one umieszczane na oddzielnych kontach. Plus500 nigdy nie spekuluje środkami klientów. Dlatego też, w przypadku bankructwa Plus500, nie stracisz pieniędzy na swoim koncie.

  Podczas handlu kontraktami CFD, broker tymczasowo pożycza ci pieniądze na inwestycję. Dzienna kwota finansowania overnight jest zawsze wyraźnie wskazana dla każdego papieru wartościowego. Płacisz te koszty każdego dnia. Jeśli zamkniesz swoją pozycję przed końcem dnia, nie zapłacisz opłat za finansowanie overnight ani opłat za finansowanie.

  Porównajmy ponownie koszty Plus500 z kosztami eToro. Finansowanie overnight na EUR/USD wynosi 0,0105% Twojej pozycji na Plus500. W eToro opłata za finansowanie wynosi 0,009% (29 września 2022 r., godz. 23:00).

  financiering interest Plus500

  Stawka finansowania na EUR/USD w Plus500. Przykładowe ceny.

  W chwili pisania tego tekstu stopa finansowania dla holenderskich akcji Philips wynosi 0,0232% na Plus500, podczas gdy na eToro jest to 0,0165%. W przypadku Google stopa finansowania na Plus500 wynosi 0,0288%, a na eToro 0,0215%.

  W przypadku niektórych papierów wartościowych otrzymujesz pieniądze, gdy zajmujesz krótką pozycję. Zajmując krótką pozycję, spekulujesz na spadek ceny. W takim przypadku w pozycji „premia overnight – sprzedaż” pojawi się dodatnia wartość.

  Wielu inwestorów popełnia błędy na platformie Plus500, ponieważ nie rozumie, jak działa dźwignia finansowa. Jedną z zalet inwestowania z dźwignią jest to, że można zająć większą pozycję z mniejszą ilością pieniędzy. Jeśli wpłacisz 1000 USD i użyjesz dźwigni jeden do dziesięciu, możesz handlować akcjami CFD o wartości 10 000 USD. Dzięki dźwigni finansowej zarówno zysk, jak i strata zmieniają się szybciej:

  • Przy wzroście o jeden dolar, zyskujesz zwrot w wysokości dziesięciu dolarów.
  • Przy spadku o jeden dolar tracisz dziesięć dolarów.

  Przy dźwigni jeden do dziesięciu tracisz całą swoją inwestycję, gdy cena spadnie o dziesięć procent. Gdy na koncie nie ma już wystarczającej ilości pieniędzy, następuje wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego: Pozycja zostaje automatycznie zamknięta. Osiągnięcie słabych wyników inwestycyjnych nie jest winą brokera. Na szczęście możemy pomóc w zapobieganiu takim sytuacjom w jak największym stopniu. Zastosuj poniższe wskazówki, aby osiągnąć lepsze wyniki inwestycyjne z Plus500:

  W Plus500 minimalny depozyt wynosi 100 dolarów. Nie oznacza to jednak, że za tę kwotę można zainwestować we wszystko. Każde zabezpieczenie w oprogramowaniu Plus500 ma minimalną inwestycję, którą nazywają kwotą jednostkową. Na przykład w chwili pisania tego tekstu jest to 0,02 kontraktu lub 1/50 wartości jednego Bitcoina dla Bitcoina. W przypadku akcji ING jest to obecnie 50 akcji.

  50 akcji ING kosztuje obecnie około 250 euro. Można jednak zastosować dźwignię finansową jeden do pięciu. Oznacza to, że potrzebujesz co najmniej 50 €, aby otworzyć inwestycję CFD na akcje ING.

  Chociaż Plus500 jest bardzo przyjazny dla użytkownika, kontrakty CFD są złożonymi produktami inwestycyjnymi. Dlatego też nie zaleca się początkującym spekulowania na platformie Plus500.

  Ostrzeżenie o ryzyku: 80% inwestorów detalicznych traci pieniądze na handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Musisz rozważyć, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

  Jak wpłacić pieniądze w Bitvavo?

  Chcesz rozpocząć handel kryptowalutami w Bitvavo? Postępuj zgodnie z prostymi krokami w tym krótkim przewodniku… zanim się zorientujesz, będziesz handlować bitcoinem i innymi kryptowalutami!

  Krok 1: Otwórz konto w Bitvavo

  Zanim będziesz mógł wpłacić pieniądze do Bitvavo, musisz otworzyć konto. Nie masz jeszcze konta w Bitvavo? Skorzystaj z poniższego przycisku, aby otworzyć konto i nie płacić żadnych opłat za pierwsze 1000 € transakcji:

  Krok 2: Wybierz żądaną metodę płatności

  Na swoim koncie kliknij przycisk Wpłata, aby wpłacić kwotę na swoje konto. Możesz używać tylko numerów kont bankowych, które są powiązane z Twoim kontem. Możesz połączyć konto bankowe, przelewając niewielką kwotę pieniędzy. Ważne jest, aby konto miało taką samą nazwę jak konto Bitvavo. Możesz zdeponować pieniądze w Bitvavo za pomocą następujących metod:
  • Przelew SEPA
  • iDEAL
  • Bancontact
  • EPS Uberweisung
  • Giropay

  Krok 3: Wprowadź kwotę pieniędzy, którą chcesz wpłacić.

  Następnie możesz wybrać kwotę, którą chcesz wpłacić na swoje konto. Poniższy ekran pokazuje, jak to działa, jeśli chcesz dodać 100 € do swojego konta za pomocą przelewu bankowego. deposit money at Bitvavo

  Krok 4: Rozpocznij handel!

  Po dodaniu pieniędzy do konta możesz natychmiast rozpocząć handel. Jeśli potrzebujesz pomocy, przeczytaj poniższe artykuły:

  Jak można zdeponować kryptowaluty takie jak Bitcoin w Bitvavo?

  Możliwe jest również zdeponowanie kryptowalut z zewnętrznej platformy na Bitvavo. Aby to osiągnąć, najpierw przejdź do kryptowaluty, którą chcesz zdeponować. Następnie naciśnij przycisk wpłaty, aby odkryć adres portfela. Ważne jest, aby skopiować ten adres portfela bez błędów. Jeśli popełnisz błąd, możesz trwale stracić swoje kryptowaluty!

  Często zadawane pytania

  W większości przypadków wpłacanie pieniędzy na Bitvavo jest darmowe. Jednak niektóre metody płatności nie są darmowe. Dlatego zaleca się dokonywanie wpłat za pomocą przelewu bankowego lub iDEAL, ponieważ te metody są zawsze całkowicie bezpłatne.

  Gdy korzystasz z iDEAL, środki są natychmiast na Twoim koncie. Przelew bankowy może jednak potrwać od jednego do dwóch dni roboczych.

  Mam dobre doświadczenia z Bitvavo, a moje badania pokazują, że firma robi wszystko, aby Twoje środki były bezpieczne. W artykule na temat niezawodności Bitvavo możesz przeczytać, co Bitvavo robi, aby Twoje środki były jak najbezpieczniejsze.

  Jakie są najlepsze mobilne aplikacje do inwestowania w akcje (2024)?

  Czy jesteś ciekawy najlepszych aplikacji inwestycyjnych 2023 roku? W tym artykule omówię moje ulubione aplikacje handlowe, które pozwalają inwestować online w aktywa takie jak akcje, ETFy i kryptowaluty. Na mojej liście top 10 znajdziesz najlepsze aplikacje handlowe, których możesz używać do kupowania i sprzedawania akcji.

  Jakie są najlepsze mobilne aplikacje inwestycyjne 2023 roku?

  W poniższym przeglądzie możesz zobaczyć moje ulubione aplikacje mobilne 2023 roku. W dalszej części tego artykułu możesz przeczytać więcej o funkcjach różnych aplikacji mobilnych.
  BrokerzyKorzyściRejestracja
  Avatrade kup akcjeSpekuluj na temat wzrostów i spadków cen dzięki darmowej wersji demo!
  NAGA kup akcjeZainwestuj w już od 0,99 €.

  1. eToro – Najlepsza aplikacja do inwestowania społecznościowego

  eToro to moja ulubiona wszechstronna aplikacja inwestycyjna. Na eToro można inwestować w ponad 3000 różnych akcji, funduszy ETF. Co więcej, możliwe jest aktywne spekulowanie na wzrostach i spadkach cen za pomocą instrumentów pochodnych. Nowi użytkownicy mogą również wypróbować możliwości za darmo dzięki nieograniczonej wersji demo.Jestem również wielkim fanem funkcji Copy Trading, która pozwala kopiować innych odnoszących sukcesy inwestorów na swoim koncie. Aplikacja eToro ma jednak również pewne wady: możesz otworzyć tylko konto dolarowe, a przy wypłacie pieniędzy zapłacisz 5 USD opłaty transakcyjnej. Chcesz dowiedzieć się więcej o eToro? Kliknij tutaj, aby przeczytać recenzję lub bezpośrednio otworzyć konto! (76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś rozważyć, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy).eToro mobile application

  2. Plus500 – świetna aplikacja handlowa

  Moim zdaniem Plus500 jest jedną z najlepszych do handlu kontraktami CFD. Dzięki kontraktom CFD można spekulować na wzrostach i spadkach cen, na przykład akcji, towarów, par walutowych, funduszy indeksowych i kryptowalut. Korzystając z dźwigni, można otworzyć dużą pozycję za pomocą niewielkiej kwoty pieniędzy. Plus500 pozwala również spekulować na spadających cenach: nazywa się to krótką sprzedażą.Plus500 jest szczególnie odpowiedni dla bardziej zaawansowanych inwestorów, którzy lubią aktywnie angażować się w rynek akcji. W mojej recenzji możesz przeczytać więcej o Plus500. Zanim zaczniesz, zalecamy najpierw wypróbowanie możliwości za darmo w wersji demo:

  3. Freedom24 – inwestuj w IPO za pomocą tej aplikacji mobilnej

  Aplikacja inwestycyjna Freedom24 nie może zostać pominięta na tej liście. Unikalne dla Freedom24 jest to, że otrzymujesz odsetki (3%) od pieniędzy, które wpłacasz na swoje konto. Atrakcyjne jest również to, że jako inwestor Freedom24 możesz uczestniczyć w IPO. IPO to pierwsza oferta publiczna, czyli moment, w którym akcje są notowane na giełdzie. To sprawia, że inwestowanie z Freedom24 jest szczególnie interesujące, jeśli jesteś zainteresowany udziałem w giełdowym debiucie dużych firm.Kliknij tutaj, aby przeczytać recenzję tej platformy lub otwórz konto na Freedom24. Freedom 24 investing app

  4. Trade Republic – aplikacja, w której wolne akcje

  Dzięki aplikacji inwestycyjnej Trade Republic możesz inwestować w ponad 8 000 różnych akcji, funduszy ETF i kryptowalut. Aplikacja Trade Republic jest przyjazna dla użytkownika, a jako nowy członek natychmiast otrzymujesz darmowy udział.Jestem szczególnie fanem oferowanego przez nich planu oszczędnościowego: dzięki temu planowi możesz inwestować w wybrane akcje za jedyne 1 euro miesięcznie. Za 100 euro można już zainwestować w 10 akcji, co ułatwia dywersyfikację. Ponadto korzystne jest to, że można inwestować poza normalnymi godzinami handlu. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z moją recenzją lub otworzyć konto bezpośrednio.

  5. Bitvavo – godna uwagi aplikacja do krypotwalut

  Używam aplikacji kryptograficznej Bitvavo do kupowania i sprzedawania BitcoinEthereum.Dużą zaletą tej aplikacji kryptograficznej jest jej wysoki poziom przyjazności dla użytkownika. Możesz kupować i sprzedawać kryptowaluty w mgnieniu oka. Co więcej, w Bitvavo można handlować ponad 175 różnymi kryptowalutami, co oznacza, że jest w czym wybierać.Bitvavo jest jedną z najtańszych europejskich aplikacji kryptowalutowych: nigdy nie płacisz więcej niż 0,25% opłat transakcyjnych. W 2023 r. Bitvavo wprowadziło nowy program, w którym salda są chronione do 100 000 EUR pod pewnymi warunkami w przypadku kradzieży. Chcesz dowiedzieć się więcej o Bitvavo? Kliknij tutaj, aby przeczytać obszerną recenzję lub  kliknij tutaj, żeby otworzyć konto i nie płacić żadnych opłat transakcyjnych za pierwsze 1000 € obrotu.Bitvavo cryptocurrency application

  6. DEGIRO – wymarzona aplikacja do akcji i ETF

  DEGIRO jest prawdopodobnie jednym z najbardziej znanych brokerów: nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę, że pojawiają się w dziesiątkach badań jako jeden z najlepszych brokerów do inwestowania. DEGIRO również idzie z duchem czasu i wprowadziło nowoczesną aplikację inwestycyjną. Dzięki aplikacji można śledzić najnowsze zmiany cen i składać zlecenia bezpośrednio na giełdzie.Niestety, w DEGIRO nie można inwestować w akcje bez prowizji: na przykład za akcje europejskie płaci się 3 euro. Pod pewnymi warunkami można jednak inwestować w fundusze ETF z podstawowej oferty bez kosztów transakcyjnych. W mojej recenzji dowiesz się więcej o DEGIRO, a klikając tu, otworzysz konto bezpośrednio.DEGIRO stocks application 

  7. MEXEM – aplikacja inwestycyjna wysokiej jakości

  Inną aplikacją inwestycyjną jest aplikacja giełdowa od MEXEM. MEXEM korzysta z dobrze znanego programu Traders Workstation, który jest globalnie uznawany za jeden z najlepszych programów inwestycyjnych na świecie. Samo oprogramowanie jest wysokiej jakości, a dzięki rozbudowanym narzędziom można przeprowadzać złożone analizy.MEXEM jest również stosunkowo przystępnym cenowo brokerem: na przykład, kupując i sprzedając holenderskie akcje, płacisz minimum 1,80 USD. Oznacza to, że MEXEM może być nieco bardziej przystępny cenowo niż DEGIRO.MEXEM investment application

  8. Capital.com – aplikacja o największej liczbie opcji

  Capital.com posiada aplikację handlową, która jest interesująca dla aktywnych inwestorów. W Capital.com można handlować tysiącami różnych papierów wartościowych za pomocą kontraktów CFD. Od 2023 r. możliwe jest również inwestowanie w akcje bez płacenia prowizji w Europie.Zaletą Capital.com jest możliwość handlu na trudno dostępnych rynkach. W ramach aplikacji można na przykład spekulować na ruchach cen rosyjskiego gruzu lub rozwoju rosyjskich akcji. Capital.com może być zatem dobrym wyborem dla poważnych inwestorów: przeczytaj moją wyczerpującą recenzję tutaj lub bezpośrednio otwórz darmowe konto demonstracyjne.Capitalcom mobile application

  Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze aplikacji do handlu akcjami?

  • Niezawodność: nie wszystkie aplikacje inwestycyjne na rynku są równie niezawodne. Istnieje wiele oszustw: dlatego należy dobrze sprawdzić, czy stronie stojącej za aplikacją inwestycyjną można zaufać.
  • Koszty: oprócz opłat transakcyjnych, należy również dobrze zbadać ukryte koszty. W moim artykule na temat bezpłatnego inwestowania, pokazuję, jak niektórzy „darmowi” brokerzy nadal naliczają ukryte koszty.
  • Funkcje: dla początkujących inwestorów wystarczająca może być prosta aplikacja inwestycyjna. Bardziej wymagający inwestorzy mogą chcieć inwestować na „egzotycznych” rynkach. Dlatego należy sprawdzić, czy aplikacja oferuje wystarczające możliwości dla Twoich potrzeb.
  • Funkcje: niektóre aplikacje oferują tylko jedną funkcję, którą jest kupno i sprzedaż akcji. W przypadku innych aplikacji do handlu akcjami można przeprowadzać złożone analizy lub śledzić innych inwestorów.

  Czy inwestowanie mobilne to przyszłość?

  Osobiście wierzę w 100%, że inwestowanie mobilne to przyszłość. Już teraz widzę, że prawie 80% odwiedzających tę stronę korzysta z urządzeń mobilnych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób używa swoich telefonów komórkowych do handlu, na przykład akcjami. Myślę, że w przyszłości większość inwestycji będzie realizowana za pomocą urządzeń mobilnych.Czy Ty również chcesz mieć możliwość inwestowania zawsze i wszędzie? Otwórz konto w swojej ulubionej aplikacji już dziś! Nie możesz się zdecydować? Zawsze istnieje możliwość otwarcia rachunku u wielu brokerów.

  Często zadawane pytania dotyczące inwestowania za pomocą aplikacji

  Niestety, nie ma jednej obiektywnie najlepszej mobilnej aplikacji inwestycyjnej. Każdy inwestor ma inne priorytety. Dlatego zaleca się sporządzenie listy tego, co uważasz za ważne: w ten sposób możesz odkryć, która aplikacja inwestycyjna najbardziej Ci odpowiada. Osobiście używam Bitvavo do kryptowalut i DEGIRO do kupowania i sprzedawania akcji.

  Inwestowanie za pomocą aplikacji mobilnej ma kilka zalet. Możesz handlować o dowolnej porze dnia, co pozwala reagować na najnowsze zmiany cen. Dodatkowo, możesz otrzymywać powiadomienia natychmiast po zmianach cen.

  Jeśli chcesz zacząć inwestować jako absolutnie początkujący, aplikacja taka jak Trade Republic może być pomocna. Trade Republic jest przyjazna dla użytkownika, a opcje są ograniczone.

  Przewodnik Bitvavo: jak skutecznie kupować Bitcoiny?

  W tym kompleksowym przewodniku po Bitvavo dla początkujących omówimy wszystko, co musisz wiedzieć, aby handlować swoimi pierwszymi Bitcoinami. Zaczynamy od wyjaśnienia, w którym krótko omawiamy, jak kupić swoją pierwszą kryptowalutę w Bitvavo. Następnie zanurzymy się głębiej i przyjrzymy się zaawansowanym traderom i omówimy, jak określić dobry punkt wejścia.

  Jak kupić swoje pierwsze bitcoiny na Bitvavo?

  Krok 1: Załóż konto

  Zanim będziesz mógł handlować bitcoinami i innymi kryptowalutami w Bitvavo, musisz najpierw otworzyć konto. Nie masz jeszcze otwartego konta w Bitvavo? Następnie użyj przycisku poniżej i nie płać żadnych opłat transakcyjnych za pierwsze 1000 € transakcji kryptowalutowych:Otwarcie konta w Bitvavo nie wymaga wysiłku. Wystarczy podać nazwę użytkownika i hasło, aby uzyskać natychmiastowy dostęp do platformy transakcyjnej.Załóż konto BitvavoNie zapomnij otworzyć wiadomości e-mail z linkiem potwierdzającym. Dopiero po potwierdzeniu wiadomości e-mail możesz kontynuować proces weryfikacji.

  Krok 2: weryfikacja konta

  Możesz potwierdzić swoją tożsamość, przesyłając kopię dowodu osobistego, prawa jazdy lub paszportu. Proces weryfikacji zajmuje zwykle tylko kilka minut.Weryfikacja tożsamości BitvavoPo zweryfikowaniu tożsamości należy jeszcze zweryfikować numer telefonu. W tym celu wystarczy wpisać swój numer telefonu. Następnie otrzymasz kod SMS, którego możesz użyć do zweryfikowania swojego numeru telefonu komórkowego.

  Krok 3: wpłata pieniędzy na konto

  Po zweryfikowaniu konta możesz wpłacić na nie pieniądze. Pieniądze można wpłacać wyłącznie z konta bankowego prowadzonego na nazwisko użytkownika.Aby wpłacić pieniądze, naciśnij przycisk wpłaty (ang. deposit). Następnie możesz wprowadzić odpowiednią kwotę i wybrać preferowaną metodę płatności.Deponowanie pieniędzy na Bitvavo

  Krok 4: Wybór kryptowaluty

  Teraz, gdy na Twoim koncie są już pieniądze, możesz kupić swoją pierwszą kryptowalutę. Na platformie Bitvavo można wybierać spośród ponad stu różnych kryptowalut. Jeśli chcesz kupić konkretną kryptowalutę, wszystko co musisz zrobić, to nacisnąć daną kryptowalutę.Przegląd krypto na Bitvavo

  Krok 5: złożenie zamówienia

  Po wybraniu kryptowaluty otworzy się ekran zamówienia. Aby kupić swoje pierwsze bitcoiny, wystarczy wpisać kwotę, którą chcesz kupić. Po naciśnięciu przycisku kupna kryptowaluta zostanie błyskawicznie dodana do portfela. Na platformie Bitvavo możesz również wyraźnie zobaczyć wysokość opłat transakcyjnych, które płacisz.Bitvavo zamówienieSprzedaż Bitcoinów i innych kryptowalut jest również łatwa w Bitvavo. Aby to osiągnąć, przejdź do kryptowaluty, którą chcesz sprzedać. Tutaj możesz wskazać, za jaką kwotę chcesz sprzedać kryptowalutę.Sprzedaż Bitvavo

  Krok 6: wypłacanie kryptowalut

  Ten krok nie jest obowiązkowy, ale czasami może być rozsądny. Jeśli inwestujesz w kryptowaluty z dużymi kwotami pieniędzy, możesz chcieć bezpiecznie przechowywać kryptowaluty w swoim portfelu.Aby wypłacić swoje kryptowaluty, przejdź do kryptowaluty, którą chcesz wypłacić i kliknij przycisk wypłaty. Tutaj możesz określić, ile kryptowalut chcesz wysłać i na jaki adres. Uważaj i nie popełniaj błędów: jeśli wprowadzisz zły adres portfela, możesz stracić całą kwotę.

  Wskazówka: chroń swoje konto

  Hakerzy nieustannie próbują wykraść kryptowaluty. Dlatego zaleca się, aby chronić swoje konto w Bitvavo tak bardzo, jak to możliwe. Można to zrobić, wybierając silne hasło.Możesz chronić swoje konto jeszcze lepiej, aktywując również ochronę 2-FA. Po włączeniu ochrony 2-FA musisz wprowadzić dodatkowy kod, aby się zalogować. Do tego celu można użyć aplikacji Google Authenticator, którą można pobrać za darmo.Ochrona 2FA BitvavoWażne jest jednak, aby zapisać kod odzyskiwania w bezpiecznym miejscu. Umożliwi to odzyskanie dostępu do konta w przypadku utraty dostępu do telefonu.

  Chcesz dowiedzieć się więcej?

  Jak działa zaawansowany trader w Bitvavo?

  W Bitvavo można również przełączyć się na zaawansowanego tradera. Zaawansowany trader jest odpowiedni dla osób, które chcą aktywniej handlować kryptowalutami. W tej części instrukcji omówimy dodatkowe funkcje zaawansowanego tradera.

  Różnica między zleceniem rynkowym a zleceniem z limitem

  Kupując bitcoiny i inne kryptowaluty w Bitvavo, możesz wybierać między zleceniami rynkowymi i limitowanymi.W przypadku zlecenia rynkowego transakcja jest realizowana bezpośrednio na rynku po najlepszej dostępnej cenie. Zaletą zlecenia rynkowego jest to, że transakcja jest zawsze realizowana, ale wadą jest to, że możesz otrzymać mniej korzystną cenę niż oczekiwano.market-orderW przypadku zlecenia z limitem transakcja jest realizowana po określonej cenie. Zaletą zlecenia z limitem jest to, że nigdy nie płacisz więcej niż określono za transakcję kryptowalutową. Wadą zlecenia z limitem jest to, że nie ma gwarancji, że zlecenie zostanie faktycznie zrealizowane.zlecenie-z-limitemW przypadku zaawansowanych traderów Bitvavo oferuje kilka rodzajów zleceń z limitem:
  • Dobre do odwołania: ten rodzaj zlecenia pozostaje na miejscu do momentu jego całkowitej realizacji. W przypadku zlecenia z limitem zlecenie jest anulowane tylko wtedy, gdy żądana ilość kryptowalut została w całości zakupiona.
  • Natychmiast lub anuluj: część zlecenia z limitem, która nie może zostać zrealizowana, jest natychmiast anulowana.
  • Wypełnij lub zabij: zlecenie jest realizowane tylko wtedy, gdy może zostać w pełni zrealizowane natychmiast. Jeśli tak nie jest, zlecenie wygasa.
  Wskazówka: z zamówieniami, korzystasz z niższych kosztów transakcji. W artykule o kosztach Bitvavo można zapoznać się z tabelą opłat Bitvavo.

  Zlecenie stop limit

  Zlecenie Stop Limit to specyficzny rodzaj zlecenia, którego można użyć do ograniczenia strat (lub maksymalizacji zysków). Zlecenie Stop Limit to zlecenie, które jest automatycznie realizowane po osiągnięciu określonej ceny.zlecenie-stop-limitW przypadku zlecenia Stop Limit użytkownik wskazuje cenę wyzwalającą, przy której zlecenie musi zostać aktywowane. Jest to wartość, przy której rozpoczyna się kupno lub sprzedaż.Następnie określ ilość, którą chcesz sprzedać: na przykład jeden bitcoin.Musisz również ustawić limit: jest to maksymalna cena, którą chcesz zapłacić lub minimalna cena, którą chcesz otrzymać.Po złożeniu zamówienia nie musisz się już o nie martwić. Gdy cena kryptowaluty osiągnie ustalony poziom, zlecenie zostanie automatycznie zrealizowane.

  Księga zamówień

  W ramach zaawansowanego tradera użytkownik ma również dostęp do księgi zleceń. W księdze zleceń można stale zobaczyć przegląd wszystkich zleceń zarówno kupujących, jak i sprzedających. Pokazuje również cenę, po której każdy inwestor kupuje i sprzedaje bitcoiny.Cena kryptowaluty jest ostatecznie ustalana za pośrednictwem księgi zleceń. Księga zleceń może być zatem przydatnym dodatkiem do śledzenia zmian cen kryptowalut.ksiega zamowien Bitvavo

  Bardziej złożony wykres

  Zaawansowani traderzy mogą również korzystać z bardziej zaawansowanych wykresów. Jeśli chcesz aktywnie zaangażować się w daytrading, możesz z niego skorzystać. Złożony wykres umożliwia wykonywanie bardziej złożonych analiz. Na przykład świece wskazują, jak kształtuje się cena kryptowaluty.Do wykresu można również dodać wskaźniki techniczne. Wskaźniki techniczne mogą pomóc w wyborze dobrego momentu wejścia.Wreszcie, w dolnej części wykresu można zobaczyć wolumen obrotu. W czasach dużej zmienności często obserwuje się wyższy wolumen obrotu. Wolumen obrotu po prostu wskazuje, ile jest przedmiotem obrotu w danym momencie.Grafika complex Bitvavo

  Jak ustalić, kiedy najlepiej kupić Bitcoina?

  W ostatniej części podręcznika Bitvavo omówimy, jak najlepiej określić, kiedy kupić Bitcoiny i inne kryptowaluty. W ten sposób zwiększysz swoje szanse na sukces!Nigdy jednak nie zapominaj, że kryptowaluty to ryzykowne produkty inwestycyjne. Jeśli nie będziesz ostrożny, możesz stracić dużo pieniędzy na aktywnym handlu.

  Identyfikacja trendu

  Chcąc inwestować w Bitcoiny i inne kryptowaluty, często dobrym krokiem jest najpierw rozpoznanie ogólnego trendu. W rzeczywistości istnieją trzy rodzaje trendów:
  • Trend wzrostowy: cena kryptowaluty porusza się głównie w górę
  • Trend spadkowy: cena kryptowaluty porusza się głównie w dół
  • Konsolidacja: cena porusza się głównie w bok
  Trend lub kierunek ceny akcji może różnić się w zależności od skali czasowej. Na przykład na wykresie rocznym cena może rosnąć, podczas gdy w krótszej skali czasowej cena może głównie spadać.uptrend-Bitvavo

  Na powyższym obrazku widać wyraźny przykład trendu wzrostowego

  Ważnym pierwszym krokiem podczas handlu kryptowalutami jest ustalenie tego ogólnego trendu.Chcesz dowiedzieć się więcej o rozpoznawaniu trendów? W takim razie przeczytaj nasz specjalny artykuł o trendach:

  Poziome levele

  Kiedy zaczynasz inwestować w kryptowaluty, mądrze jest szukać silnych poziomów horyzontalnych. Poziom horyzontalny to poziom cenowy, na który cena często reaguje.Może to być poziom wsparcia: jest to poziom, przez który cena ma trudności z przebiciem. Na takim poziomie cena często ponownie rośnie.Możesz również mieć do czynienia z poziomem oporu: tutaj zobaczysz, że cena ma trudności z ustanowieniem nowego szczytu.Kiedy zaczynasz aktywnie handlować kryptowalutami na Bitvavo, ważne jest, aby uważnie obserwować te poziomy:
  • Po przebiciu poziomu horyzontalnego można zająć pozycję
  • Jeśli nie dojdzie do przebicia, również możesz zająć pozycję.
  Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak działają poziomy? W takim razie przeczytaj ten artykuł:Poziome levele

  Zrozumienie wykresów świecowych

  Ten samouczek Bitvavo nie jest kompletny bez wprowadzenia do wykresów świecowych. Początkujący często korzystają z tradycyjnego wykresu liniowego. Jednak wykres liniowy nie jest idealny, ponieważ brakuje na nim wielu informacji.Przechodząc na wykres świecowy, dowiesz się znacznie więcej o ruchu cen w danym momencie. Wykres świecowy wskazuje następujące informacje:
  • Kolor: kolor pokazuje, czy cena wzrosła (zielony) czy spadła (czerwony).
  • Body: body pokazuje, gdzie cena została otwarta i zamknięta
  • Słupek: słupek pokazuje całkowity zakres w danym okresie.
  Świeca może obejmować minutę, ale także cały dzień. Świece występują we wszystkich rodzajach formacji: jeśli rozpoznasz formację świecową na silnym poziomie horyzontalnym, może to być dobry powód do otwarcia pozycji.Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak czytać formacje świecowe? Zapoznaj się z naszym obszernym samouczkiem na temat odczytywania formacji świecowych:

  Zbadanie kryptowalut leżących u podstaw

  Ślepe inwestowanie w kryptowalutę, ponieważ wykres wygląda obiecująco, nie jest rozsądne. Istnieje wiele historii o kryptowalutach, które zyskały dużą wartość, a następnie upadły. Wynika to częściowo z dużej liczby oszustów, których można spotkać w świecie kryptowalut.Dlatego też zawsze należy zacząć od białej księgi i sprawdzić, czy jest ona dobrze przygotowana. W białej księdze można przeanalizować pomysły deweloperów. Sprawdź, czy są one sprytnie sformułowane i zbadaj, czy zespół stojący za kryptowalutą jest kompetentny.Bitcoin-whitepaperWażne jest, aby odpowiednio zbadać funkcje kryptowaluty. W ten sposób można uniknąć zakupu kryptowaluty, która w rzeczywistości nie wprowadza żadnych przydatnych funkcji. Zadaj sobie pytanie, czy dana kryptowaluta faktycznie ma powód do istnienia. Jeśli tak nie jest, inwestowanie w kryptowalutę na dłuższą metę jest nierozsądne.Śledź również najnowsze wiadomości na rynku kryptowalut. Nowe wydarzenia mogą podnieść cenę, podczas gdy skandale mogą wywrzeć na nią presję. Na rynku kryptowalut aktywnych jest wielu początkujących inwestorów, dlatego ważne jest, by dokładnie analizować ruchy cen. Czy kryptowaluta spada z uzasadnionego powodu, czy też ludzie po prostu panikują?

  Śledź ogólny rozwój sytuacji

  Wreszcie, podobnie jak w przypadku normalnego rynku akcji, ważne jest, aby mieć oko na ogólny nastrój na rynku kryptowalut. Ogólny sentyment silnie wpływa na ogólny kierunek cen kryptowalut.Kiedy pojawiają się złe wiadomości na temat kryptowalut, ich cena może szybko spaść o dziesiątki procent. Przykładem tego jest ogłoszenie przez Chiny zakazu pracy górników.China-mining-banPozytywne wiadomości, takie jak tweet, w którym Elon Musk ogłosił, że zaakceptuje Bitcoiny jako środek płatniczy, mogą spowodować wzrost cen. Zwiększa to zaufanie do kryptowalut: istnieje wtedy szansa, że monety będą miały realne zastosowania w życiu codziennym.Elon-Musk-tweet-BitcoinW celu określenia momentu kupna i sprzedaży zaleca się zatem śledzenie tego rodzaju ogólnych trendów. Pamiętaj, że panika czasami powoduje, że ludzie porzucają kryptowaluty bez dobrego powodu. Mogą to być bardzo atrakcyjne momenty na zakup kryptowalut.

  Najczęściej zadawane pytania

  Bitvavo jest giełdą: oznacza to, że łączy kupujących i sprzedających waluty cyfrowe. Cena rynkowa to cena ustalana na podstawie średnich cen, po których użytkownicy chcą kupować i sprzedawać kryptowaluty. Krótko mówiąc, cena kryptowaluty rośnie, gdy rośnie popyt, a cena kryptowaluty spada, gdy popyt maleje.

  Możliwa jest również wymiana jednej kryptowaluty na inną. W ten sposób można szybko wymienić Bitcoiny na Ethereum. Aby to osiągnąć, wybierz bitcoiny zamiast euro na ekranie zakupu. Bitvavo postrzega to jako dwie transakcje, więc nadal płacisz dwie opłaty transakcyjne: zarówno przy sprzedaży, jak i zakupie.

  Na Bitvavo można kupować i sprzedawać kryptowaluty już za 5 euro, co sprawia, że giełda jest bardzo dostępna dla początkujących. Zwykle nie można handlować mniejszymi kwotami, chyba że dostępna jest niewielka liczba kryptowalut. W takim przypadku możesz kliknąć krzyżyk obok swojej kryptowaluty: ostatnie saldo kryptowaluty zostanie przeliczone na euro.

  Bitvavo posiada również aplikację mobilną, którą można pobrać i używać za darmo. Funkcje aplikacji Bitvavo są mniej rozbudowane, co oznacza, że nie będziesz w stanie wykonać wszystkich kroków opisanych w tym przewodniku. Na przykład w aplikacji mobilnej Bitvavo brakuje zaawansowanego handlowca.

  Przeczytaj więcej o Bitvavo i kryptowalutach?

  Autor

  Alex Mostert Avatar
  O

  Kiedy miałem 16 lat, potajemnie kupiłem swoje pierwsze akcje. Od tego "momentu, który przepełniał mnie dumą" zarządzam akcje.pl od ponad 10 lat. Moim celem jest edukowanie ludzi na temat wolności finansowej. Po tym, jak ukończyłem studia z zakresu administracji biznesowej i psychologii postanowiłem poświęcić cały swój czas na rozwój tej strony. Uwielbiam podróżować, więc pracuję z całego świata. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o akcje.pl! Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się i zostaw komentarz pod tym artykułem.